Oostkapelle stunt bij koploper Axel 'Als we gewoon die vierde goal maken, pak ik nul gele kaarten' is als ploeg verder dan Terneuzense Boys in de competitie SPORT 13 FC Axel-Oostkapelle 1-1: FC Axel wist zich geen raad met alle kan sen die de ploeg creëerde en kreeg in de niet hoogstaande wedstrijd daarvoor de rekening gepresen teerd. Op een lastig bespeelbaar veld vielen alle goals in de tweede helft. Uit een voorzet van Bart Rijckaert kopte Urmeion Martis FC Axel in de 6ie minuut naar de ï-o. Het duel leek, zeker toen Oost kapelle na een tweede gele kaart voor Robbie de Nooijer in de tach tigste minuut met tien man kwam te staan, beslist. De thuisploeg speelde de wed strijd echter niet goed uit. Een fou te pass van Nick van der Velde leidde de gelijkmaker in. Arjen Pattenier onderschepte de bal en schoot de bal laag en hard in de hoek. Dauwendaele-trainer Marcel Lou- rens was met een handvol afzeg gingen van basisspelers niet te be nijden. Nieuwdorp leverde veel strijd en stond na de eerste helft door goals van Guus van Hecke en Roy de Smit op 0-2. Drie minuten na de pauze liet de Nieuwdorp- doelman een vrije trap los en André Goedhart was er als de kip pen bij om de 1-2 te maken. Even leek Dauwendaele toch op weg naar een resultaat. Zeker toen Levi Tamboer, nadat een corner op de paal belandde, er 2-2 van maakte. Een paar minuten later leidde een uitbraak van Nieuwdorp tot de winnende treffer van Roy de Smit. SSV'65-Zaamslag 2-1: „Alle kansen van Zaamslag kwamen door onze slordigheden", sprak SSV-trainer Marco Groeneveld. „Voor rust speelden wij slecht. We speelden op gras en het veld was hobbelig." De eerste goal viel in de 49e mi nuut. Richard Schouten combi neerde met Bas Biesterbosch die voor de goal zijn broer Sam vond. De jongste Biesterbosch opende vervolgens de score. Uit een hoek schop van Koen Post kopte Michiel Leijte zeven minuten later de 1-1 binnen. Thomas Mattheijer, die wegens een auto-ongeluk te laat aanwezig was en pas na rust inviel, bezorgde SSV'65 de zege. In de 83e minuut schoot hij raak uit een vrije trap. De Meeuwen-Zwaluwe 3-1: De eer ste helft verliep gelijkopgaand, maar na een afvallende bal uit een corner schoot Devin Huybrechts Zwaluwe naar de 0-1. De Meeu wen was via Jordan Francke en Menno de Nooijer dicht bij tref fers. In de tweede helft werd De Meeuwen sterker. Uit een corner van Kevin Janse tikte Eddy Mat- thijsse in de 56e minuut de 1-1 bin nen. Op aangeven van uitblinker Maas Boogaard kopte Robin Dek dertien minuten later De Meeu wen naar een 2-1-voorsprong. Met een fraai afstandsschot zette Men no de Nooijer in de 81e minuut de eindstand op het scorebord. CPC Vlissingen-VVC'68 0-2: „We hebben het aan onszelf te wijten. We hebben vier keer alleen voor hun keeper gestaan", baalde GPC- trainer Karl Vergouwen. Keeper Max Leijer hoefde nauwelijks in actie te komen, maar terwijl heel GPC wachtte op de 1-0 bezorgde Piet de Graaf de ploeg uit Halste ren in de 45e minuut de 0-1. Na de pauze lieten Jesper de Vlieger en Mike Schrooten het na om voor GPC te scoren en had een valpartij van Dylan Schalier ook tot een strafschop kunnen lei den. Uit een spelhervatting beslis te Stijn Verbeek al vallend op het dramatisch slecht bespeelbare veld het duel. GPC verblijft in de onderste regionen, maar Vergou wen wanhoopt niet. „We moeten wel realistisch blijven, maar ik ben nog niet ongerust. Vandaag was het in de uitvoering niet goed." HOEK. Het leek een abc'tje. Na een overdui delijke overtreding kreeg Lionel Fitsch vijf minuten voor het einde van de wedstrijd een ge le kaart van scheidsrech ter Elissen. Ruim een minuut later was het weer raak voor Fitsch, die daardoor met rood van het veld moest. Op nieuw ging invaller Raoul Gillet neer na een duel met Fitsch, op nieuw kreeg de centra le verdediger geel. „Het leek misschien een gele kaart bij die tweede overtreding, maar het was zwaar on terecht", vertelde Fitsch na afloop. „Die spits pak te mij vast, draaide weg en liet zich vallen. Ik probeerde me nog los te rukken van hem, maar dat lukte niet. Hij deed het slim." Fitsch, die zaterdag te gen ASWH geschorst is, wees niet naar Zwalu wen-speler Gillet of scheidsrechter Elissen, maar naar zijn eigen ploeggenoten. „Als we gewoon die vierde goal maken, pak ik nul gele kaarten. Dan speel je de wedstrijd rustig uit en had ik volgende week tegen ASWH gewoon op het veld gestaan. Maar we misten de ene na de andere kans, kwa men onder druk te staan en bij mijn eerste gele kaart moest ik een overtreding maken om dat het er allemaal te slap aan toe ging. Uitein delijk kost me dat dus één wedstrijd schor sing." eerste als de tweede helft. Het zat de Zeeuws-Vlamingen in die pe riodes niet mee. Zo zag Len Evers- dijk in de derde minuut zijn inzet tegen de binnenkant van de paal belanden, waarna even later Den nis Dekker uit een snelle tegenaan val de thuisploeg met een schot in de verre hoek op een i-o-voor- sprong zette. Nog voor de rust schoot Ingmar Quist de bal fraai over Boys-doelman Dennis Rijn berg in de bovenhoek. Na de 2-0 kreeg Roy van Ham vlak na rust, na een vloeiende combinatie met Bart van Fraeyen- hove, de kans om zijn ploeg terug in de wedstrijd te brengen. De flankspeler van de Boys trof van dichtbij de paal. Twee minuten la ter gooide Mathijs Hage uit een strafschop de wedstrijd op slot: 3-0. Terneuzense Boys had in de aanloop naar het duel met MZC bewezen op kunstgras goed uit de voeten te kunnen. In oefenduels werden HVV'24 en Bruse Boys met riante cijfers geklopt en in competitieverband werd Zwaluwe gemakkelijk (0-3) opzij gezet. De verwachtingen waren dus best hoog gespannen op het sportpark Den Hogen Blok, waarbij MZC in de race voor het kampioenschap moest blijven en Terneuzense Boys zich geen puntenverlies kon permitteren in de strijd om de tweede-periodetitel. „Ik had het gevoel dat er meer druk lag bij Ter neuzense Boys. Wij hebben toch meer ervaring in de ploeg", zei Van Keulen later. Dat MZC beter was en de winst verdiende, stond buiten kijf. De ploeg liet zien over meer individuele kwaliteit te be schikken, was dodelijk in de om- 'Ik had het gevoel dat er meer druk lag bij Terneuzense Boys' schakeling en maakte ook collec tief een sterkere indruk dan de Boys. Van Keulen: „We hebben sco rend vermogen, een schat aan er varing en spelers die het verschil kunnen maken. We hebben een bredere selectie. Mis ik een basis speler, dan kan ik die plaats invul len. Martij n van Grunsven heeft het centraal achterin tegen Terneu zense Boys goed gedaan. Verdedi gend hebben we bijna niets weg gegeven." Hiensch was minder te spreken over het verdedigen van zijn ploeg. Zo kreeg het Zierikzeese ta lent Ramon Janson te veel ruimte. „Dat zag je voorafgaand aan het eerste doelpunt. Ik had ze nog zo gewaarschuwd dat ze Janson niet mochten laten wegdraaien." Zijn voorzet bereikte de vrij staande Dekker, die er wel raad mee wist. Bij het tweede doelpunt schoof Boys-verdediger Sander Oonk de bal in de voeten van Quist, die het met een boogbal schitterend afmaakte. Bij de derde treffer verzuimde de verdediging de bal weg te werken. Rick Beve lander pikte de bal op. Zijn inzet werd in eerste instantie gekeerd door Rijnberg. De bal sprong te rug voor zijn voeten, waarna de uitblinker bij MZC bij het omspe len foutief werd gestopt door de doelman. Hage was andermaal een zekerheid bij het nemen van de strafschop. MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 door Klaas Verspoor VLISSINGEN. MZC'11 is dooreen 3-0-zege op Terneuzense Boys de nieuwe koploper in de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal. De Zierikzeese formatie profiteerde van de stunt van Oostkapelle (1-1) bij FC Axel. SSV'65 klopte Zaam- slag met 2-1 en Dauwendaele ver loor op eigen veld met 3-2 van Nieuwdorp. FC Dauwendaele-Nieuwdorp 2-3: FC Axel verspeelde zaterdag de koppositie in de tweede klasse. De Zeeuws-Vlaamse ploeg heeft nu één punt achterstand op MZC'11, de nieuwe leider. Hoek ruimte door Barry van der Hooft Alexander van Keulen, trainer MZC Hiensch: „Zij zijn als ploeg ver der. Wij zijn nog volop in ontwik keling, maar we gaan vooruit." MZC'11-Terneuzense Boys 3-0 (2-0). 5. Dennis Dekker 1-0, 38. Ing mar Quist 2-0, 53. Mathijs Hage (straf schop) 3-0. Scheidsrechter: C. van Hoogdalem (Papendrecht). Gele kaart: Bart Gort (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42