Kloetinge pakt slechts punt in doelpuntenfestijn Bruse Boys trekt goede lijn door tegen Rijsoord IJzendijke mist vijf speelsters en verliest v MZC'11 Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser boekt vijfde zege i 12 SPORT Goesenaar komt tegen Zwaluwen (3-2) in de punt van de aanval tot zijn recht. De topscorer is één van de uitblinkers. Het Zuid-Hollandse publiek kreeg dus liefst acht doelpunten voorge schoteld. Daarvan vielen er zes al in de eerste helft. Na een i-o-ach- terstand zette Yves Nyemb Kloe tinge met twee treffers op voor sprong. De tweede maakte hij vanaf de strafschopstip. Kort voor rust ver zorgde de aanvaller ook de 3-2, na dat Zuidland gelijk had gemaakt. Nog voor rust werd het wéér ge lijk. „Yves speelde een zeer goede 'Veel gescoord, maar helaas achterin ook te veel weggegeven' wedstrijd", stak trainer Arie van der Zouwen de loftrompet over de spits. „Niet alleen omdat hij drie goals maakte, maar hij was con stant gevaarlijk. Als de defensie van Zuidland een gaatje liet, liep hij daar direct in." Drie minuten na rust kwam Zuidland weer op voorsprong. Die 4-3 leek de eindstand te worden, maar Kloetinge-invaller Tom Wuyts dacht daar anders over. Twee minuten voor tijd tekende hij voor de 4-4-eindstand. „Veel gescoord, maar helaas ach terin ook te veel weggegeven", vat te Van der Zouwen de wedstrijd samen. Door de remise staat Kloe tinge op de vijfde plaats in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal. Niet alleen zijn de resultaten bij Bruse Boys goed, ook het spel is naar behoren. „We hebben Rijs oord vooral op inzet afgetroefd", vertelde Sicco Zoer, die zaterdag de zieke trainer Wim Nieuwland verving. „Met 2-0 winnen van de nummer twee is mooi. Maar wij waren ook echt beter. Als we de kansen hadden benut, had het ook 8-0 kunnen zijn." Al in de achtste minuut kwam Bruse Boys aan de leiding. Tom Blomaard tekende voor de ope ningstreffer. Pas vijf minuten voor tijd gaf Mats Willemse Rijsoord, dat enige tijd met tien man speel de na een rode kaart, de genade klap. „Dan duurt een middag thuis op de bank lang", aldus de absente Nieuwland. Door de zege staat zijn ploeg nu elfde met negentien punten. Het gat met de nummer twee is nu slechts vijf punten. Promotie naar de hoofdklasse behoort dus zelfs nog tot de mogelijkheden. „Dat zou mooi zijn voor die jon gens. Maar daar denken we natuur lijk niet over na. Ik denk dat we nu laten zien dat Bruse Boys in de eerste klasse thuishoort", zei de trainer. Smerdiek-SVS 5-0: Smerdiek had het makkelijk tegen SVS. Achterin stond het wederom als een huis en Colinda van der Steen leefde zich na rust uit door drie keer te scoren. „We zijn uit de gevarenzo ne", zei coach Servaas Brouwer, die ook Yazzmin Geijs en Griffith Vaissaire zag scoren. Rijnvogels-IJzendijke 5-0: De forma tie van Guust van de Velde miste vijf basisspelers. Zonder keeper viel de schade bij rust mee, maar in de tweede helft liep IJzendijke achter de feiten aan. „Het gemis van vijf vaste krachten was niet op te vangen." Oostkapelle-RKAVV 5-1In de eer ste officiële wedstrijd sinds twee maanden waren de eerste 25 minu ten zeer goed van Oostkapelle en stond het snel 3-0. Uiteindelijk liep de ploeg van coach Ilona Stout- hamer uit naar een 5-1-zege. „We kunnen weer naar boven kijken", zei Stouthamer. Elianne Touw (2x), Noelle de Jong, Lieve van Vliet en Fleur Wattel scoorden. 1 at is nu eigenlijk zijn beste positie? Kun je Kyle Does burg beter vanaf de zijkant laten komen? Of heeft hij als centrumspits meer waarde voor het team? Het zijn vragen die de afgelo pen weken bij Jannes Tant door zijn hoofd schoten. Zaterdag besloot de trai ner van Hoek om Doesburg maar eens in de punt van de aanval te posteren. En toe val of niet: Hoek creëerde deze competi tie nog niet zo veel mogelijkheden als te gen Zwaluwen. De 3-2-eindstand was gezien de kan senverhouding geen juiste weergave. Hoek had voor rust makkelijk vier keer kunnen scoren, maar leidde halverwege 'slechts' met 2-1. „Het is een groot plus punt dat we zo veel kansen creëren", keek Tant later terug. „Maar we maken het onszelf onnodig moeilijk. We had den de wedstrijd veel eerder moeten be slissen. Kansen creëren is de eerste stap geweest, ze afmaken moet de volgende stap voor ons zijn." Voor de elfde keer in zestien competi tiewedstrijden kwam Hoek op achter stand, maar deze keer wist de ploeg die wel om te buigen. Door de manier waar op de 0-1 viel, stroomde het lichaam van Tant vol chagrijn. Zijn ploeg kreeg een corner, waarna de afgeslagen bal op de KARAKTERISTIEK rand van het strafschopgebied werd opge pikt door Joey Grootenboer. Omdat Sa- scha Beshliaha verzuimde in te grijpen kon de bonkige spits aan een lange sprint beginnen. Grootenboer schudde Renzo Roemeratoe af, omspeelde doel man Jordi de Jonghe en schoof de 0-1 bin nen. „Sascha moet die bal hebben", keek Tant terug. „Daarna hadden we het even moeilijk en kozen we te snel voor de lan ge bal. Na de gelijkmaker ging het beter." Die gelijkmaker viel na 27 minuten en kwam op naam van Doesburg. Hij mocht een strak aangesneden corner van Na than Lagrou ongedekt binnen koppen (1-1). „Kyle heeft het vandaag goed ge daan", vond Tant. „Je ziet dat hij meer in het spel voorkomt als hij meer ruimte heeft. Hij had ook weinig balverlies. Op links vond ik Kyle de afgelopen wedstrij den niet sterk, maar nu speelde hij sterk." Hetzelfde gold voor Reguillo Vandepit te, die de beste man op het veld was. Hij stond vlak voor rust met een fijn steek- passje aan de basis van de 2-1 van Guillau me Clinckemaillie. De linksbuiten had twee mogelijkheden onbenut gelaten, maar rondde na 44 minuten wél koel af. Na rust regende het kansen en kwam het door oud-doelman Joop Hiele getrainde Zwaluwen nauwelijks in het stuk voor. Clinckemaillie raakte de paal, Doesburg was dicht bij de 3-1, Nick de Groote maak te die derde treffer uiteindelijk halverwe ge de tweede helft. Het bleek, achteraf ge zien, een belangrijke goal omdat Hoek het zichzelf daarna nog onnodig moeilijk maakte. Jordi de Jonghe, twee weken gele den tegen Heinenoord de uitblinker, wil de een vrije trap van Lucas van Oeveren wegboksen, maar miste de bal. Jorno Reu rink kon van dichtbij scoren (3-2). Om dat Lionel Fitsch daarna binnen twee mi nuten twee keer geel kreeg, werd het in eens nog billenknijpen geblazen. Hoek pakte echter drie belangrijke punten. „Ik denk dat we volwassen hebben ge speeld", analyseerde Tant. „Eén van de betere wedstrijden sinds ik hier trainer ben. Het is alleen jammer dat we het ons zelf in de slotfase nog onnodig moeilijk maken." Zaterdag gaat Hoek op bezoek bij nummer zes ASWH, dat nu nog maar zes punten meer heeft dan Hoek. W 1 'M'M 'Ik denk dat we volwassen hebben gespeeld.' MZC won alle acht thuisduels. Het ging dit keer echter niet zo ge makkelijk als de uitslag doet ver moeden. „Zij sloegen op de crucia le momenten toe. Dat is hun kwa liteit", verwees trainer Diederik Hiensch van Terneuzense Boys naar de beginfase van zowel de door Daniel Vervelde ZUIDLAND. Eersteklasser Kloetinge is er zaterdag niet in geslaagd Zuid- land van zich af te houden. Sterker nog, pas in de 88e minuut voor kwam invaller Tom Wuyts een ne derlaag. Het spectaculaire duel eindigde in 4-4. Arie van der Zouwen, trainer Kloetinge Zuidland-Kloetinge 4-4 (3-3). 13. Ro bin van Buuren 1-0, 24. Yves Nyemb 1-1, 28. Yves Nyemb 1-2 (strafschop), 30. Leon van der Steen 2-2, 40. Yves Nyemb 2-3, 42. John Ackon 3-3, 48. John Ackon 4-3, 88. Tom Wuyts 4-4. Scheidsrechter: R.A. van de Rest (Dor drecht). Gele kaart: Julius Bliek, Rick Huibregtse en Timo Jansen (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 75. door Daniel Vervelde BRUINISSE. Bruse Boys heeft de stij gende lijn in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal te pakken. Van de laatste vier wedstrijden werden er drie gewonnen en eindigde er eentje in een gelijkspel. Zaterdag maakte Rijsoord, de nummer twee van de ranglijst, kennis met de op geleefde ploeg. De promovendus won met 2-0. Bruse Boys-Rijsoord 2-0 (1-0). 8. Tom Blomaard 1-0, 85. Mats Willem- se 2-0. Scheidsrechter: J. de Bat (Kloe tinge). Rode kaart (2x geel): Desley Hoogendijk (Rijsoord). Aantal toe schouwers: 200. door Robin Hamelink VLISSINGEN. Smerdiek won in de eerste klasse van het vrouwenvoet bal met 5-0 van SVS. Een verzwakt IJzendijke ging met dezelfde cijfers de boot in tegen Rijnvogels en een klasse lager had Oostkapelle geen moeite met RKAVV: 5-1 Doesburg geeft door Barry van der Hooft W Hoek-Zwaluwen 3-2 (2-1). 16. Joey Groo- tenboer 0-1, 27. Kyle Doesburg 1-1, 44. Guillaume Clinckemaillie 2-1, 67. Nick de Groote 3-1, 80. Jorno Reurink 3-2. Scheidsrechter: B. Elissen (Udenhout). Ro de kaart (2x geel): 86. Lionel Fitsch (Hoek). Gele kaart: Jorno Reurink, Sanny Monteiro en Ryan Santos St. Aubijn (allen Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roemera- toe, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Sa- scha Beshliaha; Reguillo Vandepitte, Na than Lagrou, Birgen Martens (85. Micken- son de Pessemier); Nick de Groote, Kyle Doesburg en Guillaume Clinckemaillie. «g Kyle Doesburg (rechts) waagt te gen Zwaluwen een schot op doel. foto Peter Nicolai Jannes Tant, trainer Hoek door Aector Dooms ZIERIKZEE. Het kunstgrasveld in Zie- rikzee blijft heilig voor MZC'11. Ook Terneuzense Boys werd zater dag afgeserveerd door de ploeg van trainer Alexander van Keulen: 3-0. MZC profiteerde van de mis stap van concurrent FC Axel tegen Oostkapelle (1-1) en is de nieuwe koploper in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. MZC-speler Wessel Goud probeert doelman Dennis Rijnberg van Ter neuzense Boys te omspelen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41