Zuur verlies Zeelandia Middelburg Goes laat kansen liggen Walcherse hoofdklasser op eigen veld te sterk voor Baronie: 3-2 Geerman en Pinas breken wedstrijd open. SPORT 11 De overwinning zorgde voor vreugde en opluchting, maar kon niet verbloemen dat Vlissingen nog steeds in een moeilijke fase zit. In een rechtstreeks duel om de eerste-periodetitel moest de Walcherse ploeg op t november haar meerdere erkennen in Don gen. De Brabanders wonnen die dag met 4-2, pakten zo de eerste prijs van het seizoen en stoom den daarna door. Was het ver schil na die zondag slechts drie punten; acht wedstrijden verder heeft Vlissingen een achterstand van zeventien punten op Don gen. De acht duels in de tweede pe riode leverden Vlissingen slechts acht punten op. Natuurlijk zijn daar aanwijsbare redenen voor, zoals verschillende blessures, de langdurige schorsing van Daniel Jansen (negen duels) en de kracht van de tegenstanders. Waar het voetbal van Vlissingen in de eerste periode van een vrij constant niveau was, laat de ploeg tijdens wedstrijden nu vooral golfbewegingen zien. Een tijdje goed, een periode slecht, om daarna ineens weer een accep tabel niveau te halen. VC Vlissingen is nog altijd een onvoorspelbare ploeg, die het ene moment kan stuntelen en het vol gende moment genadeloos toe 'Ik heb me in de eerste helft zwaar geërgerd aan de ruimtes op het middenveld' kan slaan. Het tegen degradatie vechtende Baronie kwam in Vlis singen op voorsprong door een treffer van Ibrahim Ikiliau (negen tiende minuut), na een aanval die werd opgezet door Terneuzenaar Jonathan Constansia. Vlissingen had tot dat moment niets ge creëerd, maar verzuimde kort na de 0-1 om langszij te komen. Na een misser van Baronie-aanvoer der Jamie Kankam stond Salim Ben Sellam ineens alleen voor de doelman. Het leek een koud kunstje om te scoren, maar Ben Sellam besloot de bal nog breed te leggen. Verdediger Benny Ker- stens kon redding brengen. „Die bal moet Salim gewoon zelf maken", zei Van Poelje later. „Ik zie het op de training ook wel eens. Dan denk ik: maak 'm nou gewoon. Maar dan wordt de bal toch nog een keer breed ge legd." Van Poelje zorgde er tijdens de rust voor dat Vlissingen een an der gezicht kreeg. Geraldi Geer man kwam voor Hoessein Bou- zambou, Regilio Pinas loste op het middenveld Etienne Mallie af. „Ik heb me in de eerste helft zwaar geërgerd aan de ruimtes op het middenveld", legde Van Poel je uit. „Geen duels, niet doorlo pen, geen druk zetten. Met de dubbele wissel wilde ik voor nieuw elan en power zorgen. Ge raldi en Regilio hebben het uitste kend gedaan. Zij braken het open." Veerkracht Nadat Baronie meerdere coun ters slecht had uitgespeeld, werd Geerman na een uur spelen weg gestuurd door Josimar Pattinama. De linksbuiten bediende Pinas die van dichtbij afrondde (1-1). Ruim een kwartier voor tijd kwam Baronie uit het niets op 1-2, toen Kankam raak mocht kop pen uit een vrije trap. Van Poelje: „Hoe is het in godsnaam moge lijk, dacht ik toen. Er stond drie man vrij. Je moet doorhebben waar die bal gaat vallen." Vlissingen toonde na die nieu we tik echter veerkracht. Verdedi ger Roysel James schoot na een af geslagen corner met links bij zonder fraai raak (81e mi nuut, 2-2), daarna was het woord weer aan Geerman en Pinas. Pattinama brak door over rechts en zag zijn schot gekeerd door doelman Van Ges tel. De bal ging de lucht in, Geer man gleed er naartoe en zette voor, de ervaren Pinas stond op nieuw op de juiste plek: 3-2. De doelpuntenmaker genoot van zijn twee goals. De multifunc tionele aanvaller had sinds half november buitenspel gestaan met een knieblessure. „Het is lek ker om zo terug te komen", zei Pi nas. „In november verdraaide ik mijn knie waardoor de knieban den en voorste kruisband bescha digd waren. Ik kan nu weer ge woon voetballen, maar nog steeds niet vol uithalen. Gecontro leerd schieten gaat wel prima." In de gang naar de kleedkamer werd Geerman door zijn ploegge noten overladen met complimen- ten. „Ik zit vaak op de bank maar als je mag invallen moet je er staan", zei hij. „Het pakte van daag weer goed uit. Ik heb al va ker laten zien dat ik het verschil kan maken." Zijn twee assists zorgden voor een enorme ontla ding bij de snelle technicus. „Om dat het harde trainen dan wordt beloond", aldus Geerman. „Een basisplaats? Natuurlijk hoop ik daarop. Maar het is en blijft de trainer die beslist." KARAKTERISTIEK Verdiend was dat niet. De thuisclub had vanaf de eerste mi nuten niet alleen veel strijd gele verd maar ook de beste kansen af gedwongen. „De jongens hebben alles gedaan wat ik hen gevraagd heb", zei trainer Daan Eikenhout na afloop. „Het enige dat er aan ontbrak was dat wij onze kansen niet hebben benut." Het is het verhaal van Zeelan dia Middelburg dit jaar. Via Dan iel Wissel en Dennis Tukker wa ren er voor de rust voldoende mo gelijkheden om op voorsprong te komen, maar in de slotminuut van de eerste helft was het Soufia- ne Bakkali die WSC tegen de ver houding in op 0-1 zette. Na de hervatting was het spel- beeld niet anders. De bezoekers koesterden de minimale voor sprong en Zeelandia Middelburg liet zich telkens te hoop op een stugge verdediging. „We hebben er ook na de rust alles aan gedaan. Maar als je de bal niet in het net krijgt houdt alles op", verzuchtte Eikenhout nog. Echt ontevreden was John Ka relse na afloop niet. Het gelijkspel was weliswaar een tegenvaller, maar qua voetbal had Goes zich re delijk gemanifesteerd. „We heb ben prima gevoetbald", zei de trai ner. „Wij hebben vijf grote kan sen afgedwongen, Brabantia één." Voor de rust ging het duel in Eindhoven nog redelijk gelijkop. Brabantia was in de beginfase dicht bij de 1-0 toen Patrick Kra ker uit een vrije trap op de krui sing schoot, maar daarna had Goes via Bart Deprez een voor sprong kunnen nemen. Na de her vatting was het vooral Goes dat de lakens uitdeelde. Mart de Kroo (ix), Ruben Hollemans en Ray Kroon kwamen allen in kansrijke positie, maar ook zij slaagden er niet in om de wedstrijd in een be slissende plooi te leggen. Toen de thuisclub kort voor tijd tot tien man gereduceerd werd (Florian Ross kreeg rood), werd de druk van Goes alleen maar groter, maar ook toen bleef de bevrijdende goal uit. MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 Invallers goud waard voor VC Vlissingen door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Tijdens de rust van het thuisduel met Baronie slikte jurriaan van Poelje zijn woede niet in. „Ik ben wel even tekeer ge gaan, ja", bekende de trainer van Vlissingen. Hij voerde halverwege een dubbele wissel door, wat ach teraf een gouden zet bleek te zijn geweest. De ene invaller - Geraldi Geerman - fungeerde twee keer als aangever, de andere invaller - Regilio Pinas - zorgde beide keren voor de doelpunten. Mede daar door won de hoofdklasser met 3-2. Jurriaan van Poelje trainer Vlissingen Regilio Pinas kan een glimlach niet onderdrukken nadat hij bij zijn rentree twee keer heeft gescoord voor VC Vlissingen. Geraldi Geer man was bij beide goals de aange ver. Baronie werd met 3-2 versla gen. foto Lex de Meester VC Vlissingen-Baronie 3-2 (0-1). 19. Ibrahim Ikiliau 0-1, 61. Regilio Pinas 1-1, 73. Jamie Kankam 1-2, 81. Roysel James 2-2,85. Regilio Pinas 3-2. Scheidsrechter: J.H. Be- zemer (Dordrecht). Gele kaart: Thomas Ragut, Etienne Mallie, Sa lim Ben Sellam (allen VC Vlissin gen) en Jamie Kankam (Baronie). Aantal toeschouwers: 200. VC Vlissingen: Ariën Pietersma; Khalid El Hattach (82. Quincy Gooding), Perry Bierkens, Roysel James, Milton Roemeratoe; Etien ne Mallie (46. Regilio Pinas), Tho mas Ragut, Salim Ben Sellam, Hoessein Bouzambou (46. Geral di Geerman); Abdoe Abdenbi en Josimar Pattinama. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG. De druiven waren gis teren opnieuw zuur voor zon dag-eersteklasser Zeelandia Middel burg. In de strijd om lijfsbehoud had de ploeg van trainer Daan Ei kenhout goede zaken kunnen doen in de thuiswedstrijd tegen concur rent WSC, maar na negentig minu ten waren het de bezoekers die met 1-0 aan het langste eind trok ken. door Eddy van der Hooft EINDHOVEN. In de achtervolging op koploper Nuenen liet eersteklasser Goes gisteren belangrijke punten liggen in de uitwedstrijd tegen Bra- bantia. De ploeg van trainer John Karelse kreeg voldoende kansen om de tegenstander op de knieën te dwingen, maar verzuimde die te benutten. Het bleef 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40