Shearer: 'United schiet niets op met Van Gaal' D Christian Eriksen Juventus behaalt vijftiende zege op rij Gianluigi Bufïön heeft al 0 6 SPORT Juventus verslaat Napoli in een vroege dash tussen de enige twee Italiaanse kampioenskandidaten. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND onzalo Higuain tuurde zaterdag avond een tijdje sip voor zich uit. Even rook hij een kans, eindelijk, diep in de eerste helft, maar met een acrobatische sprong had Leo nardo Bonucci de bal zojuist nog net voor hem weggewerkt. Hi guain was het duel begonnen met 24 doelpunten uit evenveel wedstrijden, als eindstation van de dit seizoen zo gevreesde aan val van Napoli, maar tegen Juven tus (1-0 verlies) kwam hij er niet aan te pas. Dat had alles te maken met de thuisploeg, waar de defensieve or ganisatie veel weg heeft van een muur. Na de zege op Napoli en vooral de volwassen manier waar op die werd behaald, is de vraag wie die muur van Juventus nog gaat doorbreken terecht. Het was al de zesde keer op rij dat doel man Gianluigi Buffon de nul hield - en de dertiende keer dit seizoen. Het doelpunt van invaller Si- mone Zaza was daardoor van gro te waarde. Na een ongekend stroe- SUNDERLAND. Manchester Uni ted is niets opgeschoten met Louis van Gaal aan het roer en dat zal ook niet veranderen, stel de ex-topvoetballer Alan Shea rer in het BBC-programma Match of the Day. Na de neder laag van de 'Mancunians' tegen Sunderland (2-1) zwol de kritiek op Van Gaal opnieuw aan. #vangaalout was urenlang tren ding topic op Twitter. „Ik denk niet dat Manchester United erop vooruit is gegaan onder Van Gaal", zei Shearer. „Ik zie geen verbetering, ook al heeft hij 300 miljoen uitgegeven. Wat ook veelzeggend is, is dat de media zoveel over Mourinho schrijven en dat niemand van United het ontkent." De enige die dat doet, is Van Gaal zelf. „Maar ik voel me nu niet meer onder druk staan. Ik kan niet anders dan mijn best doen. En dat doe ik. Meer kan ik niet doen." Manchester United won slechts één van de laatste vier competi tiewedstrijden en dreigt nu ook het zicht op de vierde plaats in de Premier League te verliezen. „Vierde worden zal heel moei lijk worden", erkende Van Gaal na het verlies bij de laagvlieger. De beste vier ploegen van de Pre mier League spelen volgend sei zoen in de Champions League, net als de winnaar van de Euro pa League. „Dat lijkt nu de beste route voor ons", zei Van Gaal. United treedt donderdag in de Europa League aan tegen het Deense FC Midtjylland. Daley Blind speelde zaterdag de hele wedstrijd voor United. De jarige Memphis Depay (22) kon het laatste halfuur als invaller niet overtuigen. Bij Sunderland maakte Patrick van Aanholt het hele duel vol. ve competitiestart heeft Juventus na een lange achtervolging einde lijk de koppositie in handen. Het was op voorhand al in alle opzichten een razend interessan te kraker tussen de twee kam pioenskandidaten. De recordkam pioen Juventus tegen Napoli, de club die met Diego Maradona in 1990 zijn laatste titel pakte. In het arme Napels dromen ze van nieuw succes. En met hen Pluisje, vanuit Du bai. De Argentijn poseerde van de week nog trots met een shirt van voormalig PSV'er Dries Mer- tens. In veel delen van Italië heeft outsider Napoli ook de gunfactor na dat lange wachten. Juventus heeft immers een abonnement op de Scudetto. Zwoegen In augustus en september was die ploeg geen schijn van het elf tal dat vorig jaar met gemak de ti tel greep en de finale van de Champions League bereikte. Uit de eerste zes wedstrijden werden slechts vijf punten behaald. Ja loers keek het zwoegende Juven tus hoe Napoli frivool en aanval lend de Serie A doortrok met het productieve trio Higuain, Loren zo Insigne en José Callejón voor in. De thuisploeg van Massimilia- no Allegri won alle duels sinds 31 oktober, maar moet toch met wat twijfels op het veld zijn gestapt. Juist in aanloop naar de clash te gen het gevaarlijke Napoli haak ten Martin Caceres en sterkhou- der Giorgio Chiellini geblesseerd af. Maar de Italiaanse verdediger, die op de tribune zat en zijn oren met een muts beschermde tegen de kou, zag dat Napoli zich stuk liep op de dichtgetimmerde de fensie. Op de rentree van Chielli ni is het naar verluidt drie weken wachten. Geen centimeter Ook zonder de twee basiskrach ten gunde Juventus Napoli geen centimeter ruimte. Higuain zat in de tang bij Bonucci en Andrea Barzagli werd nauwelijks bereikt en oogde machteloos. Blijkbaar staat het team van Patrice Evra, Paul Pogba en Alvaro Morata en consorten zo goed sinds eind ok tober dat het ontbreken van een leider als Chiellini niet meteen voor scheuren zorgt. Geen moment kwam Napoli, waar Mertens onopvallend inviel, in de buurt van een doelpunt. Het was juist Juventus dat aan drong, geduldig en zonder risico. Saai was het allerminst. Een bot- sing van stijlen, tactisch een lust voor het oog. Met een half uur op de klok werd invaller Zaza gebracht. Hij zorgde in de 87ste minuut alsnog voor een winnaar. En dat gebeur de - typerend voor de wedstrijd - vanuit de tweede lijn. Pepe Reina had geen antwoord op zijn vlam mende schot. Al kwam dat vooral omdat de bal van richting werd veranderd. Zijn ploeggenoten besprongen hem en vanuit de dug-out storm- Supporters van Tottenham Hot spur noemden hem al liefkozend 'de beste speler van Engeland'. Gisteren kreeg de verafgoding van Christian Eriksen een nieu we dimensie. De Deen had zijn ploeg met een fraaie schuiver aan een zege op Manchester City geholpen. Hierdoor handhaafde Spurs zich op de tweede plek van de Premier League, die de spannendste ontknoping in ja ren wacht. Eriksen maakte zijn faam als loopwonder waar. Terwijl links en rechts spelers naar adem hap ten, bleven de benen van de voor malig Ajacied onafgebroken ma len. Zeven minuten voor het ein de bezorgde deze ijzeren condi tie hem een buitenkans. Op zijn 24ste verjaardag behield hij de te genwoordigheid van geest om een steekbal met veel gevoel langs Joe Hart te prikken. „Deze verjaardag zal ik me nog lang her inneren", jubelde Eriksen. Manager Manuel Pellegrini Ibrahim Afellay foto Getty Images Ibrahim Afellay heeft zijn eerste doelpunt in de Premier League ge maakt. De middenvelder van Stoke City tekende voor de 0-2 tegen AFC Bournemouth (1-3). Ook Erik Pieters speelde weer ne gentig minuten. Een slechte dag voor de Nederlan ders onder in de Engelse competi tie. Ceorginio Wijnaldum werd bij Newcastle United in de rust gewis seld en zag vervolgens hoe zijn ploeg, met ook Daryl Janmaat, met 5-1 werd afgeschminkt door het Chelsea van Guus Hiddink. Leandro Bacuna kreeg met Aston Villa thuis met 0-6 klop van Liver pool. Trainer Ronald Koeman gaf met Southampton een vervolg aan een ijzersterke reeks wedstrijden in de Premier League. Zijn ploeg boekte een uitoverwinning bij Swansea Ci ty (0-1) en is nu zes duels op rij ongeslagen. Jordy Clasie en Virgil van Dijk speelden de hele wed strijd mee Jeffrey Gouweleeuw debuteerde gisteren voor FC Augsburg, maar veel kon de oud-speler van AZ niet doen aan de 1-3 nederlaag te gen Bayern München. Arjen Rob ben scoorde niet, Robert Lewan- dowski was weer eens de grote man met twee treffers. Alexander Biittner foto Belga Alexander Büttner heeft met een treffer bijgedragen aan de zege van Anderlecht op Zulte-Ware- gem (3-0). De verdediger, ge huurd van Dinamo Moskou, maak te het tweede doelpunt voor de club uit Brussel. Büttner speelde 73 minuten voor zijn nieuwe club. Daarna moest hij plaatsmaken voor landgenoot Bram Nuytinck. Gregory van der Wiel lijkt bij Pa ris Saint-Germain te profiteren van een aantal gepeperde uitspra ken van zijn concurrent Serge Au- rier. Die noemde in een internet filmpje trainer Laurent Blanc 'ho mo' en Van der Wiel 'shit'. PSG heeft hem voorlopig verbannen. Van der Wiel stond dan ook in de basis tegen Lille (0-0). Galatasaray blijft maar teleurstel len in de Turkse competitie. Met Wesley Sneijder en Ryan Donk in de basis verloor de regerend kam pioen bij Mersin Idmanyurdu. De nummer voorlaatst won met 2-1. Oude Dame ouderwets ongenaakbaar door Pim Bijl JUVENTUS De spelers van Juventus vieren de door Geert Langendorff MANCHESTER. Arsenal heeft de spanning in de titelstrijd terugge bracht door koploper Leicester City in het Emirates Stadium te verslaan (2-1), terwijl Tottenham Hotspur won bij Manchester City (1-2). Het gat tussen de beide clubs uit Noord-Londen en The Foxes bedraagt nu twee punten. 2 Arsenal is de enige club in de Premier League die dit seizoen beide wedstrijden tegen Leicester City omzette in winst. Dat kan geen andere team meer lukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35