derde keer op rij niet doorheen Wouter Bos SPORT 5 mm COLUMN Hugo Borst strijd voor het eerst dit seizoen open. Daarna was het de beurt aan Jürgen Locadia, die voorwerk van het tweetal afrondde. Het doeltreffende hoofd van De Jong na de voorzet van Willems: PSV heeft dat wapen weer terug in de titelrace. De ijzersterk ogende Marco van Ginkel schoot in de tweede helft het laatste restje twijfel De Gof- fert uit. Hij en Davy Pröpper impo neerden op het Eindhovense mid denveld met een combinatie van kracht, loopvermogen en finesse. Van Ginkel brengt in zijn eerste wedstrijden al zoveel meer dan Adam Maher, dat diens rol bij PSV definitief uitgespeeld lijkt. De in terceptie van Pröpper voor de o-i was misschien wel hét moment van de wedstrijd. Pröpper: „We 'Ik had bij NEC wel wat meer vanaf de tribunes verwacht, maar dat bleef uit' moesten het spijtig genoeg al snel zonder Jorrit (Hendrix, red.) doen, maar Stijn (Schaars, red.) vulde het daarna heel goed in. Zelf hadden we ook in de gaten dat we met hem erbij met een middenveld met voormalige Vi- tesse-spelers speelden. Ik had daarom juist bij NEC wel wat meer vanaf de tribunes ver wacht, maar dat bleef uit. Mis schien was dat ook wel onze ver dienste." Schaars viel in omdat Hendrix het veld moest ruimen na een beuk van Marcel Ritzmaier. Een verdienstelijke invalbeurt, vond ook trainer Phillip Cocu. „We wisselden goed van kant op het middenveld en dat kwam mede door Stijn. Het is al zo vaak ge zegd, maar je ziet dat iedereen nodig is in een seizoen. De spe lers werken niet allemaal dezelf de hoeveelheid wedstrijden af, maar het is zo belangrijk om goe de vervangers achter de hand te hebben." Over de blessure van Hendrix kon gisteren nog geen duidelijk worden gegeven. „Jor rit viel niet uit vanwege de pijn, maar omdat hij aan een kant niet goed meer kon zien. We zullen dat zo snel mogelijk onderzoe ken via een scan", aldus Cocu. De trainer zag met genoegen dat de voorsprong van PSV totaal niet in gevaar kwam. Vooral de kracht van de bank bij PSV is op merkelijk groot. Ook zonder Andrés Guardado, Maxime Les- tienne, Jeffrey Bruma en Jorrit Hendrix had de ploeg bijna niets te vrezen van subtopper NEC. Dat Willem II zo moeizaam scoort, kan niet alleen de aanval lers worden verweten. Het gemis van middenvelder Stijn Wuytens (verkocht aan AZ in de winter stop) doet zich ook voelen. Hij kon het spel sneller verleggen dan Funso Ojo en Robbie Haem- houts. Dat zijn nu eenmaal ande re spelers, met andere kwalitei ten. Hoop Maar er is hoop. „Wat Stijn kon, kan Kali ook", zei Streppel over de zaterdag nog niet speelgerech tigde Anouar Kali die zich dus lijkt te mogen verheugen op speeltijd. Als de benodigde stem pels in Qatar tenminste gezet worden. Streppel temperde de verwachtingen ook meteen al. „Met nieuwe spelers kost het tijd om de afstemming te vinden. Dat zien we voorin nu ook." Er viel nog wel wat te juichen voor de Willem Il-supporters za terdag. Nadat Bruno Andrade vo rige week al zijn rentree maakte na diens blessure, was het tegen De Graafschap de beurt aan Te- rell Ondaan. Negen maanden na dat hij zijn kruisbanden afscheur de, mocht de vleugelaanvaller als invaller eindelijk weer zijn kun sten laten zien. Henry Schut keek me na de 3-1 van PEC vragend aan. Wat nu? Hoe nu verder met Feyenoord? Tij dens een plaatje zei ik: 'Ik heb geen idee, collega.' Voetbaljourna- listen zijn geen visionairs, ik ze ker niet. Zeven wedstrijden op rij verlie zen in de competitie is verschrik kelijk, maar ik zou Van Bronck- horst niet ontslaan, Van Geel ook niet en Gudde ook niet. Er is im mers geen noodscenario. Op 3 juni 1987 speelde Feyenoord thuis tegen VVV. Feyenoord ein digde derde op zeventien punten van kampioen PSV. Hiele, Wijn stekers en Been deden mee. Het was de laatste wedstrijd van Si mon Tahamata. Hij zou een leuk afscheid krijgen, maar Simon kreeg een rode kaart. Huilend ver liet hij het veld. Er waren 4.959 toeschouwers, ik was er - op de perstribune - een van. 4.959 toeschouwers! Nog geen 5000. Ik bedoel maar: zon dag tegen Roda JC is de Kuip ge woon weer uitverkocht. Feye noord is booming. Feyenoord kan nog gewoon derde worden, de KNVB-beker winnen, Europa in. 'Feyenoord is een kleine club, een provincieclub, een familieclub, een incestueuze club' Tegen collega Schut liet ik later tij dens Langs de Lijn de naam Wou ter Bos vallen. Feyenoord heeft een leider nodig en niveau. De voorzitters Kieboom en Van den Herik waren autoritaire leiders. Wouter Bos is democratischer, ge lukkig, want 2016 vergt een ande re manier van leiding geven. Wou ter Bos is een topbestuurder. Een supporter met aanzien. Hij heeft een imposant netwerk. Ik kreeg prompt een app van een vriend, die Feyenoord-supporter is. 'Wouter Bos kan het niet al leen. Natuurlijk moet Feyenoord gereorganiseerd worden. Maar goed wordt het nooit, want Feye noord is een kleine club, een pro vincieclub, een familieclub, een incestueuze club. Wie werkt om te beginnen de machtige Kerkum weg?' Ik ken de riedel van mijn vriend: Feyenoord bezwijkt elk jaar on der een absurd verwachtingspa troon. Iedereen staat onder druk, iedereen is overspannen, ieder een is bang voor zijn eigen ha- chie. Feyenoord zuiveren is onmo gelijk. Mijn vriend zegt: 'Feye noord blijft eeuwig bestaan, maar het wordt nooit meer wat.' MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 uit met Arnhems trio Marco van Ginkel Een lichtpuntje bij Willem II in de wedstrijd tegen De Graafschap was de rentree van vleugelaanvaller Terell Ondaan na negen maanden blessureleed, foto Toin Damen PSV-middenveld met Davy Pröpper en Stijn Schaars, foto Joep Leenen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34