bij Ajax gerehabiliteerd zevende nederlaag op rij in de eredivisie SPORT 3 Scholier redt ADO Den Haag De Rotterdammers knokten na rust, maar het veel makkelijker voetballende PEC bleef toch fier overeind. Van Bronckhorst zag zijn elftal krachteloos, moedeloos en hopeloos door Zwolle dolen. De 41-jarige trainer wist het na de zevende nederlaag op rij ook niet meer. „Zeg het maar", zei hij. „Dit zijn toch dezelfde spelers die voor de winterstop wel vorm hadden?" De verliespartij in het besneeuw de Zwolle was er één, de manier waarop natuurlijk een tweede. De gruwelijke fouten van Eric Botteg- hin en Sven van Beek bij de eerste twee treffers van PEC Zwolle, die zijn een trainer nauwelijks aan te rekenen. Maar PEC voetbalde veel makkelijker, hield altijd vast aan het vooraf doorgesproken plan. Dat laatste kan onmogelijk van 'Dit zijn toch dezelfde spelers die voor de winterstop wel vorm hadden' Feyenoord worden gezegd. De spelers zetten druk, maar indivi dueel en nooit als team. En zon der een gedachte. Het spel van Feyenoord is bijna negentig minuten lang een totale chaos. Op deze manier ver der gaan, is eigenlijk onmogelijk. Maar Gerard Hoetmer, voorzitter van de raad van commissarissen, lijkt vooralsnog onzichtbaar. Al gemeen directeur Eric Gudde repte tijdens een recent optre den in de media over 'bij elkaar blijven'. En technisch directeur Martin van Geel duikt eveneens al weken onder en zet zijn trai ner daarmee in de kou. Van Bronckhorst gaf gisteren nog eens aan niet opzij te willen stappen. „Zeven nederlagen op rij, het kan niet en het mag ook niet", zei Van Bronckhorst. „Het komt er niet uit, al weken achter elkaar niet." Of hij deze week ge klop op zijn trainersdeur ver wacht van zijn bazen? Van Bron ckhorst schudt zijn hoofd. „Die vraag moet je niet aan mij stel len. Ik steek al mijn energie in de dingen waar ik verantwoorde lijk ben. Nee, ik denk ook niet in de trant van 'dit is gewoon niet mijn klus." Dit Feyenoord kampt niet met blessureleed. Er is eigenlijk geen enkel excuus voor de vrije val van de laatste weken. Maar je kunt jezelf natuurlijk ook afvra gen of er bij Feyenoord altijd maar naar de trainer moet wor den gewezen. De oorzaken lig gen na zoveel jaren zonder suc ces natuurlijk dieper. genlijk al niet meer dan logisch. Zo snel kan dat blijkbaar gaan. En ook gisteren won Ajax dus, net als tegen Feyenoord. Een minzaam glimlachje volgt op de vraag of het toeval is. Wel zegt Schone: „Ik denk dat ik een bepaalde rust in het spel breng, scorend vermogen ook. Mijn sterke punten liggen op de helft van de tegenstander. Een bal kunnen vasthouden. Dat is de laatste weken prima gelukt." Minder bepalende rol De Boer, gisteren afwezig in Gro ningen vanwege een griepje, moet het eigenlijk als geen ander we ten, maar had voor dit seizoen toch een minder bepalende rol in gedachten. Maar komt daar nu langzaam maar zeker van terug. Dit Ajax, juist met al die jonge gas ten, heeft simpelweg behoefte aan houvast en ervaring. Met 29 jaar en seizoenen lang ervaring in de eredivisie is Schone die 'gelegen heidsroutinier'. De Deen kwam in 2012 transfer vrij over van NEC. Voelde dus nooit de druk van een miljoenen aankoop, maar bracht Ajax uitein delijk veel meer dan iedereen des tijds inschatte. 'Levert altijd', klinkt het in voetbaljargon. Ook gisteren weer. Al was het maar dat hij vanaf de stip ijzig koel bleef en de 0-2 maakte nadat Anwar El Ghazi even daarvoor ook al had ge scoord. Het was precies wat Ajax na een slechte eerste helft nodig had. Groningen was toen beter, maar de kuitblessure van ex-Aja- cied Hedwiges Maduro was een te genvaller. Het leek het sein van Ajax om de regie over te nemen. Door de rode kaart van Mike van der Hoorn werd het nog span nend, maar de fraaie vrije trap van een andere voormalige Ajax-spe- ler Danny Hoesen (2-1) kwam voor de Groningers te laat. Schone zat toen al op de bank. Zeven mi nuten voor tijd werd hij gewis seld. Met een brede glimlach én een onderonsje met zijn vervan ger en landgenoot Viktor Fischer. Alsof het wachten beloond was. Het leven van Dennis van der Heijden deed zich gisteren vertellen als een jongensboek. Bij zijn debuut voor ADO Den Haag tegen Excelsior (2-4 winst voor de Hagenaars) scoorde de achttienjarige scho lier twee keer. „Mooier had ik het niet kunnen dromen", ju belde de aanvaller, die nor maal in de Ai uitkomt. Van der Heijden was de week op maandag begonnen met een doelpunt voor Jong ADO Den Haag tegen Jong Feye noord (2-2), vrijdag scoorde hij twee keer voor de Ai tegen FC Twente (2-1). Maar giste ren werd hij landelijk nieuws met een treffer op Wou- destein bij zijn eerste balcon tact. „Niet nadenken, gewoon doen", vertelde Van der Heij den bij FOX Sports, nadat hij in zijn eentje de toejuichin gen van de fans had mogen ontvangen. „Ik zat voor het eerst bij de selectie, dat was al bijzonder. Ik had nadat ik dat hoorde slecht geslapen, van nacht ging dat gelukkig be ter." Dat hij tweemaal scoorde, maakte het nog mooier voor hem. „Maar morgen zit ik om half negen gewoon op school." Langeler in beeld bij FC Groningen De kans dat PSV in de zomer op zoek moet naar een nieuw hoofd jeudgopleidingen lijkt te groeien. Na sc Heerenveen hengelt nu ook ook FC Gro ningen naar zijn diensten. Langeler, die niet per se weg wil, heeft PSV op de hoogte gebracht van de (nog niet con crete) interesse. FC Twente heeft de smaak te pakken FC Twente verlaat in rap tem po de kelder van de eredivisie. De landskampioen van 2010 boekte zaterdag bij Roda JC de derde zege op rij (0-1). Het elftal van trainer René Hake klom zo naar de dertiende plaats van de ranglijst, met een puntje meer dan de tegen stander uit Kerkrade. FC Twente dankte de zege aan een doelpunt van Chine- du Ede. Mooier dan de treffer was het voorbereidend werk van Jeroen van der Lely. De in valler zette de Duitse aanval ler na ruim een uur met een splijtende pass vrij voor het doel. Ede had een hoek voor het uitkiezen en schoot koel binnen. MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 nu verder? 'Zeg het maar' Giovanni van Bronckhorst Lasse Schone viert zijn treffer uit een strafschop met de mee naar Groningen gereisde Ajax-fans. De Deen had opnieuw een basisplaats. foto Stanley Gontha/ANP VOETBAL Dennis van der Heijden foto ANP VOETBAL VOETBAL bal te duiken terwijl Jens Toornstra met gestrekt been zijn richting op glijdt, foto Peter Lous/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32