Kaapse violen als Valentijnsboeket ZEELAND 17 Ook zonder Franc Pol man speelt het baroken- semble Eik en Linde de sterren van de hemel. Het programma Kaapse violen was afwisselend met vooral con cern grossi, een muziekvorm waarin enkele instrumentalisten zich virtuoos kunnen etaleren in vaak ingewikkelde solo fragmen ten. De titel verwijst naar Kaap de Goede Hoop waar de Nederlandse expedities in de 17de eeuw langs voeren. Ook het feit dat de mu ziekuitgever E. Roger in Amster dam woonde speelde een rol. Vele componisten lieten hun muziek door hem uitgeven en die muziek werd zo over heel Europa ver spreid, hierdoor werd de invloed van de Italiaanse barokstijl ver groot. De Italiaanse barok werd afge wisseld met een Sonate van Hac- quart, met echo-effecten, duidelij ke accenten en fugatische frag menten, en het Concerto grosso in g van Hellendaal, die al een beetje in de Emfmdsame Stil (ga lante stijl) componeerde. Het sa menspel in dit toegankelijke werk tussen de solostrijkers en de tutti was helder en soepel. In het Concerto grosso in Bes van Corelli viel de mooie inbreng van de luit op en de knappe virtu oze partij van de cello. Elisabeth Ingenhousz leidde en soleerde in dringend in II pianti d'Arianna van Locatelli, waarin de stemming in mineur bleef en ook de beken de chromatisch dalende reeks klonk die in veel barokcomposi- ties voorkomt. De soms klagelijke melodie in de soloviool sneed door merg en been en gaf de rade loosheid van de verlaten vrouw In het Concerto grosso in Bes van Corelli viel de inbreng van de luit op en de knappe partij van de cello uitstekend weer. Hans Lub leidde in de Sinfonia in f van Locatelli, waarin de schrijnende muziek werd vervangen door dansante vrolijkheid. Het Concerto nr. 10 uit de bundel L'Estro Armonico van Vivaldi, een uitstekend voor beeld van een compositie waarin soli van violen, altviolen en cello kundig werden afgewisseld, vorm de een heerlijke afsluiting van een concert waarin met enthousiasme werd gespeeld en waarin de capa citeiten van solisten, maar ook van het ensemble als geheel goed uitkwamen. Twitter Cindy Pieterse @CindyPieterrrse Als je vanavond baalt dat je geen kaart hebt gekregen: troost je, op zondag krijgt niemand post, #Valentijnsdag Uw reactie Online Top-5 40 dagen zonder... O GPpzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 Beroemde en minder beroemde Vlamingen uit het hele land kwamen naar Zelzate om afscheid te nemen van Eddy Wally. Ook uit Nederland waren er gasten aanwezig, zoals Pierre Kartner (met bril) op de linker foto op de middelste rij. Boven: de familie arriveert in stijl bij de kerk. foto's Peter Nicolai RECENSIE KAAPSE VIOLEN door Jeanette Vergouwen Kaapse Violen Door barokensemble Eik en Linde. Ge hoord zaterdag 13 februari in Het Po dium in Zaamslag. Gisteren, het zal niemand ont gaan zijn, was het Valentijns dag. Traditioneel een dag waar op de nodige kaarten op de mat ploffen, maar dat laatste ging gisteren even wat lastiger. Ook niet teleurgesteld zijn als ze vandaag niet alsnog komen: op maandag krijgt ook nie mand post. Veel reacties kwamen op het bericht over de twee meisjes die een agent mishandelden. „Het wordt tijd dat er voor zul ke jongeren verplichte herop voedingskampen worden inge voerd. Misschien dat er dan nog een beetje respect kan worden bijgebracht aan deze kneuzen. Want de softe aanpak van Halt, heeft nu toch wel bewezen dat die niet werkt. Tevens een boe te voor de ouders, wegens een falende opvoeding", schreef Pa- nadero. De mening van velen, kennelijk, want hij kreeg zo'n honderd 'duimpjes omhoog'. 1. Verdubbeling aanvoer bana nen in haven van Vlissingen 2.15-jarige meisjes beledigen treinconducteur en mishande len agent in Goes 3. Benefietdag in Machinefa briek voor Vlissings kermiskop- pel groot succes 4. Vlaanderen neemt afscheid van Eddy Wally (video) 5. Vrijwilligerspenning voor Piet Hollestelle en Ad de Visser Carnaval is voorbij, en de vasten tijd is aangebroken. Op de re dactie grijpen we deze gelegen heid aan om ook eens bij ons zelf te rade te gaan: zijn we wel zo goed bezig? En wat nou eens als we de sigaretten, alcohol of chocolade laten staan? Fatsoen lijk gaan ontbijten, slapen en be wegen? En moet die telefoon wel altijd en overal mee? Lees de ervaring van onze verslagge vers op pzc.nl/stoppenmet Kijk op www.pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18