Vrees voor zorg jeugd Rond Pasen met 'nieuwe' draaimolen op weekmarkt Middelburg WALCHEREN 15 Karei en Lenie zijn nog niet helemaal uit de brand, maar de toekomst voor het kermiskoppel ziet er hoopvol uit. „Er hoeven maar vier kinderen in je gemeente te wonen, die zware jeugdzorg nodig hebben en je bent zo een half miljoen kwijt", zegt het Borselse CDA-raadslid Marga van de Plasse namens de ge zamenlijke fracties in de Ooster schelderegio. Juist voor gemeen ten die krap bij kas zitten, zou dat grote gevolgen kunnen hebben. Van de Plasse wil niet zo ver gaan dat ze denkt dat daardoor kinde ren geen zorg meer krijgen. „Je bent als gemeente wel verant woordelijk. Maar het geld moet er gens vandaan komen en dan moet je keuzes maken", zegt ze. Vorig jaar waren de dertien Zeeuwse gemeenten nog solidair met elkaar. De kosten van de Zeeuwse jeugdzorg werden door alle gemeenten samen gedragen. Nu is besloten dat iedere gemeen te de kosten voor eigen rekening neemt. Voor de een is dat voordeli ger dan voor de ander. De Zeeuwse gemeenten heb ben het solidariteitsprincipe losge laten omdat verschillende gemeen ten meer vrijheid willen om te schuiven met budgetten tussen centraal ingekochte hulp en zelf ingekochte zorg via bijvoorbeeld maatschappelijk werk of andere in stellingen. Deze gemeenten (waaronder de Walcherse gemeenten, Hulst en Sluis) denken op die manier be ter maatwerk aan de eigen jeugd te kunnen leveren. De inkoop van de jeugdzorg wordt nog wel sa men gedaan. geven voor de bouw van een nieu we draaimolen in Polen. Voor die attractie klaar is en - zowel op de productieplaats als in Nederland - is goedgekeurd duurt nog wel even. Met het verzekeringsgeld en De precieze opbrengst is nog niet bekend, maar de teller staat al op zeker zevenduizend euro de 'hartverwarmende' hulp die het kermiskoppel krijgt, moet het oude bestaan op te pakken zijn, verwachten ook Lenie en Karei. De brand waardoor ze 'alles kwijt raakten', heeft in elk geval aange toond dat de exploitanten in zo wel Vlissingen als Middelburg veel fans hebben. Het verbaasde Vlissingse en Middelburgse onder nemers zelf dat ze zo goed kun nen samenwerken. „Dat hebben Karei en Lenie toch mooi voor el kaar gekregen", stelde Rikkie Lin- gier, één van de Vlissingse initia tiefnemers van de benefietdag. De opbrengst van de dag stond gisteren nog niet precies vast. Met de kaartverkoop en giften van gul le sponsors stond de teller al bijna op zeven mille. Met de opbrengst van de bar moet daar nog een aar dig bedragje bij kunnen komen, verwachten de organisatoren. De Machinefabriek in Vlissin gen was zaterdagmiddag het do mein van de jeugd, die onder meer een ritje in de 'nieuwe' draai molen kon maken. Met de kinde ren meegekomen ouders konden onder meer in een aantal markt kramen rondsnuffelen en vanaf de namiddag genieten van 'om niet' optredende bands. De benefietdag in de Machinefa briek in Vlissin gen is op touw ge zet om de wo ning en het be drijf van Karei en Lenie van der Linden aan de Vlis singse Edisonweg weer goed van de grond te krijgen na een alles verwoestende brand. Wie het echtpaar zaterdag bij hun 'nieu we', in het Brabantse Ulvenhout opgeduikelde, hangmolen zag staan, twijfelt er niet aan dat het kermiskoppel binnen afzienbare tijd weer op kermissen en mark ten te zien is. Karei had met be hulp van foto's en tekeningen de dagen ervoor uitgevogeld hoe zijn nieuwe draaimolen opgezet moest worden. Hoewel hij, zoals hij vroeger deed, geen nieuwe at tracties bouwt, gaat hij nog wel met zijn aanwinst aan de slag. „De hangmolen is te hoog en daar door niet makkelijk op te zetten. Ik moet nog eens bekijken hoe ik de attractie een beetje in kan kor ten." Het enthousiasme van de op heel Walcheren befaamde 'draai molenaar' deed de initiatiefne mers, een aantal Vlissingse onder nemers én Stichting Evenemen ten Middelburg, van de benefiet- dag én de kinderen goed. Karei en Lenie hebben weer een draaimo lentje, eentje waarmee Karei weer snel op markten en bij festivitei ten wil staan. Het paar heeft ook opdracht ge- 0118 6^ 69 68 MAANDAG 15 FEBRUARI 2016 door Melita Lanting KWADENDAMME. De CDA-fracties in de Oosterschelderegio maken zich zorgen over de financiering van de jeugdzorg. Nu de Zeeuwse gemeenten hebben besloten niet langer met z'n allen op te draaien voor de kosten, vrezen de fracties dat de zorg voor kinderen met pro blemen op de lange termijn in de knel komt. Ze vragen de Zeeuwse colleges van B en W weer solidair met elkaar te zijn. Lenie en Karei voor hun 'nieuwe' in Brabant opgepikte hangmolen, waar ook de jongste pupillen (mini's en F-jes) van VC Vlissingen een aantal rondjes in draaiden, foto's Lex de Meester Karei draait door door René Hoonhorst Ook de 5-ó-Matic's probeerden het dak er af te blazen tijdens de benefietconcerten in de Machinefabriek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16