Eerste wijnveiling smaakt naar meer in Korendijk Stichting Shock hoopt Grijpskerkse Opstandingskerk snel te verkopen 14 WALCHEREN Ride4Kids ontvangt 924,50 euro Recordopbrengst Glazen Huis 'Dertig euro voor een kistje wijn. Zo goedkoop krijgt u ze niet bij Albert Heijn' In de regio Mijn dorp, mijn stad door René Hoonhorst MIDDELBURG. Echte topwijnen, ziet Middelburger Werner Ha- bets zaterdagmorgen niet in Vei linghuis Korendijk in zijn woon plaats. Maar de te veilen collectie van een overleden notaris uit de provincie Utrecht telt toch wel wat flessen, die hij graag zou ont kurken tijdens speciale gelegen heden. Met zo'n vijftig andere belang stellenden (van wie velen uit de directe omgeving, maar er zijn ook mensen uit West- en Mid den-Brabant) toog Habets daar om zaterdagmiddag naar de eer ste wijnveiling in de dependance van het Zeeuws Veilinghuis. Het Veilinghuis Korendijk ziet er met zijn authentieke, historische ge welven uit als een oude wijnkel der en leent zich uitstekend als veilingstek voor een uitgelezen collectie verfijnde en gangbaar der wijnen. Het is de eerste wijnveiling in Zeeland, dus weet veilinghuisbe heerder Maarten Anthoni niet precies wat hij kan verwachten. Op voorhand heeft een aantal wijnliefhebbers al wel wat schrif telijke biedingen neergelegd, ter wijl andere fijnproevers lieten Henri van Maanen, veilingmeester weten telefonisch mee te willen bieden. Het duurt even voor veiling meester Henri van Maanen de vaart er in heeft. Hij laat de aan wezigen bij de eerste kavels een paar keer weten 'lager ga ik niet'. Maar nadat een kistje fijne Bor deauxwijnen voor zeshonderd eu ro (exclusief 25 procent veiling- kosten) is afgehamerd, komt de vaart er lekker in. Heel wat wijnen gaan voor een aantrekkelijke prijs - 30, 40 euro voor een kistje, 'goedkoper dan bij Albert Heijn', aldus Van Maanen - de deur uit. Ook Vlis- singers Diana Nelemans en Dick Korsuize slagen er in wat favorie ten te scoren. „Ik ben gek op Chateauneuf du Pape. Leuk dat je dan wat flessen voor een beschei den prijs op de kop kunt tikken", juicht Diana. Het koppel is zo blij met de koop dat ze zich ook een meer dan veertig jaar oude Chateau Mouton Rothschild ver oorloven. Een fles voor meer dan honderd euro. „Maar die wilden we altijd al een keer proberen." Bijna alle kavels wijn worden zaterdag verkocht tegen een be drag, exclusief veilingopgeld, van ruim 18,5 mille. Een mooi succes, vindt Maarten Anthoni. Hij wil best vaker wijnveilingen houden. „Maar je komt niet gauw zo'n prachtig gesorteerde wijnkelder van één particulier tegen." Middelburger Habets is zater dag ook tevreden. Hij bemachtig de een mooie wijn uit 2989, 'het geboortejaar van mijn zoon'. MIDDELBURG Informatie over zonnepanelen Zeeuwse Stroom en Greenchoice houden donderdag een infor matieavond over zon nepanelen. Er wordt verteld over het zelf opwekken van zon- nestroom. Ook is er voor bezoekers ruim te om vragen te stel len en een online- quickscan te laten ma ken van hun dak. De informatieavond wordt gehouden in Middelburg en begint om 19.30 uur. Aanmelden is ver plicht en kan via KOUDEKERKE www.greenchoi- ce.nl/zonindebuurt. Ook niet-klanten zijn welkom. VLISSINGEN De Nationale Voorleeswedstrijd In Bibliotheek Vlissin- gen wordt woensdag de Vlissingse voorron de van De Nationale Voorleeswedstrijd ge houden. Acht leerlin gen uit de groepen 7 en 8 van verschillende basisscholen strijden om de voorleestitel. De twee besten mo gen door naar de Wal- cherse ronde op woensdag 9 maart. De Vlissingse voorron de duurt van 14.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN Windows 10 De Zeeuwse afdeling van computerclub HCC houdt vanavond haar maandelijkse bij eenkomst in Vlissin- gen. Walter Meerbeek geeft informatie over Windows 10 en over de apps van het com putersysteem. De bij eenkomst vindt plaats in wijkcentrum Majo raat, Campus de Ruy- ter, Van Hogendorp- weg 58a. ledereen is welkom tussen 20.00 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. Het eerste Culi-winterfeest in Koudekerke leverde vorige maand 924,50 euro voor het goe de doel op. De Ondernemersver eniging Koudekerke maakt dat bedrag over naar Ride4Kids. Koudekerkse ondernemers pre senteerden bezoekers zaterdag 16 januari winterse hapjes en drank jes. De winst van het drukbe zochte feest ging naar een door het publiek bepaald goed doel. Ride4Kids kreeg de meeste stem men. De Koudekerkse onderne mers hopen volgend jaar weer een Culi-winterfeest te vieren. Veilingmeester Henri van Maanen hamert een kistje Chileense Picaflores af. foto Lex de Meester AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30-r0.30 uur - Gymnastiek op mu ziek voor ouderen BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-r6.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Duingalerie, Bad huisweg 2,16.00 uur - Tentoonstelling 'El- ly Mes 85 jaar' KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Zeeuws Archief, Hof plein 16, 09.00-17.00 uur - Maritieme Ex positie 'Schepen op de Westerschelde'; VEERE Museum Veere, Markt 5,13.00-17.00 uur - Expositie "Veere door de ogen van He Jiang' VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen; Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur - Cursus Digisterker; Weye- vlietplein 7-13,17.30 -21.00 uur - Open dag Scheldemond College, VWO en Havo; Cine Café, Spuikomweg 3,19.45 -23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen DOMBURG. In Café Tramzicht in Domburg is zaterdagavond de precie ze opbrengst bekendgemaakt van de Glazen Huisactie van eind vorig jaar. De tijdens kerstavond genoemde 115.828,88 euro is in de weken daarna aangegroeid tot 122.876,07 euro. Een recordbedrag voor Zee land, waar de opbrengst in tegenstelling tot het landelijke Glazen Huis ook dit jaar groeit. In het Glazen Huis draaien drie dj's (zie foto op de voorgrond) non-stop (verzoek)platen in een afgesloten ruimte. Het op gehaalde bedrag gaat naar het Rode Kruis, dat het gebruikt voor steun aan jongeren in oorlogsgebieden, foto Lex de Meester door René Hoonhorst GRIJPSKERKE. De Protestantse Ge meente heeft goede hoop dat ze de Opstandingskerk in Grijpskerke binnen afzienbare tijd verkoopt. Tijdens een open dag lieten ver schillende belangstellenden blij ken zeer geïnteresseerd te zijn in aankoop van het bijna een halve eeuw oude godshuis. De Stichting Shock (Studie Herge bruik Overbodige Cultuurcentra en Kerkgebouwen) is heel blij met de gerichte belangstelling. De stichting is al een kleine twee jaar geleden opgericht, maar treedt met de verkoop van de Op standingskerk voor het eerst naar buiten. De Protestantse Gemeen te heeft in Grijpskerke twee ker ken waar om de week een dienst wordt gehouden. De krimpende gemeente kan de twee gebouwen, die nog geen tweehonderd meter bij elkaar van daan staan, moeilijk onderhou- De te verkopen Opstandingskerk met op de achtergrond de Michaëls- kerk, ook van de Protestantse Gemeente, foto Lex de Meester den en wil daarom het minst his torische gebouw afstoten. De ge meente zou graag zien dat het ge bouw als woonhuis met atelier of werkruimte wordt gebruikt. „Maar als een projectontwikke laar het gebouw wil slopen om er huizen neer te zetten, is dat geen beletsel voor verkoop", stelt Jaco Poortvliet van Stichting Shock. Gemeentelid Conny van Hui zen (49) hoopt echter dat het ge bouw waar zij haar hele leven kerkte ('ik ben de laatste die nog in de vorige kerk werd gedoopt in 1966') behouden blijft. 530708

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15