Visser op sleeptouw Besluit over Decathlon Laatste optreden Kees van Kooten In 2018 nieuwe verbinding Lillo-Fort Liefkenshoek Eddy rust nu naast Mariëtje Het doek valt voor het veer Doel-Lillo over de Schelde, veiligheid zou in geding zijn door toename containervaart. DOEL. De veerdienst Doel-Lillo over de Schelde verdwijnt na vele tientallen jaren. Een verbinding tussen Lillo en Fort Liefkenshoek - dat evenals Doel op de linkeroe ver van de Schelde ligt - moet er voor terugkomen. Dat zal pas in 2018 zijn. Ben Weyts, Vlaams minister van Mobiliteit, heeft dit besloten, melden de Vlaamse kranten Ga zet van Antwerpen en De Stan daard. De beslissing komt niet uit de lucht vallen. Lokale bestuur ders slaagden er vorig jaar nog op de valreep in de veerdienst te handhaven, maar de dienstrege ling werd flink ingekrompen. Al leen op zondagen werd nog geva ren, vanaf eerste Paasdag tot en met eind augustus, terwijl het vaarseizoen eerder doorliep tot en met september. De veiligheid is in het geding, klonk het al vorig jaar. Weyts noemt dat nu weer als reden. Het Deurganckdok ten zuiden van Doel wordt steeds drukker. De grote containerschepen die daar moeten zijn, doorkruisen de route van het veer Doel-Lillo. Dat zou te gevaarlijk zijn, hoewel de veer boot slechts een uurdienst vaart en in 2015 ook al werd aangegeven dat bij de passage van een groot containerschip de dienstregeling van het veer zou kunnen worden aangepast. Annick De Ridder, Vlaams par lementslid uit Antwerpen, heeft jarenlang geijverd voor behoud van een veerdienst in de omge ving van Lillo. Zij is tevreden met de beslissing van minister Weyts, omdat hij heeft toegezegd dat er een veerdienst ten noorden van Antwerpen blijft. Het veer Lillo- Doel wordt vervangen door Lillo- Fort Liefkenshoek, maar dat zal pas in 2018 gebeuren. De steiger bij Fort Liefkenshoek moet wor den aangepast, waarvoor 1,8 mil joen euro nodig is. Weyts heeft dat geld nog niet. Fort Liefkenshoek ligt ten zui den van het Deurganckdok. De veerboot hoeft niet de vaarroute van de grote containerschepen te doorkruisen om daar te komen vanuit Lillo. Het idee is de aanleg steiger bij Fort Liefkenshoek ook geschikt te maken voor sleepbo ten. Een extra bedrag van 1,7 mil joen euro is daarmee gemoeid. De Nieuwe veerdienst past binnen plan voor woon-werkverkeer over de Schelde aanlegsteiger bij Fort Liefkens hoek kan in de toekomst ook wor den gebruikt voor een waterbus dienst die het Antwerps havenbe drijf op de Schelde wil realiseren voor het vervoer van werknemers in de haven. Het verdwijnen van het veer Lillo-Doel is een zoveelste tegen slag voor het Scheldedorp Doel dat al lange tijd op de nominatie staat te worden gesloopt voor uit breiding van de Antwerpse haven. Het Antwerps havenbedrijf zegt over vier, vijfjaar behoefte te heb ben aan een nieuwe containerha ven, het Saeftinghedok dat op de plek van het dorp Doel moet ko men. De Maatschappij Linkerschel- deoever die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling van Doel en wijde omgeving, maakte onlangs bekend dat zij 99 procent van alle woningen in het dorp in bezit heeft. In Doel wonen nog tweeënt wintig mensen, de meesten huren een huis van de Maatschappij Lin- kerscheldeoever. Het veer Doel-Lillo was gratis. Personeel vertelde vorig jaar dat de beperking van de dienstrege ling mede was ingegeven door be zuinigingen. BRESKENS. Zeemanshoop, de red dingboot van KNRM Breskens, heeft zaterdagmiddag een Bel gische sportvissersboot op sleep touw genomen. De boot had te kampen met motorproblemen en is door de reddingboot naar de jachthaven gesleept. De opvaren de van het scheepje, een Belgische sportvisser, wilde na een dagje vis sen terugkeren naar de haven van Breskens. Vanwege problemen met de stroomvoorziening lukte het hem niet om de motor te star ten. De man belde rond half drie een vriend die op zijn beurt telefo nisch contact met de reddingmaat schappij opnam. MIDDELBURG. Binnenkort wordt duidelijk of Decathlon een vesti ging in Middelburg mag bouwen. Verwacht wordt dat de Raad van State snel uitspraak zal doen over de bezwaren van een aantal ondernemers gesteund door de on dernemersverenigingen De Mor- tiere en VOM tegen de komst van de Franse sportketen. In april gaf de gemeenteraad groen licht voor de bouw op het ZEP terrein in Middelburg. Ondernemers stap ten daarop naar de Raad van State om de vergunningen van tafel te krijgen. Zij zijn bang dat de komst van de mega sportzaak kleinere winkels de das om zal doen. PAGINA 26 en 27 Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Veerdienst Doel-Lillo verdwijnt door Harmen van der Werf Ben Weyts, Vlaams minister ZELZATE. Een gouden lijkwagen, een lange witte limou- rentiuskerk was tot de nok toe gevuld. Buiten volgden sine, persfotografen, cameraploegen en talrijke fameu ze Vlamingen, ledereen die in Vlaanderen ook maar een beetje beroemd is, was zaterdag in Zelzate present op de uitvaart van de grootste showman van allemaal, Eddy Wally. Enkele duizenden waren op de laatste show van The Voice of Europe afgekomen. De Sint Lau- honderden de mis op grote videoschermen. Eduard van de Walle overleed vorige week zaterdag. Hij is begra ven naast zijn drie jaar geleden overleden Mariëtje. Pagina 16 en 17: Ons Eddy'tje was een prachtmens foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12