Mkoopjedeal.nl) DATSaTAN Syrische asielzoeker kookt voor daklozen NIEUWS 9 Van een vijf-sterren-keuken in het Sheraton naar het azc zonder gasstel. Gisteren mocht kok Kenan al Hadi (37) één dagje los. Vanaf slechts €69,95 Vanaf slechts €29,95 Nu slechts 24,95 Nu slechts 16,95 Vanaf slechts €12,95 Vanaf slechts 7,95 77% DURACELL et is een beetje behel pen in het keukentje van de daklozenop- vang naast Amsterdam CS. Lekke gootsteen. Kletsnatte tegelvloer. En twee gaspitten die maar een flauw vlammetje geven. Maar Kenan al Hadi (37) hoor je niet klagen. 'Heel fijn' vindt hij het om een paar uur met soep pannen, vergiet en een paar zakken oranje linzen in de weer te zijn. Het kostte wat heen en weer gebel tussen de Regenboog Groep 'voor kwetsbare Amsterdammers' en CARE Nederland, die asielzoekers aan nuttig vrijwilligerswerk wil helpen, maar van middag is het zo ver. Om een uur of drie 's middags serveert Kenan een spe ciale Syrische maaltijd aan honderd dak lozen, junkies en psychiatrische patiën ten uit. Niks ingewikkelds. Rijst, kip, sa lade met yoghurtsaus. Maar 'vaste klant' Nordin, die het zaakje voor proeft, steekt zijn duim omhoog. 'Goed te vreten hoor!' Kenan valt even stil. „Ik hoef geen complimenten hoor, ik ben gewoon heel blij dat ik weer wat mag doen." Da gen, weken en maanden heeft hij 'in verveling' doorgebracht. Eerst zat hij in de noodopvang in een oud kantoor pand aan de Flierbosdreef in Amster dam en inmiddels in een zogeheten 'procesopvanglocatie' in het Gelderse Doetinchem. „De eerste weken was ik alleen maar blij dat ik veilig was, maar inmiddels word ik echt depri, somber van het niets doen." Afgelopen september kwam hij hier aan. Na zo'n ellendige reis die inmid dels al honderdduizenden hebben ge maakt. Vanuit Syrië met de bus naar Li banon. Met een schip van Libanon naar Turkije. Met een rubberboot van Tur- 'De eerste weken was ik alleen maar blij dat ik veilig was, maar inmiddels word ik echt depri, somber van het nietsdoen' kije naar het Griekse eiland Lesbos. Vandaar met een vliegtuig naar Thessa loniki en dan, deels te voet, deels met de bus, via Macedonië, Servië, Kroatië, Hongarije, Oostenrijk en Duitsland naar de eindbestemming. Hij liet zijn vrouw Osema en zoon tjes Zain (6) en Joud (4) bij zijn vader in As-Suwayda in het zuiden van Sy rië achter. Zelf had hij 'niks' in zijn ge boorteland meer te zoeken. Er waren op weg naar zijn werk in het Sheraton in Damascus zoveel milities, wegver sperringen en gevaren dat hij de stad nauwelijks meer in kwam. 'Prachtig werk' had hij vóór de oor log in het luxehotel met zwembad, fit nessclub en zo'n 300 kamers. Een gro te blinkende keuken. Met de modern ste apparatuur. En wel tweehonderd collega's. Elke dag ging hij er van top tot teen in het stralend wit gekleed, in clusief hoge koksmuts. „Ik heb er van alles leren koken. Niet alleen Syrisch. Ik kan ook een perfecte Italiaanse pas ta." En de pot hier? In zijn nieuwe thuisland? Die is, 'eh', 'nou ja'. Hoe dat beleefd te formuleren? 'Niet echt mijn smaak'. Pakketten met stamppot, nasi, 'en groenten die ik eigenlijk niet ken'. Kenan: „Ik zou me er heel graag tegen aan bemoeien, maar in het opvangcen trum waar ik zat en zit is helaas geen keuken. Het eten wordt er elke dag af geleverd. Dus wat kan ik doen?" Ondertussen droomt-ie 'nog wel hoor'. In het keukentje van de daklo- zenopvang waar het beroemde ratje Ratatouille het toevallig van een Pixar-poster schreeuwt. 'He's dying to become a chef. Hij droomt dat zijn fa milie zich bij hem voegt. Dat hij alle officiële paperassen vergaart om hier te blijven. En dat hij permanent een koksmuts op mag. „Hartje Amsterdam een Syrisch restaurant beginnen. Dat is mijn hartenwens." VRIJDAG 12 FEBRUARI 2016 korting korting korting 72 stuks Duracell Industrial Batterijen Gaan tot wel 5x langer mee dan gewone batterijen Houdbaar t/m 2021 Altijd handig om in huis te hebben Kies zelfde samenstelling; AA, AAA of beiden Adviesprijs 107,30 Korting 77% U bespaart: 82,35,- 12 paar herensokken van kwaliteitsmerk Pierre Cardin Nog geen €1,45 per paar Designsokken van hoge kwaliteit Behoudt de kleur en rekt na het wassen In maten 39-42 en 43-46 beschikbaar Warm, zacht en comfortabel Tip: vul je voorraad aan! Adviesprijs 51,80 Korting 67% U bespaart: 34,85,- 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch 1 bestelling 2 stuks Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 74% €37,- 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts €0,50 per stuk-poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs 59,95 Korting 87% U bespaart: 52,- Adviesprijs €159,95 Korting 56% U bespaart: 90,- Comfortabel 4-seizoenen dekbed met FLINKE korting! Altijd voorbereid op temperatuurwisselingen Topkwaliteit; voelt als een donzen dekbed Vochtregulerend, ademend, ventilerend en isolerend Beschikbaar in alle maten Adviesprijs €119,95 Korting 75% U bespaart: 90,- .korting PARIS Travelin Herenschoenen van hoogwaardig leder In 2 verschillende modellen en 4 kleuren verkrijgbaar Zowel sportief als netjes Geschikt voor naar kantoor, maar ook mooi in je vrije tijd Een perfecte pasvorm en draag- comfort, iedere dag opnieuw i i i BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! flPberPoy (^Kt NIET TEVREDEN? GEL0 TERUG! Kenan is weer even de keukenprins door Eefje Oomen H Kok Kenan is blij dat hij de handen uit de mouwen kan steken en zijn beroep uitoefenen, foto Marco Okhuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9