Tweede busongeluk in Frankrijk in twee dagen Stuk loshangend metaal snijdt bus met scholieren open als beide voertuigen elkaar passeren. NIEUWS 7 rocHENfr ROCHEFORT. Zes tieners zijn giste ren in Frankrijk om het leven ge komen toen hun schoolbus werd 'opengesneden' door een loshan gend stuk metaal van een tege moetkomende vrachtwagen. Dat sneed hun kant van de bus open. „Mijn zoon zat er in! Hij is dood!" Een man loopt langs het opvangcentrum voor nabestaan den in Rochefort en schreeuwt het uit. Hij kan zijn tranen niet meer bedwingen. Het is aan het begin van de middag en in het gebouw worden ouders opgevangen. Vaders en moeders van de kinderen die in de schoolbus zaten die 's ochtends is verongelukt. Rond en in het ge bouw klinkt gehuil en ge schreeuw. „We moeten de ouders nu gaan inlichten over het lot van hun kin deren. U kunt zich de spanningen wel voorstellen", aldus burgemees ter Hervé Blanché van Rochefort. „Ik ken zelf de moeder en de oma van een van de slachtoffers. Ik heb de oma gezien, ze stortte zich in mijn armen om te vragen of haar kleinzoon nog leefde. Dat was ver schrikkelijk." Even na 7 uur 's mor gens reed de bus met vijftien mid delbare scholieren en twee chauf feurs op een departementale weg bij de stad aan de Franse Atlan tische kust, even boven Bordeaux. Volgens het onderzoek kwam van de andere kant een vrachtwagen aanrijden, een truck met een laad bak waarin puin lag. Op het moment dat de twee langs elkaar reden zou een meta len zijplaat van de laadbak deels zijn losgelaten. Dat stuk metaal stak daarna dwars uit de vrachtwa gen, kwam tegen de schoolbus aan en sneed de bus langs de zij kant open, als ware het een mes. „De twee wagens reden allebei, dus die opening in de bus werd al rijdend steeds groter. De kinderen die aan die kant zaten, zijn overle den", aldus procureur Isabelle Pa- genelle. „We hebben ze kunnen identificeren dankzij de schoolpas sen die ze in hun zakken hadden zitten." Zes tieners kwamen om het leven. Twee anderen raakten 'We hebben de kinderen kunnen identificeren dankzij hun schoolpassen' gewond. Ze waren tussen 15 en 18 jaar oud. 's Middags staat de bus nog steeds langs de weg. Hij ziet eruit als een ingezakte pudding: de lin ker achterkant hangt schuin naar beneden. De linkerkant is net bo ven de wielen 'opengesneden', de ruiten zijn er allemaal uit, hier en daar wappert nog een blauw gor dijntje. De kinderen waren onderweg naar een school in de plaats Surgè- res. Burgemeester Catherine Des- prez sprak er met nabestaanden en overlevenden. „Vaders en moe ders klampten zich vast aan hun kinderen, die het ongeluk hadden overleefd. Het was alsof ze elkaar niet meer los wilden laten. Maar er waren ook ouders die hun kin deren hadden geprobeerd te bel len en geen antwoord kregen." De vrachtwagenchauffeur zou tijdens een eerste verhoor hebben gezegd geen idee te hebben van de oorzaak. „Hij had nog getankt, maar heeft toen niets bijzonders gezien aan zijn wagen", zei een po litiewoordvoerder. Er zou geen al cohol in het spel zijn. 'De chauffeur had nog getankt, maar heeft toen niets bijzonders gezien aan zijn wagen' „Dit soort ongelukken komt voor zover bekend niet of nauwelijks voor", aldus Nicolas Paulissen van transportfederatie FNTR. „Het kan zijn dat het metalen onder deel is bezweken onder de druk van de lading. Maar het kan ook zijn dat de laadbak slecht is vastge zet, dat er een defect was of dat het aan slecht onderhoud ligt." Het was de tweede keer in twee dagen dat Frankrijk werd getrof fen door een ongeluk met een schoolbus. Woensdag kwamen twee kinderen om het leven in het oosten van het land, niet ver van de Zwitserse grens, toen de bus waarin ze zaten van een be sneeuwde weg afraakte. VRIJDAG 12 FEBRUARI 2016 '£A!£iV/ De zwaar gehavende schoolbus, waarin vijftien scholieren zaten die op weg waren naar school. Zes van hen vonden de dood bij het ongeluk, foto Regis Duvignau/Reuters maakt eind levens Vrachtwagen aan zes jonge door onze correspondent Frank Renout Isabelle Paganelle procureur Catherine Desprez burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7