Bereikbaarheid Hertumweg blijft gewaarborgd Controles naleving drankwet De Horst 6 BEVELANDEN en THOLEN Wethouder verrast over ophef complex Kunstenaars met muziek, balladen en verhalen in Kerkje Stickers waarschuwen inbrekers Wonen in een Serviceflat: Een voorstel van burgemeester en wethouders om de huidige rechstreekse aansluiting van de ro tonde op de Van Hertumweg te behouden, kon gisteravond in de raadscommissie op unanieme steun rekenen. De reconstructie van het Poel plein hangt samen met de aanleg van de nieuwe aansluitingen op de A58. Bedrijven aan de Van Her tumweg en Stationspark vreesden voor hun bereikbaarheid tijdens de uitvoering van de infrastructu rele megaklus, te meer omdat een verbindingsweg vanaf de afslag tot de rotonde voorlopig is gesneu veld. Reconstructie van het Poel plein is desalniettemin noodzake lijk voor de doorstroming. Waar de voorkeur in eerste instantie uit ging naar een zogeheten 'kluifro- tonde' (die zijn naam ontleent aan de vorm van een hondenbot), stellen B en W de raad nu voor om te kiezen voor een vijftaks-va- riant waarbij de rechtstreekse aan sluiting op de Van Hertumweg be houden blijft. Op die manier kan aan ondernemers in Stationspark en De Poel IV in een vroegtijdig stadium duidelijkheid over de be reikbaarheid van hun bedrijven worden verschaft. Daar kunnen al le fracties zich in vinden. Een voorstel voor een definitieve keu ze voor het Poelplein met gelijk vloerse of ongelijkvloerse kruising Bedrijven aan Van Hertumweg, Stationspark en Poel IV blijven bereikbaar door behoud van de directe aansluiting vanaf rotonde Poelplein van fietsers zal na de aanbeste ding van de aansluiting A58 aan de raad worden voorgelegd. In de raadscommissie was er unanieme steun voor de plannen voor podium 't Beest en Westwal 45. Die worden ingrijpend ver bouwd ten behoeve van de bunde ling van culturele voorzieningen op en rond het Bleekveld. Met na me het feit dat er een oplossing is gevonden voor de Kunstuitleen (kan blijven zitten aan de West- wal) en Galerie Van den Berge (verhuist naar de Joachimikade) kon de fracties bekoren. Onder inwoners van het dorp is onrust onstaan nadat enkele maanden geleden be kend werd dat twaalf appar tementen op de plek moeten komen waar nu de oude aard- appelloods staat. Van der Maas zei gisteren tijdens de raadsvergadering verrast te zijn door de ontsta ne onrust, omdat de herin richting van de Oude Haven al zeker tien jaar loopt. Alle bouwopties, inclusief de hui dige, zijn volgens Van der Maas gebaseerd op wat de dorpsraad, gemeente en an dere partijen destijds heb ben opgetekend in het Dorps plan Colijnsplaat. „De om vang en hoogte zijn in al die jaren bijna niet gewijzigd", aldus de wethouder. Hij heeft toegezegd met de inwo ners van Colijnsplaat te gaan praten om de lucht te klaren. Annet Versluijs van BEN pleitte voor herziening, wat tot ophef leidde in de raad. „We gaan de afgelopen tien jaar niet zomaar in de prul lenbak gooien." GOES. Bij controles op nale ving van de Drank- en Hore- cawet in Goes zijn vorig jaar in totaal 49 waarschuwingen gegeven. Boetes worden pas vanaf dit jaar uitgedeeld. Goes heeft twee verschil lende controles gehouden: een die erop was gericht of er alcohol werd geschonken of verkocht aan personen jon ger dan achttien jaar, de ande re controle had betrekking op vergunningen. Met het oog op de leeftijds grens zijn 78 horecabedrijven bezocht, vijf kregen een waar schuwing. Bij zeven super markten en zes sportkanti nes en andere zogeheten pa- racommerciële horeca zijn geen overtredingen geconsta teerd. Bij de vergunningcontrole kregen 38 van de bezochte 65 horecabedrijven een waar schuwingsbrief. Bij super markten/slijterijen ging het om twee van de vier en bij paracommerciële horeca om vier van de elf. Overigens werden er geen ernstige misstanden gecon stateerd. In veel gevallen was de vergunning niet aanwezig in het bedrijf, maar lag die bij iemand thuis. De contro les worden uitgevoerd door bijzondere opsporingsambte naren (BOA's). In de regio Het kerkje in Kattendijke is op vrijdag 19 februari het domein van Zeeuwse kunstenaars. Er is muziek, er zijn verhalen, ge dichten en balladen. Ook is er een pop-up-expositie van pot loodtekeningen, schilderijen en fotografie. Dit alles staat in het teken van het thema 'rand van de wereld'. Wim van de Wege toont enkele levensgrote portretten. Daar naast laat hij muziekstukken ho ren op het kleine kerkorgel. Jan Gunter exposeert minutieuze potloodtekeningen. Ook zal hij Zeeuwse balladen ten gehore brengen. De dichter Hans Dinge- manse leest gedichten voor. Ook exposeert hij drie series foto's. De avond wordt gecompleteerd met enkele verhalen van Maria Dingemanse, die bij diverse uit geverijen verhalen en kinderboe ken publiceerde. De deuren van de kerk zijn vanaf 19.30 uur geo pend. Aanvang is om 20.00 uur. De toegang is gratis. Mijn dorp, mijn stad Oostwal 34, 13.00-15.00 uur - Gra tis Computercursus 'digisterker'; Podium 't Beest, Beesten markt 3, 20.30 uur - Optreden 'Toe Maar' met '35 jaar Skunk!' 's-Gravenpolder Sporthal De Zwake, Egelantierstraat 8, 17.15-17.45 uur - Hul diging voor Borselse Jeugdsport Kampioe Gemeentehuis, Kerk plein 1, 09.00-12.00 uur - Expositie kera miste Marian van Garsel Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur - Theaterconcert Chris Cameleon, Danielle Deysel Sarei Fou- rie' met 'Drie Vrien- de' Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 20 februari tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. door Luc Oggel GOES Bedrijven in het Stations- park en De Poel IV in Goes blijven bereikbaar tijdens de aanleg van het spoorviaduct in de Van Hertum weg en de reconstructie van de na bijgelegen rotonde Poelplein. door Ellen Jobse WISSENKERKE. Niets nieuws onder de zon. Zo vatte wet houder Van der Maas (SGP) de plannen voor appartemen tencomplex Aedes Maritima in Colijnsplaat samen. door Luc Oggel HEINKENSZAND Concert fanfare en jeugdorkest De fanfare en het jeugdorkest van mu ziekvereniging Euter pe geven op zondag een concert. Het concert staat in te ken van Frozen, be kend van de gelijkna mige film. Dansers van ballet school Dancepoint uit Goes treden op. Het concert vindt plaats in vergader- en congrescentrum De Stenge in Heinkens- zand en begint om 14.30 uur. KATTENDIJKE Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te bestel len via 0113-213799 THOLEN Inloopspreekuur internetbankieren De bibliotheek in de buurt Tholen-stad houdt vandaag een in loopspreekuur over Rabo internetbankie ren. Ambassadeurs van Ra bobank Oosterschel- de geven een beknop te uitleg over internet bankieren. Het inloopspreekuur is van 15.00 tot 15.00 uur en is gratis. 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN Boekenruilpunt In het dorpshuis in 's-Heer Hendrikskinde ren is het boekenruil- punt 'Hendriks boe kenkast' gestart. Het ruilpunt is gratis, registratie is niet no dig. Het Heer Hendrik huis aan de Te Werf- straat is op werkda gen open van 9.00 tot 20.00 uur. Op zater dag is het dorpshuis open als er een activi teit is. Meer informa tie: 0113-50577 of pvanluijk@zeelandnet. nl. SCHORE. Burgemeester Anton Stapelkamp (rechts) van Kapelle heeft gistermiddag stickers uitgereikt aan whatsappgroepen uit de gemeen te. Die stickers kunnen deelnemers aan de buurtpreventiegoepen als waarschuwing op deur of raam van hun huis plakken. Zo weet het in brekersgilde dat de buurt via whatsapp in de gaten gehouden wordt. Op dit moment gebeurt dat op drie plekken in de gemeente: Wal en Schip in Wemeldinge, De Veilingmeester in Kapelle en Schore. Stapel kamp hoopt net als wijkagent Silvan Vael (links) dat er meer wijken gaan volgen. „Vooral voor buurten als Biezelinge zou het goed zijn om mee te doen", denkt de burgemeester. „Want dat ligt het dichtst bij de A58. En de praktijk wijst uit dat de meeste inbraakpogingen in de buurt van de snelweg plaatsvinden." Marlinde Kamerling (midden) kreeg de eerste sticker op haar huis geplakt. Zij meldde zich als aller eerste aan bij de appgroep van Schore. foto Mechteld Jansen GOES nen van 6 t/m 12 jaar KAPELLE NIEUWDORP RILLAND YERSEKE wonen uoor je plezier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76