Economie gaat voor archeologie 'Staatsbegrafenis' voor charmezanger Wally Signaal Kapsalon 2 ZEELAND COMMENTAAR Natuurorganisaties vinden het een goed signaal dat we meer dieren doodrijden. Dat klinkt een beetje vreemd. Bedoeld wordt natuurlijk, dat je eraan kunt afmeten dat het goed gaat met de dieren die in het wild leven. Nederland is kennelijk een goede leefomgeving. Op de wegen na dan. Daar regeert de dood. Dat is triest. In Zeeland is een goed voorbeeld van de confrontatie tussen na tuur en vervoer. Op de Kop van Schouwen heeft het verkeer soms last van damherten. Daar klinkt dus met enige regelmaat de roep om afschot. Dat voelt niet goed, want je wilt die schitte rende dieren juist volop ruimte geven. Toch zal Nederland op de een of andere manier een balans moeten vinden tussen het belang van veilig verkeer en dat van een florerende fauna. In de 'echte' natuur regelen de po pulaties zichzelf. Dat gebeurt niet zachtzinnig. Dieren creperen er wegens gebrek aan voedsel, eten elkaar op of gaan ten onder aan ziektes. In een klein land als Nederland kunnen de domeinen van mens en dier niet goed worden gescheiden. Dus is de mens hier gewoon onderdeel van de biotoop en zal ook invloed heb ben op het aantal dieren. Maar het zou fijn zijn als dat wat subtie ler gebeurt dan met wachten tot ze worden doodgereden. In een klein land als Nederland is de mens met zijn invloed gewoon deel van de biotoop Beide partijen zijn al vanaf het begin af aan nauw betrokken bij College Goes legt negatief advies Rijksdienst Erfgoed en Monumentencommissie over Slot Oostende naast zich neer de plannen voor de locatie aan de Singelstraat, waar zich restanten van het voormalige middeleeuwse slot bevinden. Dat wordt omge vormd tot een horecabedrijf met eigen bierbrouwerij. Zowel de RCE als de Monu mentencommissie is niet gelukkig met een aantal bouwkundige in grepen. Zo is het laten vervallen van de vloer in de voormalige paardenstal en het maken van een doorgang om de gewelven beter toegankelijk te maken in hun ogen niet nodig. Hoewel een negatief advies 'in beginsel' reden is om geen vergun ning voor een ontwikkeling te ver lenen, doet het Goese college dat toch. „Wij vinden dit plan echt een verrijking voor de binnen stad", zegt wethouder Derk Alsse- ma. Het negatieve advies komt vol gens hem niet als een verrassing. De rijksdienst en de Monumen tencommissie zijn altijd kritisch geweest, zegt hij. „Op twee onder delen hebben we elkaar niet kun nen vinden." Het vergunningtraject voor het bouwplan gaat vanaf volgende week lopen en duurt twee keer zes weken. Komen er geen ziens wijzen binnen, dan kan in princi pe over drie maanden worden be gonnen met de bouw van het be drijf, wat behalve de brouwerij en horecafuncties ook een winkel en hotelkamers krijgt. Initiatiefne mers Anita Maas en Yamina Ab- doun hopen hun Slot Oostende aan het einde van dit jaar te kun nen openen. Almanak Die 70-jarige Goesenaar heeft het liefst aardappels, groente en een lek ker stukje vlees op zijn bord. Al die ra re gerechten van tegenwoordig laat hij liever aan zich voorbijgaan. Om van al die die gekke namen nog maar niet te speken. Want wat is in vredes naam een 'patatje moeilijkLaatst zorgde een andere naam voor de nodi ge hilariteit. Het gesprek ging over kappers, dat er zo veel zijn in Goes. „Er is zelfs een eettent waar ze ook je haar knippen", stelde de Goesenaar. Zijn gezelschap keek hem verbaasd aan. „Ja, echt waar", zei de man. „Dat stond op het bord: Kapsalon." GL heeft zorgen over zorgmijders Goes moet onderzoeken of er in de gemeente zogehe ten 'zorgmijders' wonen. Dat vindt Groenlinks. De fractie maakt zich zorgen over de ontwikkeling waar bij mensen om financiële redenen geheel of gedeelte lijk afzien van voor hen noodzakelijke zorg. Het gaat dan om zorg waar de gemeente verantwoorde lijk voor is. Groenlinks zou graag zien dat - wanneer het onder zoek daar aanleiding toe geeft - het college maarege len neemt om die situatie tegen te gaan of op te los sen. Uitbreiding De Veerhoeve Camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk heeft forse uitbreidingsplannen en b en w van Goes willen daar aan meewerken. Het voor ontwerp-bestemmings plan komt binnenkort ter inzage. De plannen voorzien in een uitbreiding in stapjes op een perceel aan de Aar- debolleweg, inclusief een waterberging. Wolphaartsdijk is aange merkt als toeristische 'hot spot', het college heeft als één van de doelstellingen om de recreatiezone aldaar te ontwikkelen. WhatsApp Goes is een succes Vragen stellen aan de ge meente Goes via WhatsApp is populair. Sinds oktober 2014 zijn er al 987 'gesprekken' via de berichtendienst gevoerd. Via de Buiten beter app zijn sinds 1 januari vorig jaar al 621 meldingen ge daan over de openbare ruimte. De gemeente heeft daarnaast nog twee tele foonnummers waar inwo ners met vragen naartoe kunnen bellen of meldin gen kunnen doen en dat blijft zo, hoewel de raad graag zou zien dat er één te lefoonnummer komt voor alle meldingen. Zonne-energie ARNOUD KAMERBEEK ZELZATE. Bekende Vlamingen staan in de rij om zaterdag in Zei- zate afscheid te nemen van Eddy Wally, de charmezanger die eind vorige week op 83-jarige leeftijd overleed. Het wordt zó druk dat de hele Grote Markt van de kanaalge meente al een dag van tevoren wordt afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. Minister van Staat Herman De Croo is zeker van de partij, net als zangeres Wendy van Wanten en een groot aantal an dere zangers, zangeressen en mu sici. Ook Frans Bauer komt af scheid nemen. Tijdens de dienst in de Sint Laurentiuskerk zingt schlagerzanger Christoff een ei gen versie van het Onze Vader. The Voice of Europe wordt vervoerd in een 'champagnegou den' lijkwagen en in een witte kist. De hele familie gaat tijdens de 'staatsbegrafenis' in het wit gekleed. De goudkleurige lijkwa gen verwijst naar de gouden pla ten die The Voice of Europe in de wacht sleepte. De kerkdienst begint om 11.00 uur. Voor de belangstellenden, die geen plaats vinden in de Lau rentiuskerk staan op de Grote Markt drie schermen opgesteld. FZC door Luc Oggel GOES. Een aantal monumentale on derdelen van Slot Oostende in Goes wordt onnodig geweld aange daan, vinden De Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed (RCE) en de Mo numentencommissie. Ze kunnen zich niet vinden in de bouwkundi ge plannen voor het slot. Burge meester en wethouders leggen het negatieve advies naast zich neer. Tip? redactie@pzc.nl GOES WOLPHAARTSDIJK GOES Omdat duurzaam onze passie is Duurzame technieken Walhout www, dt- walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 52 4481DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 lae S m Geboren in 1973 Studeerde Scheikundige technolo gie in Delft. Werkte voor Shell in Oman (1997-2000), was consultant bij McKinsey Company (2002-2008) en trad in mei 2008 in dienst bij Nuon. Kamerbeek is getrouwd en heeft drie kinderen. foto Mechteld Jansen door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75