Mesu houdt zicht op zege Grand Prix Schaatser Erwin Mesu Sportman van het jaar 14 ZEELAND Van der Lijke debuteert voor Roompot in Ronde van Murcia Schweertman naar kwartfinale Motorcrossster uit Vlissingen is pas achttien, maar pakt al voor de tweede maal op rij de titel Sportvrouw van het jaar. Nick van der Lijke maakt zater dag zijn debuut voor de wieler ploeg van Roompot Oranje Pelo ton in de Ronde van Murcia. De uit Middelburg afkomstige ren ner begint aan zijn eerste jaar bij de pro-continentale ploeg. Van der Lijke reed eerder voor Team Lotto NL-Jumbo. Naast Van der Lijke komen voor Roompot ook Johnny Hooger- land, Etienne van Empel, Mau- rits Lammertink, Michel Kreder, Reiner Honig en Sjoerd van Gin- neken in actie. Een dag later, zon dag 14 februari, start Van der Lij ke in de Clasica de Almeria. Ook Johnny Hoogerland en Antwan Tolhoek rijden deze eendaagse wedstrijd. Promotie voor arbiter El Jilali Zaalvoetbalscheidsrechter Ibra him El Jilali heeft binnen de wer- reldvoetbalbond Fifa promotie ge maakt. De arbiter uit Tholen maakt nu deel uit van groep 2, de twee na hoogste groep binnen de Fifa. El Jilali heeft dat te danken aan zijn sterke optreden in de Fut- sal Cup. De Zeeuwse scheidsrech ter fluit ook regelmatig wedstrij den in de eredivisie. De doelstelling van de Nederland se voetbalbond is om de scheids rechters weer op een internatio naal toernooi te laten fluiten. JVOZ A1 in achtste finale tegen NAC A1 De A-junioren van JVOZ staan in de achtste finale van de KNVB be ker tegenover NAC Breda. Het duel wordt op zaterdag 27 februa ri om 14.30 uur in Vlissingen ge speeld. De ploeg van trainer Har- ro Hazelaar schakelde eerder on der meer Kloetinge Ai en Arne- muiden Ai uit. Bij NAC Breda Ai, dat wordt getraind door oud-prof Ole Tobiasen, is ook een voorma lig speler van de JVOZ actief. Daan Klomp verruilde de jeugd opleiding in de zomer van 2014 voor de Brabantse club. sport kort Nancy van de Ven kon gisteren zelf het beeldje opha len in De Mythe. De motorcross ster uit Vlissin gen was in 2014 al de beste sport vrouw van Zeeland, maar ten tij de van het Zeeuws Topsportgala zat ze toen in Qatar. Via een hape rende telefoonverbinding werd ze toen van het nieuws op de hoogte gebracht. Gisteren zat ze gewoon in de zaal toen haar naam uit de envelop tevoorschijn kwam. „Voor elke prijs werk je hard", reageerde ze. „Dus ook met deze ben ik heel blij. Die andere geno mineerden zijn ook supergoede meiden." Dat Van de Ven gisteravond voor de tweede maal al werd uit geroepen tot 'Sportvrouw van het jaar' is bijzonder. De Vlissing- se is pas net achttien. Ter vergelij king: alle drie Zeeuwen die giste ren in de race waren voor de titel 'Sporttalent van het jaar' zijn ouder dan haar. Maar Van de Ven is dan ook wel van de buitencategorie. In 2015 won ze - toen ze nog zeven tien was - een Grand Prix in Tsje- De wedstrijd op het Runn-meer ging over 100 kilometer en telde mee voor de KPN Grand Prix. Dat is een serie van vier races op na tuurijs. De eerste twee waren eind januari op de Weissensee in Oostenrijk, de derde was gisteren. De vierde is morgen eveneens in Falun en is 150 kilometer lang. Tijdens de wedstrijd van giste ren waren er voortdurend wisse lende kopgroepen. Altijd was wel één van de twee Zeeuws broers voorin te vinden. Uiteindelijk ont stond er een kopgroep van veer tien man, waar ze allebei in zaten. Die veertien schaatsers gingen strijden om de zege. In de slotronde demarreerde Frank Vreugdenhil. Simon Schou ten en Crispijn Ariëns volgden la ter dat voorbeeld. In die volgorde kwamen ze ook aan de finish. Niels Mesu, die eind januari de Al ternatieve Elfstedentocht won, werd nu negende. Zijn oudere broer Erwin kwam direct na hem over de streep. Joerec Cijsouw uit Oostburg was de derde Zeeuwse starter, maar reed de wedstrijd niet uit. Niels Mesu maakt nog altijd volop kans op de eindzege in de KPN Grand Prix. De schaatser van Team Tjolk staat tweede ach ter Bart Mol, maar het verschil is miniem. MURCIA AMSTERDAM. Piëdro Schweertman hoefde zich gisteravond in de eer ste ronde van het NK squash niet bovenmatig in te spannen. De uit Koudekerke afkomstige Schweertman, die bij het NK als tweede ge plaatst is, was in drie sets te sterk voor Stefan Welters: 11-4,11-3 en 11-4. Vanavond speelt Schweertman, die al vijf keer de finale van het NK bereikte maar het toernooi nog nooit won, zijn kwartfinale tegen René Mijs. archieffoto Pim Waslander/Orange Pictures THOLEN VLISSINGEN Rolstoelbasketballer Mark Aalders is dolgelukkig met de prijs. Die markeert voor hem het einde van zijn top sportcarrière. foto's Johan van der Heijden Van de Ven van door Roeland van Vliet door Roeland van Vliet FALUN. De Middelburgse broers Niels en Erwin Mesu zijn gisteren tijdens een natuurijswedstrijd in het Zweedse Falun net binnen de top tien geëindigd. ARNEMUIDEN Wielerkoers op Visserijdag Er prijkt een nieuwe wedstrijd op de kalen der van Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ). Op zaterdag 25 juni wordt in Arne- muiden, tijdens de Vis serijdag, een wieler koers gehouden. Er is in Arnemuiden een wielercomité in het le ven geroepen, die de wedstrijd gaat organi seren. WACHTEBEKE Schakers in prijzen Tijdens het Wachtebe- ke Winter Round Ro bin vielen verschillen de schakers van Lan dau uit Axel in de prij zen. In de E-groep won Nina de Putter (foto) uit Terneuzen de tienkamp, voor Martijn Schelleman. Annelies Vitharana won de laatste ronde en werd daardoor eer ste in de D-groep. Dankzij een remise in de laatste ronde ein digde Iris Schelleman in de C-groep op de tweede plaats. In de D-groep finishte Peter Kalisvaart als derde. Joey Grochal uit Goes en Kedem Gutkind uit Zierikzee (lid van Lan dau) speelden de hele week in de Meester- tienkamp. Grochal werd negende, Gut kind moest het doen met de tiende plaats. Aan het toernooi na men vijftig spelers (se nioren en jeugd) deel. ROTTERDAM TOUR SPORTS CITY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68