Ouders brengen kinderen in gevaar aan de Miereweg Deuren Spar 3.0 geopend De Horst 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Wonen in een Serviceflat: Patchwork en quiltcursus Benefiettent kermiskoppel m Fysiotherapeut Jacco Vleeshou wer: „Een vrouw zet haar auto half op onze inrit. Ik ben zo te rug, roept ze. Maar ze blijft zeker vijf minuten weg. Een taxi kan ons terrein niet af. Een patiënt kan er niet op. Dinsdagochtend, half negen, in de regen." Het probleem speelt al zeker twee jaar. Ouders die hun kind naar basisschool 't Kofschip brengen, zetten hun auto in de berm van de Miereweg. Dat mag. Maar het leidt tot chaos, omdat er onvoldoende parkeervakken zijn. Door schots en scheef geparkeerde auto's ontstaan gevaarlijke situaties aan de Miereweg in Zierikzee Kinderen fietsen tegen openslaan de autoportieren en de inrit van de fysio raakt verstopt. Vleeshou wer had gisteren een gesprek met gemeente en politie. „Die denken na over maatregelen. Een inrijver- BROUWERSHAVEN. Trots open de Ronny de Koeijer, eige naar van de Spar in Brouwers haven, gisteren de deuren van zijn vernieuwde super markt. „Ik had van tevoren niet verwacht dat we dit in twee weken tijd konden be reiken", zegt de ondernemer. De Spar aan de Markt is nu als derde Zeeuwse vesti ging helemaal ingericht vol gens de Spar 3.0-formule. „Ei genlijk is bijna alles nieuw; de rekken, de vloer, de pla fonds, de groente-afdeling, de brood-afdeling en de kas sa's...", somt hij op. „Zelfs de personeelskleding is nieuw. Ook de indeling is anders, we hebben bijvoorbeeld het wijnassortiment uitgebreid en verkopen minder soep." Een nieuw jasje voor de winkel was nodig, vond De Koeijer. „We zijn een kleine winkel en draaien een rela tief hoge omzet. Door de drukte slijt ons pand snel. We openden in 2008 met alle maal nieuwe spullen. Maar die waren aan vernieuwing toe. Je zag goed aan de vloer dat die was versleten." De eigenaar blikt tevreden terug op de openingsdag. „Het is ongelooflijk druk ge weest gisteren", zegt hij. „Mensen zijn nieuwsgierig en hebben ons gemist. Er moet weer een voorraad wor den aangevuld, denk ik." bod voor de Miereweg is er één de oversteekplaats kan iedereen van. Je kan ook denken aan extra veilig naar het grote parkeerter- parkeerplaatsen door het dem- rein. Wij willen dat de kinderen pen van de sloot. Maar het beste die op de fiets komen aan de ach- is misschien nog een gesprek met terkant het schoolterrein verlaten de vijftien ouders die hier schots en dan kom je aan fase 2: een vei- en scheef parkeren. Ik spreek ze lige Miereweg. Nu zie je daar fiet- wel eens aan. Zet 'm toch aan de sende kinderen en geparkeerde Scheldestraat, zeg ik dan. Dat is auto's. Die optelsom is snel ge- maar 100 meter lopen. Maar dan maakt. Ik zou het fijn vinden als kijken ze me aan alsof ik een on- de Miereweg autoluw was. Daar- zedelijk voorstel doe." mee verplaats je het probleem Locatiedirecteur Jeroen Nou- wellicht naar de Grevelingen- wens van 't Kofschip: „Aan de straat. Dat weet ik niet. Ik ben voorkant van de school, aan de geen verkeersdeskundige. Mijn Scheldestraat, zijn goede dingen grote belang is de veiligheid van gebeurd. Met het stopverbod en de kinderen." Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 20 februari tussen 10.30 en 14.00 uur. In de regio In Scharendijke start vrijdag 19 februari een beginnerscursus patchwork en quilten. Tijdens deze cursus van zes les sen wordt onder andere het teke nen van patronen, quilten en af werken geleerd. De cursus vindt plaats op vrijdagmorgen. In Burgh-Haamstede is de cursus op dinsdagmiddag te volgen. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla ver jasvereniging; Dorpshuis, 19.30 uur: Darts; 19.45-22.00 uur: Oosterlandse fanfare; Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Burgerweeshuis, 19.30-21.30 uur: Workshop Portret voor je geliefde; Ca meramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling mi niatuur- en spionage- camera's; Fizi, 20.00 uur: Er ist wieder da; Havenplein, 9.00-22.00 uur: Ijs baan; Ondernemers atelier, 18.00-20.00 uur: Inloopavond bij de Wereldvrouwen; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Ouderensoos; 19.30-21.45 uur: Repe titie Harmonievere niging Nut en Uitspanning; door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Gemeente en politie bezinnen zich op maatregelen aan de Miereweg in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Door gepar keerde auto's is het weggetje ge vaarlijk voor fietsende kinderen. Het vele blik is ook hinderlijk voor de fysiopraktijk. door Elodie Kint De school gaat uit aan de Miereweg in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE Concert Harpiste Lavinia Me ijer en bandeonist Ca- rel Kraayenhof geven op donderdag een concert Zierikzee. De twee muzikanten spelen nummers van hun live-album dat ze in september opna men in Tivoli Vreden- burg. Op het repertoire staan milonga's, tan go's en andere Argen tijnse, Spaanse en Itali aanse muziekstukken van onder anderen Piazzolla en Morrico- ne. Ook wordt een aantal eigen composities ten gehore gebracht. Het concert vindt plaats in de Nieuwe Kerk en begint om 20.15 uur. Meer informatie over onder meer de kaart verkoop is te vinden via theatersaan- zee.com of 0118-461905. KATTENDIJKE Kunst in kerkje Het kerkje in Katten- dijke is op vrijdag 19 februari het domein van Zeeuwse kunste naars. Er is muziek, er zijn verhalen, gedichten en balladen. Ook is er een pop-up-expositie van potloodtekenin gen, schilderijen en fo tografie. Dit alles staat in het teken van het thema 'rand van de wereld'. Wim van de Wege toont enkele levens grote portretten. Daar naast laat hij muziek stukken horen op het kleine kerkorgel. Jan Gunter exposeert mi nutieuze potloodteke ningen. Ook zal hij Zeeuwse balladen ten gehore brengen. De dichter Hans Dinge- manse leest gedichten voor. Ook exposeert hij drie series foto' sdie elk op een ande re manier verwijzen naar de rand van de wereld.De avond wordt gecompleteerd met enkele verhalen van Maria Dingeman- se, die bij diverse uit geverijen verhalen en kinderboeken publi ceerde. De deuren van de kerk zijn vanaf 19.30 uur geopend. Aan vang is om 20.00 uur. De toegang is gratis. SCHARENDIJKE/BURGH-HAAMSTEDE Meer informatie en opgeven: syljo@zeelandnet.nl of 0111-658300. VLISSINGEN. Karei van der Linden heeft een hangmolen op de kop ge tikt, een draaimolentje waarvan de 'zitjes' niet op een plateau staan, maar in de lucht zweven. „Het is een beetje een onderkomen attractie, maar ik kan er alvast wat mee zolang de nieuwe draaimolen uit Polen niet klaar is en nog moet worden gekeurd." Het hangmolentje draait zaterdag al in de Machinefabriek, waar een be nefietdag wordt gehouden ten bate van Karei en zijn vrouw Lenie, wier woning en bedrijfshal (inclusief twee draaimolens, een boot en diverse voertuigen) aan de Vlissingse Edisonweg in vlammen opging begin dit jaar. Na acties op de weekmarkt in Middelburg, waar Karei vaak met zijn draaimolen stond, en collectes op festiviteiten in de regio is nog een grote benefietdag. Ruim twintig vrijwiligers (zie foto) zetten donderdagmorgen in no-ti- me een tent op in de Machinefabriek. Kinderen en volwassenen kun nen zich morgen van 12.30 tot 23.59 uur vermaken met activiteiten en optredens van regionale bands. foto Lex de Meester BURGH-HAAMSTEDE OOSTERLAND OUWERKERK ZIERIKZEE ZONNEMAIRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66