Container kukelt bijna het water in 'Staatsbegrafenis' voor charmezanger Wally Signaal Kapsalon 2 ZEELAND COMMENTAAR Natuurorganisaties vinden het een goed signaal dat we meer dieren doodrijden. Dat klinkt een beetje vreemd. Bedoeld wordt natuurlijk, dat je eraan kunt afmeten dat het goed gaat met de dieren die in het wild leven. Nederland is kennelijk een goede leefomgeving. Op de wegen na dan. Daar regeert de dood. Dat is triest. In Zeeland is een goed voorbeeld van de confrontatie tussen na tuur en vervoer. Op de Kop van Schouwen heeft het verkeer soms last van damherten. Daar klinkt dus met enige regelmaat de roep om afschot. Dat voelt niet goed, want je wilt die schitte rende dieren juist volop ruimte geven. Toch zal Nederland op de een of andere manier een balans moeten vinden tussen het belang van veilig verkeer en dat van een florerende fauna. In de 'echte' natuur regelen de po pulaties zichzelf. Dat gebeurt niet zachtzinnig. Dieren creperen er wegens gebrek aan voedsel, eten elkaar op of gaan ten onder aan ziektes. In een klein land als Nederland kunnen de domeinen van mens en dier niet goed worden gescheiden. Dus is de mens hier gewoon onderdeel van de biotoop en zal ook invloed heb ben op het aantal dieren. Maar het zou fijn zijn als dat wat subtie ler gebeurt dan met wachten tot ze worden doodgereden. In een klein land als Nederland is de mens met zijn invloed gewoon deel van de biotoop MIDDELBURG Bij takelwerkzaam heden op de Nieuwe Haven in Middelburg is gistermiddag een materiaalcontainer bijna in het wa ter gevallen. De vrachtwagen waarmee de container werd vervoerd stond van 12.00 tot 14.00 uur scheef op de kade langs de Binnengracht, te genover de rechtbank. Even werd gedacht dat het om een technisch mankement ging, maar later bleek dat het een menselijke fout betrof. „De vrachtwagen wordt normaal gestempeld", legt een medewer ker van Marconi Oranje uit. „De poten die uitschuiven steunden nu op de kinderkopjes. Daar had een plaat tussen moeten zitten, om het steunoppervlak te vergro ten." Medewerkers van het bedrijf zetten de wagen en container bin nen een paar uur weer recht. De schade viel uiteindelijk mee. 3 Almanak Die 70-jarige Goesenaar heeft het liefst aardappels, groente en een lek ker stukje vlees op zijn bord. Al die ra re gerechten van tegenwoordig laat hij liever aan zich voorbijgaan. Om van al die die gekke namen nog maar niet te speken. Want wat is in vredes naam een 'patatje moeilijkLaatst zorgde een andere naam voor de nodi ge hilariteit. Het gesprek ging over kappers, dat er zo veel zijn in Goes. „Er is zelfs een eettent waar ze ook je haar knippen", stelde de Goesenaar. Zijn gezelschap keek hem verbaasd aan. „Ja, echt waar", zei de man. „Dat stond op het bord: Kapsalon." Opruimen langs Oosterschelde Wie zich ergert aan afval langs de dijken van Schou- wen-Duiveland, kan op za terdag 12 maart zelf zijn handen uit de mouwen ste ken. De mensen van het na tuur- en milieueducatie centrum van Schouwen- Duiveland gaan vanaf 10.00 uur afval opruimen bij De Heerenkeet in Kerk- werve, De Schelphoek in Serooskerke en het strand je van Ouwerkerk. Voor materialen en zelfs koffie en thee wordt ge zorgd. Belangstellenden wordt gevraagd zo veel mo gelijk opruimhulp mee te nemen. Onderzoek naar verzakkingen De kruising Melkmarkt- /Mol/Schuithaven/Dam in Zierikzee zal aanstaande maandag volledig afgeslo ten zijn voor alle verkeer. Dat is omdat aannemersbe drijf Gebr. Moerland ruim te nodig heeft voor onder zoek naar verzakkingen in de verharding als gevolg van de ondergrondse riole ringen. De status van het huidige riool, gewelven en overkluizende voorzienin gen wordt in kaart ge bracht. Flakkee betaalt voor veilige N59 Goeree-Overflakkee en de provincie Zuid-Holland wachten niet meer op mi nister Schultz, maar willen veiligheidsmaatregelen aan de N59 voorfinancieren. Dat meldt RTV Rijnmond op zijn website. Afgelopen dinsdag kwam opnieuw een man - een 25-jarige Ar- nemuidenaar - om het le ven op deze dodenweg tus sen Bru en het Hellegats plein. De provincie en de gemeente hebben al meer dere keren gevraagd om een middenberm, maar Schultz wil er voorlopig geen geld voor uittrekken. Zonne-energie ARNOUD KAMERBEEK ZELZATE. Bekende Vlamingen staan in de rij om zaterdag in Zei- zate afscheid te nemen van Eddy Wally, de charmezanger die eind vorige week op 83-jarige leeftijd overleed. Het wordt zó druk dat de hele Grote Markt van de kanaalge meente al een dag van tevoren wordt afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. Minister van Staat Herman De Croo is zeker van de partij, net als zangeres Wendy van Wanten en een groot aantal an dere zangers, zangeressen en mu sici. Ook Frans Bauer komt af scheid nemen. Tijdens de dienst in de Sint Laurentiuskerk zingt schlagerzanger Christoff een ei gen versie van het Onze Vader. The Voice of Europe wordt vervoerd in een 'champagnegou den' lijkwagen en in een witte kist. De hele familie gaat tijdens de 'staatsbegrafenis' in het wit gekleed. De goudkleurige lijkwa gen verwijst naar de gouden pla ten die The Voice of Europe in de wacht sleepte. De kerkdienst begint om 11.00 uur. Voor de belangstellenden, die geen plaats vinden in de Lau rentiuskerk staan op de Grote Markt drie schermen opgesteld. Door een 'menselijke fout' raakte de vrachtwagen uit evenwicht, waardoor de materiaalcontainer bijna in het water viel. foto Chris Geerse Tip? redactie@pzc.nl KERKWERVE ZIERIKZEE Voor vragen is uitvoerder Ge rard Goedegebuure bereik baar via 0651289695. NIEUWE TONGE Omdat duurzaam onze passie is Duurzame technieken Walhout www, dt- walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 52 4481DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 Geboren in 1973 Studeerde Scheikundige technolo gie in Delft. Werkte voor Shell in Oman (1997-2000), was consultant bij McKinsey Company (2002-2008) en trad in mei 2008 in dienst bij Nuon. Kamerbeek is getrouwd en heeft drie kinderen. foto Mechteld Jansen door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65