Even voorstellen 8 I BINNEN De kringloopwinkel staat vol meuk, maar vergis je niet sommige spullen kunnen (weer) pareltjes worden. Studenten van het I lout- en Meubileringscollege laten zien hoe je dat aanpakt. Goedendag! Wij zijn de gebroeders Jeur- sen. Matthijs (met baard) was voor heen student op het Hout- en Meubilerings college in Rotterdam en Hidde is bezig aan zijn laat ste jaar op het Hout en Meubi leringscol lege in Amster dam. Sinds kort hebben wij samen een eigen bedrijf (www.jeursen- design.nl). Dat hebben we opgericht omdat we dol zijn op het bedenken, ont werpen en maken van designmeu bels, accessoires, lampen en interi eurs. Wij maken ge bruik van allerlei materialen en technieken. We zijn voor deze op dracht op zoek gegaan naar een klassiek kastje, waarbij we de mooie stijlele menten van vroe ger konden combineren met strakke lijnen van nu. Toen we ons ont werp gingen uit stippelen, hadden we een duidelijk plan: we wilden de vormgeving van ons nieuwe meubel afstem men op wat in de kast moet komen te staan - een cas settedeck, verster ker en luid sprekers En na tuurlijk wilden we veel appara tuur en materiaal hergebruiken. Met die gedach ten in ons achter hoofd hebben we het muzikale meubel ingedeeld in blokken en het ontwerp vormt zichzelf. Laat je inspire ren! Wat wil je van je oude meubelstuk maken, welke onderdelen wil je hergebruiken en wat wil je er in kwijt? Demonteer de ge schroefde onderdelen en tik de delen die ge lijmd zijn los met een beitel, hamer en klosje. Teken de blokken uit op wat je er in kwijt wilt en deel ze speels in door verschillende afmetin gen af te wisselen. Laat je planken in de bouwmarkt op maat zagen. Zet het meubel in elkaar met houtlijm, deuvels en schroeven. Schilder delen van het meubel in een frisse kleur. Monteer de onderdelen van het oude meubel. tv-kastje, €45 2 platen populie ren ecoplex, €100 sfeer led-lamp plafondlamp- houder treksohakelaar snoer stekker spiegel glas voor deur ladegeleiders houtlijm schroeven en deuvels scharnieren hamer beitel schroeftol decoupeerzaag schuurpapier verfroller kwast schroevendraaier bovenfrees Ouderwets en modern in één kast FOTO'S JOOSTHOVING vrijdag 12 februari 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60