HNNEN&BUIl 7 0 KIJK VERGELIJK Eengezi nsv\ oriingen mei een eigen karakter Ik zou nooit in een Vinex-wijk willen wonen. Alles hetzelfde. Ik zou er doodongelukkig van worden zegt Marijn. „Een huis waarin ge leefd wordt," zegt Toon. De diversiteit aan huizen en men sen in de straat is hen op het lijf ge schreven. „Ik zou nooit in een Vinex-wijk kunnen wonen. Alles hetzelfde. Ik zou er doodongelukkig worden," zegt de vrouw des huizes, terwijl ze peuter Saar bezighoudt met een boekje en een koekje. De straat waar ze wonen, de Nieuwe Kerkstraat, is het tegen overgestelde van wat de Scheeltjes omschrijven als 'het Vinex horror scenario'. Marijn: „Er wonen hier Polen, Con- golezen, Portugezen en Russen. Alles door elkaar en dat vinden we juist zo leuk. Zoveel leuker dan een wijk vol yuppen." Hun oude woonplaats hebben ze nog geen seconde gemist. „Als ik hier op het strand sta en naar het water kijk, waar de zon op schijnt of de regen valt, voel ik me zo rijk!" Groetcultuur De Zeeuwse mentaliteit is Marijn op het lijf geschreven. „Hier heerst een groetcultuur. In het begin dacht ik: 'ik ken die mensen toch helemaal niet, waarom groeten ze me?' Mensen komen hier ook ach terom. In Utrecht is dat not done, maar ik vind het zó leuk." Het is wel duidelijk: Marijn is al helemaal verzeeuwst en wil hier nooit meer weg. „Toon wil nog naar Zuid-Afrika, maar ik ga niet mee. Dan stuurt-ie maar een kaartje," zegt ze gekscherend. Hoewel ze verliefd zijn geworden op Zeeland, gaf het huis zelf de doorslag. Toon: „Het is heel au thentiek met dat gekke zadeldak en die waterput in de tuin." Minpunten kunnen ze niet vinden. Ja, misschien het enkel glas. „Maar als het koud is, doen we gewoon de luiken dicht." Na plaatsing van een nieuwe keu ken en wat timmerwerk op de bo venverdieping zijn ze voorlopig niet van plan aanpassingen te doen aan het huis. Marijn: „Het is perfect zoals het is." Toon: „Je moet niet alleen wonen in een huis waarin geleefd wordt, maar ook waar al in geleefd is." Geïnsipireerd door het verhaal van Toon en Ma rijn Scheel? In Zeeland staan nog meer eenge zinswoningen met een eigen karakter te koop. Wij selecteerden er vijf voor u. LEWEDORP STAVENISSE THOLEN HOEDEKENSKERKE KORTGENE vrijdag 12 februari 2016 in te leven 44 EVEN VOORSTELLEN Marijn Scheel (38), werkzoekend Toon Scheel (42), werkzoekend Bram (14) (staat niet op de foto) zoon van Marijn uit een eerdere relatie, die in de weekeinden bij hen woont Saar (1,5) Dochter van Toon en Marijn Adres: Room potstraat 50 Prijs: €225.000 Bouwjaar: 1977 Kenmerken: Marmeren vloer, overdekt terras en vloerverwar ming op de be gane grond. Adres: Prinses Beatrixstraat 22 Prijs: €149.900 Bouwjaar: 1954 Kenmerken: Voorzien van kunststof kozij nen, voor- en achtertuin heb ben siertuinbe- strating. Adres: Kruitto- renstraat 13 Prijs: €147.500 Bouwjaar: 2002 Kenmerken: Lig ging vlakbij his torisch centrum met jachthaven, buitenkant ge schilderd in 2015. Adres: Molen straat 28 Prijs: €179.500 Bouwjaar: 1939 Kenmerken: Jaren '30 wo ning met vrij uit zicht op een boomgaard. Adres: Spuikom 23 Prijs: €247.500 Bouwjaar: 2001 Kenmerken: Op loopafstand van het Veerse Meer, met uit kijk over pol ders. Marijn en Toon Scheel von den in Yer- seke wat ze zochten: rust, ruimte, een karakteris tiek huis en een groet cultuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59