Abdenbi en Pattinama zijn nog vraagtekens J Koploper 't Knooppunt opponent in sporthal Baskensburg 16 ZEELAND Vlissingse zaalvoetballers hebben met bekerwinst op TPP vertrouwen getankt. „Dat was voor de club een mijlpaal." Het is nog maar de vraag of Groe ne Ster Vlissingen vanavond op volle oorlogssterkte aan kan tre den tegen koploper 't Knooppunt. Achter het meespelen van Josi- mar Pattinama en Abdoe Abdenbi staat nog een vraagteken, zegt coach Hicham Benhammou. Re- mon de Vlieger, speler van Groe ne Ster 2, is stand-by. „Abdoe heeft dinsdag bij VC Vlis singen een tik op zijn enkel gekre gen", vertelt Benhammou. „Hij heeft woensdag niet meegetraind met ons en gisteravond ook niet met Vlissingen, denk ik." Josimar Pattinama stond de afgelo pen weken buitenspel door een spierblessure. Hij trainde woens dag weer mee met Groene Ster. „Het voelde goed", aldus Benham mou. „Of hij honderd procent fit is en kan spelen tegen 't Knoop punt, is nog niet duidelijk." rie deelname aan de play-offs om het kampioenschap afdwingen. „Dat willen we graag bereiken, maar het is geen 'moetje'", zegt de coach uit Tholen. „We willen het wel graag. Dat soort wedstrijden wil iedereen spelen, daar word je beter van." Secuurder Tegen TPP verdween een rui me voorsprong (2-6) in de slotfase als sneeuw voor de zon en was het nog even billenknijpen gebla zen op de Vlissingse bank. „De te genstander ging zo ongelofelijk veel risico nemen en maakte een minuut voor tijd nog de 5-6", kijkt Benhammou terug. „Als wij na onderscheppingen secuurder waren geweest had het nooit zo ver gekomen. Dan hadden we wel tien goals kunnen maken en was het duel al eerder beslist geweest. We waren niet nauwkeurig ge noeg en misten vaak ook net het geluk. Maar het belangrijkste vind ik dat we tegen TPP een half uur lang gedomineerd hebben." De mooiste treffer in Rotter dam kwam op naam van Khalid El Hattach. Hij kwam na een on derschepping in balbezit, zag de meevoetballende keeper voor zijn doel staan en liftte de bal fantas tisch over de doelman heen. „Wat Khalid af en toe met een bal doet is niet normaal", geniet zijn coach nog even na. „Met dat doelpunt liet hij weer zien wat een fantas tische speler hij is." Vanavond mag El Hattach dat opnieuw laten zien, tegen kampioenskandidaat nummer één. STAND EREDIVISIE Oranje. Tevfik Ceyar en Jeroen de Groot zijn 'kasten', probeer daar maar eens voorbij te komen. Ik kan genieten van technische spe lers als Najib El Allouchi, Adil Zouthane en Mo Darri, maar ook van een speler als Jamal El Ghann- outi. Die maakt zóveel meters, hij blijft maar gaan." Goed verdedigen Naast de zes huidige internatio nals van Oranje heeft 't Knoop punt ook nog vier ex-internatio- nals in de gelederen. „Hoe reëel is het dan om te zeggen dat je gaat winnen", vraagt Hicham Benham mou zich af. Toch gaat Groene Ster daar vanavond vanaf 20.45 uur voor. „Wij kunnen het iedere ploeg moeilijk maken", weet de coach. „We moeten zorgen dat we de mogelijkheden die we krijgen benutten. En zelf goed verdedi gen. Daar hebben we de afgelopen tijd tijdens de trainingen veel aan dacht aan besteed." De spelers van Groene Ster stappen vanavond vol vertrouwen het veld op, een week na het berei ken van de halve finale van de be ker. In Rotterdam werd TPP met 5-6 verslagen. „Het was een mijl paal voor de club", kijkt Benham mou tevreden terug. „Drie seizoe nen geleden hebben we nagelaten om de halve finale te bereiken, nu is het ons wel gelukt. We zitten bij de beste vier van Nederland, dat is toch mooi?" In de eredivisie zou Groe ne Ster Vlissingen aan het eind van de reguliere competitie ook graag bij de beste vier staan. Daarmee zou het voor het eerst in de clubhisto- Knooppunt goed is voor bijna dui zend interlands." De coach van Groene Ster Vlissingen overdrijft een klein beetje, maar de ploeg uit Amsterdam komt bij elkaar op geteld makkelijk aan honderden zaalinterlands. „Ze hebben zoveel klasse in huis", weet Benham mou. „Maar wij gaan van eigen kracht uit." Groene Ster hoopt vanavond te kunnen stunten, het liefst in een afgeladen sporthal Baskensburg. Het affiche is er één om van te smullen, want met 't Knooppunt komt de momenteel beste zaal voetbalploeg van Nederland naar Vlissingen. Benhammou: „Tijdens het WK-kwalificatie- toernooi had den ze laatst zes spelers bij de se lectie van Hicham Bouzambou zegt het met een knipoog. „Ik denk dat de selectie van 't door Barry van der Hooft Groene Ster staat tegenover beste ploeg van Nederland Hoessein Bouzambou in actie voor Groene Ster. De Vlissingers hopen dit seizoen de play-offs te halen, foto Paul ten Hacken Mo Darri, één van de Oranje-inter nationals van koploper 't Knooppunt. foto Pim Waslander/Orange Pictures 1. 't Knooppunt 14-34 (82-50) 2. AORCLebo 14-29 (89-43) 3. FC Marlène 14-26 (48-43) 4. FC Eindhoven 14-24 (65-50) 5. TPP R'dam 14-24 (58-50) 6. Groene Ster 14-22 (57-60) 7. Hovocubo 14-20 (46-47) 8. ZVV Eindhoven 14-18 (45-54) 9. FCK De Hommel 14-13 (51-63) 10. ZVV Volendam 14-12 (59-64) 11GZV Watergras 14-12(41-66) 12. ZVV Den Haag 14-7(40-91) door Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48