De Bruijn verdedigt titel op NK bandstoten Roemeratoe en Pattinama op stage bij' Telstar Rolstoelbasketballer Mark Aalders wint beeldje en stopt ZEELAND 15 Van Coethem wordt 25e in Ronde van Qatar cdqdtpi 0€G 2015 chië en werd ze derde in de eind stand van het WK. Over twee we ken begint ze, wederom in het Midden-Oosten, aan haar vierde WK-seizoen en voor de vierde maal op rij is ze kansrijk voor een hoge notering. Bij de mannen kon de jury van zelfsprekend niet om Erwin Me- su heen. De schaatser uit Middel burg won al in januari 2015 de Al ternatieve Elfstedentocht in Oos tenrijk. Toen was min of meer al duidelijk dat geen andere Zeeuw die historische prestatie nog kon overtreffen in de volgende elf maanden. De laureaat was zelf niet aan wezig in Goes. De natuurijsspe- cialist zit momenteel in Zweden en liet zich vertegenwoordigen door zijn ouders. Ook het sporttalent van het jaar, snowboarder Erik Bastiaan- sen uit Terneuzen, ontbrak. Hij verblijft sinds gisteren in Noor wegen voor de Jeugd Olympische Spelen. Ik ben met Kerstmis met spoed geopereerd om mijn linkerarm te kunnen behouden' TOP Arnemuiden werd uitge roepen tot sportploeg van het jaar. Dat was niet verrassend na twee kampioenschappen in de overgangsklasse. „We gaan ge schiedenis schrijven", verzekerde aavoerster Jeanine Marijs op het podium. Het korfbalteam staat immers ook in de hoofdklasse bo venaan en promotie lonkt zowel in de zaal als op het veld. Paralympics Mark Aalders verraste de zaal nadat hij was gehuldigd als beste aangepast sporter met een licha melijke beperking. De inwoner van Wolphaartsdijk kondigde aan te moeten stoppen met topsport. „Geen Rio voor mij", stelde de rol stoelbasketballer, die zich juist in 2015 met Oranje had geplaatst voor de Paralympics. „Mijn kerst heeft er iets anders uitgezien dan ik wilde. Ik ben toen met spoed geopereerd om mijn linkerarm te kunnen behouden. Het gaat nu wel beter, maar sporten op een hoog niveau is niet meer moge lijk." Hij vond het een grote eer dat hij afscheid mocht nemen met de provinciale sporttitel. „Het is ge weldig dat ik hier nog één keer mag staan", zei hij. Bij de sporters met een verstan delijke beperking kwam de hoog ste eer toe aan atlete Shirley Kerk- hove. Zij brak afgelopen jaar door en nam deel aan het WK. Elf keer eerder won Jean Paul de Bruijn uit Hulst al de nationale titel in het bandstoten in de ere klasse. Vanaf vandaag waagt hij een poging om daar een twaalfde titel aan toe te voegen. De Hul stenaar is niet de enige Zeeuw die dit weekend op een NK in ac tie komt. Robert van Stevendaal uit Vogelwaarde strijdt om de ti tel in de topklasse libre. Bijzonder is dat beide kam pioenschappen plaatsvinden in dezelfde locatie: Sociëteit De Har monie in Winschoten. Misschien wel een van de, zo niet dé mooi ste, biljartaccommodatie van Ne derland. De organiserende vereni ging De Harmonie is met zijn 107 jaar een van de oudste clubs in Nederland. Twee topkampioenschappen staan de liefhebbers te wachten. Jean Paul de Bruijn won het Ne derlands kampioenschap bandsto ten in 1993 voor de eerste keer en voegde daar met onderbrekingen nog tien titels aan toe. Het is voor de Hulstenaar te hopen dat hij in zijn geliefde spelsoort wél zijn topvorm weet te vinden, want in het driebanden ontbreekt de vorm de laatste tijd. Zijn grootste concurrent wordt vrijwel zeker Jean Paul de Bruijn uit Hulst gaat in Winschoten op voor zijn twaalfde nationale titel in het bandstoten. Jos Bongers uit Nijmegen, die ze venvoudig kampioen is maar het NK sinds 2001 niet meer won. In de teamcompetitie troffen beide kemphanen elkaar tweemaal en is de stand in evenwicht. Voor Van Stevendaal wordt het zijn zevende deelname aan een NK en de vierde keer in de topklasse. Eén keer kwam hij als winnaar uit de strijd, in 2009. Hij is nu als tweede geplaatst met een aanvangsmoyenne van 53.22. Daarmee is hij één van de favorie ten voor de eindzege. Telstar, dat vanavond in eigen huis aantreedt tegen Jong Ajax, be zet na 23 duels de vijftiende plaats in de Jupiler Leageu. De club is voor komend seizoen op zoek naar versterkingen en kijkt ook rond in het amateurvoetbal. Ren zo Roemeratoe speelde eerder in de jeugdopleiding van Sparta, te kende daar in oktober 2012 een driejarig contract, maar dat werd afgelopen zomer niet verlengd. Roemeratoe maakte vervolgens de overstap naar Hoek. Voor Josimar Pattinama is de stage een nieuwe mogelijkheid om zijn kunsten te vertonen. De spits trainde in de cember al mee bij Telstar en scoor de twee keer in een oefenduel. Bij Telstar staat Goesenaar Tho mas van den Houten (ex-Hoek) sinds dit seizoen onder contract. Hij veroverde na zijn overgang van Hoek snel een basisplaats en is in het elftal van Michel Vonk de vaste linksback. Zowel Hoek als VC Vlissingen heeft toestemming gegeven voor de vierdaagse stage. Op acht kilometer voor het ein de sloeg het noodlot voor klasse mentsleider Edvald Boasson Ha gen (Team Dimension Data) toe. De 28-jarige Noorse kampioen reed lek, terwijl Team Lotto NL- Jumbo het peloton op de kant trok. Van Goethem was alert en zat mee in de eerste waaier. In de slotkilometers werd Team Lotto NL-Jumbo vooraan af gewisseld door Katusha. De Russi sche WorldTour-formatie verhoog de het tempo, waardoor Van Goethem het hoofd moest buigen. Katusha-renner Kristoff begon ver volgens in een perfecte uitgangs positie aan de sprint en klopte de Belg Greg van Avermaet (BMC Ra cing Team) aan de streep. De Brit Mark Cavendish (Team Dimen sion Data) is de nieuwe leider in het algemeen klassement. VRIJDAG 12 FEBRUARI 2016 De korfballers van TOP Arnemuiden lieten zich voor de tweede keer huldigen als sportploeg van het jaar. In het midden aanvoerster Jeanine Marijs met het beeldje. de buitencategorie Mark Aalders rolstoelbasketballer door Joop van den Oudenhoven door Barry van der Hooft HOEK. Renzo Roemeratoe is door Telstar uitgenodigd om op stage te komen. De verdediger van zater dag-hoofdklasser Hoek mag vanaf maandag 29 februari vier dagen meetrainen met de eerstedivisio- nist. Roemeratoe zal samen met Jo- simar Pattinama afreizen naar Vel- sen-Zuid. De topscorer van VC Vlis- singen liep in december al stage bij Telstar en was een week later ook twee keer trefzeker in een oefen wedstrijd. door Job de Feijter MADINAT AL SHAMAL. Brian van Goethem (Team Roompot Oranje Peloton) is als 25e over de meet ge komen in de vierde etappe van de Ronde van Qatar. De 24-jarige ren ner uit Sluiskil gaf na een rit van 189 kilometer 36 seconden toe op de Noorse ritwinnaar Alexander Kristoff (Team Katusha).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47