deze PZC-verslaggevers af? ZEELAND 11 Niet ontbijten Te kort slapen Social media op gsm Te weinig bewegen Twitter Perseus @LennartvN Ik denk dat het album van Lil Kleine en Ronnie Flex beter wordt dan het album van Kanye. Uw reactie Online Top-5 Kijk op www.pzc.nl of dPpzcredactie facebook.com/depzc r dPpzcredactie Jeffrey Kutterink, Algemeen verslaggever Stopt met: te weinig bewegen „Hoe vaak ik het me ook voor neem, het valt niet mee om ge noeg te bewegen. Zittend en onre gelmatig werk helpt er niet aan mee. Regelmatig krijg ik op mijn donder van mijn Apple Watch: te weinig gedaan, roept tie dan. Daar baal ik van en dus ga ik 40 dagen een half uur wandelen." Waarom is dat goed voor je? Amelie Meijnen van GGD Zee land: „Een no-brainer. Als je elke dag een half uur wandelt en daar naast twee keer per week inten sief beweegt, ben je goed bezig. Met wandelen verbrand je calorie ën, verbeter je de bloedsomloop en houd je je gewrichten soepel. Beweeg je te weinig, dan word je slapper omdat je spiermassa slinkt. Het is ook lekker om even een frisse neus te halen in plaats van je boterhammetje achter je computer op te eten. Mijn advies: gewoon gaan!" Len Wolters Len Wolters Freelance medewerker Stopt met: niet ontbijten „Ik stop 40 dagen met niét ontbij ten, omdat ik al een flinke periode erg vermoeid raak in de loop van de dag." Waarom is dat goed voor je? Voedingsdeskundige Patricia Schutte: „Over de inhoud van een goed ontbijt bestaan misverstan den. Het gaat erom dat je genoeg vezels binnenkrijgt op een dag. Daarbij maakt niet zoveel uit of dat om 08.00 uur gebeurt of twee uurtjes later. Al moet er niet te veel tijd tussen het avondeten en ontbijt zitten. De kans is groot dat je dan kiest voor een makkelijke snack. En dat is niet bevorderlijk voor de stoelgang." Elk individu moet voor zichzelf bepalen hoe stevig zijn of haar ontbijt wordt. „Dat heeft met de geplande activi teiten op en dag te maken", zegt Schutte. „Je moet voldoende ener gie binnenkrijgen, anders kun je vermoeid raken." Marcel Modde Regioverslaggever Stopt met social media op gsm „Op de bank, tijdens het koken en het uitlaten van de hond, ik merk dat ik steeds vaker mijn telefoon pak om even Facebook, Twitter, Whatsapp of mail te checken." Waarom is dat goed voor je? Therapeut Herm Kisjes, co-auteur van het boek Socialbesitas en ge specialiseerd in internet- en game- verslaving, heeft zelf een ouder wetse 'koelkast met druktoetsen'. „Voortdurend checken van de so cial media veroorzaakt op langere duur onrust en stressklachten, concentratie- en slaapproblemen. Het onderliggende idee is niks te willen missen en het moeten rea geren op elkaar. De vraag is of dat wat oplevert? Ben je op je telefoon bezig, dan heb je nooit écht aan dacht voor die andere din gen om je Rolf Bosboom heen Marcel Modde leuten Jeffrey Kutterink Rolf Bosboom Algemeen verslaggever Stopt met: te kort slapen „Vijf, zes uur slaap per nacht. En dat al jaren achtereen. Het klinkt - en voelt ook, eerlijk ge zegd - tamelijk ongezond. Die lichte, maar chronische ver moeidheid zal toch ergens van daan komen?" Waarom is dat goed voor je? Neuroloog Frank Visscher van het Centrum voor Slaap- en Waakstoornissen van het ADRZ: „Als je chronisch slaap- gebrek hebt, kan dat leiden tot allerlei klachten, zoals moe heid, prikkelbaarheid en min der concentratievermogen." Hoeveel uur slaap per nacht dan wél gezond is, verschilt nogal per persoon. „De norm van acht uur is erg zwart-wit. Als je je overdag fit voelt, slaap je voldoende." Tv, tabiets en smartphones dragen ertoe bij dat mensen meer dan voorheen tot diep in de avond bezig zijn en dus te laat naar bed gaan. „Je brein komt niet tot rust, terwijl je juist rustig naar je slaap zou moeten toewerken." VRIJDAG 12 FEBRUARI 2016 40 dagen met, Lil' Kleine en Ronnie Flex trans formeren de laatste Tele2 cam pagne tot mogelijke hit met hun nummer 'Niet Omdat Het Moet (Maar Omdat Het Kan). De rappers, bekend van onder andere Drank en Drugs, lanceer den donderdag hun videoclip van het nummer. In de clip zijn Lil' Kleine en Ronnie Flex te zien op 'omdat het kan' loca ties zoals de maan, de pirami den van Gizeh en zwevend door de ruimte. Vanaf vandaag is het album WOP beschikbaar. Het tumult rond zijn salarisver hoging leidt mogelijk tot het vertrek van algemeen directeur Arnoud Kamerbeek van energie bedrijf Delta. Ton kreeg dertig duimpjes om hoog met zijn reactie: „Kijk het zoveelste geval van laten leiden door emotie. De heer Kamer beek heeft een arbeidsovereen komst die nageleefd dient te worden.Als de voorzitter van de Raad van Commissarissen nu zich terugtrekt in verband met de algemene opinie dan bekent hij dus kleur en moet hij zijn conclusie trekken." A.G. Vlug gen vraagt zich af: „Wat fikst die RvC voorman nu? Gaat hij een financiële uitruil voorstel len? Blijft de RvC zitten en mag dhr. Kamerbreed opkrassen? 8 ton tegenover 5,2 ton? Wat een poespas. Je zult toch bij zo'n be drijf werken" 1Topman Delta zit op de wip 2. Balanceren op het randje 3. Moeder raakt kinderen en huis kwijt na vondst van 45,8 gram speed 4. Figuur met bivakmuts ver stoort en filmt kerkdiensten in Goes 5. Zeeuwse mannen gaan voor wilde Valentijnsnacht foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43