Winter 5 a A5+ 200 g Kaasbl°k|es aoo a Bertus 'groentenschaaf de Regt was fenomeen wa schade goedkoopst hersteld? Ten minste houdbaar Contr ZEELAND 9 1576 www.checkjeschade.nl O die winters van toen! Je schoenen knellen. Je bent gegroeid, dat kan een reden zijn. Maar je hebt ook zooltjes, uit een karton nen doos geknipt om minder last te hebben van de spijkers. En je te nen zijn dik en jeukerig en rood, evenals je vingers. Je slaat je ar men om je lijf. Alles bevriest. Op het raam de toverachtige versier sels van de winter. Het woord frac tal ken je nog niet. Op je lampet kan ligt een dun vliesje ijs en je washandje is stijf en bros. Aan de dakgoot spitse ijspegels, de och tendzon schittert erin. Bertus de Regt domineer de minstens twee decen nia de jaarmarkten en braderieën in Vlissingen en Middelburg. 'Mister groenten- schaaf met de innemende lach en hartelijke grappen was tot een jaar op vijf geleden nog vaste gast met zijn stand. Bertus de Regt is dinsdag op 78-jarige leeftijd over leden. Jarenlang was hij met zijn schaven op tal van Zeeuwse mark ten te vinden. In Zeeuwse huis houdens is soms de groenten- schaaf in de keukenla zelfs naar hem vernoemd: 'de Bertus'. Bij standwerkersconcoursen haalde hij vaak nationale en internatio nale titels weg. De Regt is lang ziek geweest, weet oud-marktmeester en hui dig havenmeester Theo Marinisse van Vlissingen. „Ik kwam hem nog wel eens tegen en het ging el ke keer minder met hem. Heel erg zonde. Hij was echt een merk naam. Bertus de Regt was een In Zeeuwse huishoudens is soms de groentenschaaf in de keukenla zelfs naar hem vernoemd: 'de Bertus' aanwinst voor je markt. In 'mijn' tijd is de Vlissingse markt drie keer verplaatst: van de Lange Zel- ke naar de Zeemanserve, naar de Spuistraat en de Aagje Deken- straat, Bertus was altijd positief We hadden respect voor eikaars belangen: hij moest zijn boter ham verdienen, ik had de regels voor de markt. Hij nam het ook voor je op als dat nodig was. Een collegiale vent, die ook bemiddel de. Hij wilde echt niet dat ie mand het standwerkersgilde een slechte naam gaf." „Toen ik begon als marktmees ter was Bertus al een fenomeen. In Middelburg, op Dolle Donder dag, de boulevardmarkten, de De Ruyterjaarmarkt. Bij Bertus ston den altijd mensen. Vrouwen, ook veel mannen. Een hoop mensen zijn toch wat schuchter bij een standwerker, bang dat ze er tus sen worden genomen. Maar bij Bertus voelde iedereen zich wel op zijn gemak. Je moet ook wel wat in je mars hebben om een groentenschaaf aan een vent te verkopen!" ©)©j VRIJDAG 12 FEBRUARI 2016 door Claudia Sondervan Standwerker Bertus de Regt is in zijn element op de markt (in 2004). foto Ruben Oreel De familie houdt de uitvaart in beslo ten kring. ontdek dat de béste schadebedrijven ook het goedkoopst autoschade reparareren in 3 muisklikken een offerte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41