De Horst Schuldenlast bouwgrond Vlissingen komt later 6 WALCHEREN Eerst het gewone huishouden op orde, dan pas de schuldenlast opruimen, dragen de inspecteurs van artikel 12 op. Wonen in een Serviceflat: Inkomsten parkeren verdubbeld Geen ruimtenood voor Mondia Benefiettent kermiskoppel m VLISSINGEN. Vlissingen geeft structureel 6,3 miljoen euro meer uit dan het krijgt uit het Gemeen tefonds. Komende tijd moet de gemeenteraad uitvogelen waar door Vlissingen chronisch zo hoog boven haar stand leeft. Dat gat is nog zonder de lasten van alle te dure bouwgrond die de boeken vervuilt. Wat daar uit eindelijk aan waarde van over blijft, moet helpen de algemene reserve van de gemeente, nu een diepe lege put, te dempen. Die geldbuffer die een gemeente hoort te hebben, raakte afgelopen jaren diep in het rood. Die nieuwe waarden moet Vlissingen niet inzetten om de schuldenlast van 255 miljoen eu ro te verlichten, meldde rijksin specteur Tom van der Lelij de raad gisteravond. Aanpak van de schuld had de voorkeur van Pim Kraan (POV): dan hoeft Vlissin gen minder geld te lenen voor rente. Die schuld wordt pas aan gepakt na 2020. Eerst moet het ge meentelijke huishoudboekje op orde komen. De inspecteurs van Rijk en provincie geven streefbe dragen mee. De rijksinspecteur gaf ook een advies: denk aan de burger. Met de ozb zit Vlissingen in een lastig Eigenaren van dure huizen in Vlissingen wonen duurder dan in andere gemeenten, omdat ze meer ozb moeten betalen parket. Die onroerendezaakbelas- ting is in Vlisingen al hoog: 35 procent boven het gemiddelde in vergelijkbare gemeenten. Maar het brengt weinig op door de ve le goedkope huizen, dus gebie den de inspecteurs een verho- Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 20 februari tussen 10.30 en 14.00 uur. ging naar vijftig procent van dat gemiddelde in de komende vier jaar. Dat betekent dat eigenaren van dure huizen in Vlissingen duurder wonen dan in andere ge meenten, omdat ze meer ozb moeten betalen, concludeerde Marin de Zwarte (CDA). De hoge ozb dwingt Vlissin gen om de lastendruk voor de burger elders te verlagen: de riool- lasten en de afValverwijderings- kosten zijn kostendekkend. Dat moet zo blijven, maar Vlissingen moet kijken of de kosten voor de riolering en de afvaldienst om laag kunnen voor de inwoners. De voorgestelde extra uitke ring uit het gemeentefonds van 4.166.000 euro over afgelopen jaar is veel te laag, reageerde Ron Roelse van Stichting Belvos. De woordvoerder van de groep kriti sche volgers van de gemeente stelde dat Vlissingen tien tot vijf tien miljoen euro per jaar zou moeten krijgen. De inspecteurs zouden Vlissingen net zoveel geld moeten geven dan vergelijk bare gemeenten voor vergelijkba re taken. „Nee, wij oordelen dat Vlissingen blijkbaar minder kan uitgeven", zei Van der Lelij. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Middel burg. De nieuwe tarieven zijn op 1 januari 2016 inge gaan. De kosten in parkeerga rages stegen bijvoorbeeld van 1,30 naar 2 euro per uur. De gemeente dacht aanvan kelijk dat door die prijsstij ging minder auto's in de be taalde zones zouden parke ren, maar dat het toch meer zou opbrengen. Nu lijkt het erop dat de automobilisten in Middelburg zich niet la ten afschrikken door de par keertarieven in de stad. Of het doel - meer inkom sten - daarmee is bereikt, durft de woordvoerder nog niet te zeggen. „Daarvoor willen we het nog iets langer aankijken. Vooral de zomer maanden zullen cruciaal zijn; pakken toeristen de bus, of komen ze toch met de auto?" Om niet te hard van stapel te lopen, wil de ge meente geen exacte bedra gen vrijgeven. „Waarschijn lijk zullen we over een half jaar officieel evalueren." In de regio Mondia Scholengroep komt niet acuut in ruimtenood als de tijde lijke schoolgebouwen aan de Kruisweg in Middelburg sluiten. Zelfs nu CSW het gebouw aan de Churchilllaan eind dit school jaar sluit. Dat antwoordt het col lege van B en W in Middelburg op vragen van de LPM-fractie. De komende jaren wordt 70 pro cent van de noodlokalen overbo dig door het dalende leerlingaan tal. De Internationale Schakel klas, die ook weg moet van de Churchillaan, is een andere plek aangeboden om les te geven. Mijn dorp, mijn stad Gemeentehuis, 08.30-17.00 uur - Laatste dag tentoon stelling 'ambtske tens, schakels tussen oud en nieuw' Atelier Zeeuws Ge nieten, Middelburg sestraat 40,10.00- 16.00 uur - Expositie schilderijen Els Schouten Zeeuwse concert zaal, 20.00 uur - Op treden 'Nozze per due'; Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur - Muziekvoor- stelling 'reis om de wereld in 80 minu ten' door Hans Vis ser Ilona Filippo- va; Bar American, 21.00 uur - Metal op tredens van Dance with Dragons en Conspiracy of Seven Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+ Vrijehovenzaal, Bas- kenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Bibliotheek, 10.00-12.00 uur - Cursus Digisterker; 19.00- 21.00 uur - Kindscollege door Rick van Sluijs 'Ont dek de Drone'; Ter Reede, 14.30 uur - Optreden Move On, vijfkoppige band met breed repertoi re; St. Jacobskerk, 20.00 uur - Optre den Buch Trio feat Mathieu van Bellen; Arsenaalplein 9, 21.00 uur - Studen tenfeest 'We love College V' Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00-10.00 uur - Volksdansen en Linedance Raad wacht zware bezuinigingstaak door Claudia Sondervan door Elodie Kint MIDDELBURG. Tegen de ver wachting in, is in de eerste maand van 2016 iets meer ge parkeerd in Middelburg dan in januari het jaar ervoor. In combinatie met de stijging van de parkeertarieven, zijn de inkomsten voor de ge meente bijna verdubbeld. MIDDELBURG Aangepaste kerkdienst De Commissie Bijzon der Kerkenwerk Wal cheren houdt zondag een kerkdienst voor en met mensen met of zonder beperking. Deze dienst vindt plaats in de 'Morgen ster' aan de Adr. Lau- wereyszstraat 6 in Middelburg en begint om 14.30 uur. Voorganger is Ds. R. Poesiat uit Koudeker- ke. Medewerking wordt verleend door MIDDELBURG huisband 'To Connect' uit Middelburg. VLISSINGEN Tangocafé In de tangolounge van CineCity in Vlissingen wordt zondag het Ar gentijns tangocafé El Amante gehouden. Het café is van 16.00 tot 21.00 uur geo pend. VLISSINGEN Concert Ter Reede De Vlissingse Orato rium Vereniging geeft maandag een concert in het atrium van woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Hiermee opent de ora toriumvereniging het jubileumjaar ter ere van haar zeventigjarig bestaan. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Er worden werken gezon gen van Joseph Haydn (Te Deum nr. 2), Felix Mendelssohn-Barthol- dy (delen uit zijn bei de grote oratoria Pau- lus en Elias) en John Rutter (deel 1 van zijn Magnificat). VLISSINGEN. Karei van der Linden heeft een hangmolen op de kop ge tikt, een draaimolentje waarvan de 'zitjes' niet op een plateau staan, maar in de lucht zweven. „Het is een beetje een onderkomen attractie, maar ik kan er alvast wat mee zolang de nieuwe draaimolen uit Polen niet klaar is en nog moet worden gekeurd." Het hangmolentje draait zaterdag al in de Machinefabriek, waar een be nefietdag wordt gehouden ten bate van Karei en zijn vrouw Lenie, wier woning en bedrijfshal (inclusief twee draaimolens, een boot en diverse voertuigen) aan de Vlissingse Edisonweg in vlammen opging begin dit jaar. Na acties op de weekmarkt in Middelburg, waar Karei vaak met zijn draaimolen stond, en collectes op festiviteiten in de regio is nog een gro te benefietdag. Ruim twintig vrijwiligers (foto) zetten gistermorgen in no-time een tent op in de Machinefabriek. Kinderen en volwassenen kun nen zich morgen van 12.30 tot 23.59 uur vermaken met activiteiten en optredens van regionale bands, foto Lex de Meester DOMBURG KOUDEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38