TO0S Sportprijzen voor Mesu en Van de Ven Guus Meeuwis en Jett Rebel op Concert at Sea Verras je Valentijn met je verhaal in de PZC Gastman De Stelling Reageer op pzc.nl Vertrek Kamerbeek helpt Delta er niet bovenop. Gezonde vakantie Taakstraf oplichter TBS met jaar verlengd in 2 NIEUWS Uw Mening paul kusters vrijdag Maan Leo lijkens een advertentie is een hotel in Middel burg op zoek naar een nieuwe medewerker. Ik koester grote belang stelling voor dit soort vacaturetek sten. Ik probeer na te gaan wat voor beeld de werkgever zowel van zichzelf als van de kandidaat wil scheppen, en bestudeer graag de woorden die er gekozen wor den om dat te doen. In de vacature van het hotel staat onder meer: 'Wij vinden het heel belangrijk dat u het van nature Expliciet iemand met vrouwelijke geslachtskenmerken die het gasten naar de zin maakt leuk vindt om het andere mensen naar de zin te maken, dat u een verzorgd uiterlijk heeft en dat u het gewend bent om die stap extra te zetten om het onze gas ten naar de zin te maken.' Zeg eens eerlijk, denkt u hierbij aan een man of een vrouw? Ondanks mijn feministische inborst kan ik me bij deze beschrijving echt al leen een vrouw voorstellen. Waar schijnlijk komt dat door de na druk op het uiterlijk van de kandi daat, en het feit dat deze 'van natu re' gedienstig moet zijn. Twee za ken die we al snel met vrouwen associëren. Die conclusie is overigens niet zo verbazingwekkend. Het hotel is namelijk expliciet op zoek naar een gastvrouw. Niet naar een sek seneutraal iemand met gastvrije eigenschappen dus, maar expli ciet iemand met vrouwelijke ge slachtskenmerken die het gasten naar de zin maakt (een geisha?!). Dit roept bij mij zó véél vragen op! Ten eerste: mag dat? Mag je op deze manier 50 procent van de mensheid buitensluiten? En wat als een man zich zou melden voor deze functie? Wordt hij dan uitge nodigd voor een gesprek? En zo niet, welke argumenten geeft men dan? En nu een leuk gedach- tenexperiment: wat als men niet op gender, maar op ras of leeftijd had geselecteerd? Ik herinner me nog de verontwaardiging bij de vacature van een bedrijf dat al leen maar blanke Nederlanders wilde aannemen. Kan iemand mij uitleggen wat het verschil is met de tekst van dit hotel? Campagnes voor veilig vrijen helpen niet. toosenhenk.nl O WETENSCHAPPERS &EWU2EN ZWAARTEKRACHTSOLF ZE VRASEN IN AMERIKA OF JE PAS WILT SPR1NSEN OP HUN SISNAAL... Toeristen ervaren Zeeland als een provincie die goed is voor de gezondheid. Dat blijkt uit een enquête on der het toeristenpanel van het Kenniscentrum Kust toerisme. Zeeland nodigt uit tot fietsen en wande len, ontspannen en gezond eten. „Kansen om Zeeland te profileren als gezonde re gio voor vakantie zitten in het actief bezig zijn met ge zondheid bevorderend ge drag", stelt het Kenniscen trum. „Wellicht dat een term als 'Healthy Holidays' uitgewerkt kan worden." G. H. uit Oudenbosch (34) is veroordeeld tot een taak straf van 75 uur. H. wilde een woning kopen. Hij had daarvoor een verklaring van zijn werkgever nodig waarop stond dat hij een baan en een inkomen had. H. had geen van beide. Niettemin wist hij bij twee bedrijven verklaringen los te krijgen. Met de papieren stapte hij naar een hypo theekverstrekker die de pa pieren onderzocht en een aanklacht in diende. R. O. uit Middelburg moet nog zeker één jaar tbs met dwangverpleging onder gaan, aldus de rechtbank. O. werd in 2006 veroor deeld tot tbs voor een po ging tot brandstichting en bedreiging van zowel zijn ex-vrouw als haar nieuwe vriend. Dat was in 2005. O. had te veel gedronken toen hij twee molotovcocktails richting de woning van zijn ex gooide. Mensen GOES. Bij de 26e editie van het Zeeuws Topsportgala gingen de eretitels gisteren voornamelijk naar Zeeuwen die in 2015 ge schiedenis schreven. Zo werd schaatser Erwin Me su gekroond tot 'Sportman van het jaar'. Hij won in Oostenrijk de Alternatieve Elfstedentocht, als eerste uit een provincie zon der schaatsbaan. En Nancy van de Ven liet zich voor de tweede keer op rij tot 'Sportvrouw van het jaar' kronen. Zij won een Grand Prix en eindigde als eerste Nederlandse ooit op het podium bij het WK motorcross voor vrou wen. Mesu was niet aanwezig in het Goese theater De Mythe. De Middelburger reed gisteren een natuurijswedstrijd in Zweden. Van de Ven was er wel. Zij heeft net meerdere trainingskampen achter de rug en vertrekt over twee weken naar Qatar, waar haar nieuwe WK-seizoen begint. De overige titels waren voor de korfballers van TOP Arnemuiden (sportploeg), snowboarder Erik Bastiaansen (sporttalent), rolstoel basketballer Mark Aalders (aange past sporter met lichamelijke be perking) en Shirley Kerkhove (aangepast sporter met verstande lijke beperking). m RENESSE. Guus Meeuwis treedt dit jaar op tijdens Concert at Sea. Het is de tweede keer dat hij op het popfestival op de Brouwers- dam is te zien. De eerste keer was in 2013. Ook The Common Linnets (de band van Ilse DeLange), Jett Rebel en Memphis Maniacs zijn aan het programma van dit jaar toegevoegd, evenals de Zeeuwse band PEER en singer-songwriter Rogier Pelgrim. Eerder was bekend dat onder anderen Faithless, Typhoon, Dou- we Bob, De Jeugd Van Tegen woordig, HAEVN, The Brahms en gastheer Blof op de Brouwers- dam spelen. De elfde editie van Concert at Sea wordt gehouden op 1 en 2 juli. Het festival is al uitverkocht. Er zijn een heleboel manieren om je liefde op Valentijnsdag (zondag 14 februari) te uiten aan je man, vrouw, vriend of vriendin. Maar een liefdesver klaring in de PZC? Da's pas echt een verrassing. Vertel de redactie voor jou. Mail je ultieme liefdes verklaring, met foto van jou en jouw partner, uiterlijk vandaag 12 uur naar web@pzc.nl Alle in zendingen komen op www.pzc.nl. De mooiste staan bo vendien zater- Reactie? Tips? B 236 reacties VLISSINCEN MIDDELBURG MIDDELBURG DEN HAAG PvdA in Kamer wil opheldering kerncentrale De PvdA in de Tweede Ka mer wil weten waarom en op welke manier Zeeuwse politieke partijen afwillen van de kerncentrale Borsse- le. Kamerlid Jan Vos heeft daarover opheldering ge vraagd aan minister Henk Kamp van Economische Za ken. Vos wil weten hoe groot het verlies is dat wordt geleden en waarom de centrale draait als die verlieslatend is. door Roeland van Vliet pagina 14 en 15: meer over het gala -WK Guus Meeuwis tijdens Concert at Sea 2013. foto Lex de Meester Verdeling per dag: Vrijdag 1 juli: Faithless, Guus Meeu wis, Typhoon, Douwe Bob, Memphis Maniacs, HAEVN en The Brahms Zaterdag 2 juli: Blof, The Common Linnets, Jett Rebel, De Jeugd van Te genwoordig, Caus, Lucas Hamming, Rogier Pelgrim en PEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2