Lucky Fonz III is een beetje klaar met refreinen 95.-' Scandinavië - Noordkaap CULTUUR SHOW 29 Weekend Duitsland all inclusive Lucky Fonz III, echte naam Otto Wichers, zit op de zolderkamer van zijn label Top Notch. Hij glundert: „Mijn label bemoeit zich nergens mee." Hij zegt het alsof dat een wonder is. „Ja, misschien be moeien ze zich een beetje met de hoes, waar ik naakt op sta. Dat is lachen, toch? Facebook blokkeert trouwens de foto van de hoes, omdat ik er naakt op sta met mijn rug. Misschien zien ze mijn schouderbladen aan voor tieten, denken ze dat er een chick op staat." De singer-songwriter, tien jaar gele den winnaar van de Grote Prijs van Ne derland, heeft net zijn tweede Neder landstalige album In Je Nakie uit. Hij maakt zich af en toe te veel zorgen. Over interviews geven, over zijn suc ces. „Ik ben obsessief bezig geweest met dit album, maar ik ben ook een ob sessief persoon." Halfliggend op de bank kijkt hij voor zich uit. „Je hebt als zanger een mysterieuze taak, je begeeft je in het donker. Je weet niet wat het resultaat is, wat het met je luisteraars doet. Dat vind ik soms eng. Daar ben ik veel mee bezig. Maar als je alleen bezig bent met succes, krijg je echt een shitalbum." Het belooft een chaotisch gesprek te worden. Hij schakelt tussen lacherig en serieuze oprechtheid. „Ik zie de liedjes op mijn album als momenten in de tijd. De betekenis van die liedjes veran dert gewoon. Ik ben echt emotioneel aan de slag gegaan met die liedjes." Dan moet hij ineens hard lachen, handen voor zijn gezicht. „Dit klinkt ontzettend cliché, maar ik wilde zeggen dat ik het ma ken van een album zie als het schrijven van mijn eigen dagboek." Hij heeft nog moeite met de relatie tot zijn al bum. „Soms denk ik: wauw, wat mooi! Maar soms ben ik chagrijnig en dan denk ik: wat is dit? Ik ben daar onzeker over. Kijk, als de norm een radio hit is, dan ben je snel aan het falen. Dus die norm moet er niet zijn, dat scheelt." Wichers laat zijn bijzondere nummers horen, terwijl hij af en toe zachtjes meezingt. Soms springt hij op van enthousiasme en zingt hij uitbundiger mee, zoals bij het nummer Dat was gisteravond: 'En word je dan gelukkig van die sukkel van een gast/ gaan je vrienden zeker zeggen dat die beter bij je past'. Hij moet er heel hard om lachen. De singer-songwriter ging regelma tig naar de bibliotheek, gewoon van ne gen tot vijf. „Ik zocht een fijn plekje met een mooi uitzicht. Geen wifi en dan af en toe iets lezen, een beetje poë zie, tussen het schrijven door. Als ik ga schrijven, probeer ik er altijd voor te zorgen dat ik ontspoor." Hij vertelt over zijn twijfels: „Leu gens zie ik als een protestnummer. Ik had toen echt een woede die ik eruit moest gooien. Dat lukte en dat werkt zo bevrijdend. Weet je wat het is? Ik vind dat de popmuziek stilstaat en ze moet vooruit. Ik heb met mijn album gewoon gehakt in de kern van die shit. Ik ben een beetje klaar met refreinen; volgens mij kan de melodie het ver haal vertellen. Bij een refrein in een popliedje denk ik altijd: 'Nog een keer, nog een keer'. Ik hoop dat mijn geluid nieuw is. Er zit een bitter verlangen in. De vraag voor mij is: hoe kun je jezelf vormgeven in een tijd waar de handlei ding kwijt is? Ik zie dat moderne geva ren op de loer liggen en..." Hij is even stil. „Ja, nu neig ik naar politiek en dat wil ik absoluut niet." 3,4 of 5 dgn autoreis Westerwald - Rijn v.a. 12-daagse busreis incl. prachtige excursies! v.a. £117Q Boek nu deze lezersreis pzc.nl/webwinkel reizen hotelovernachtingen VRIJDAG 12 FEBRUARI 2016 Lucky Fonz III: „Als ik ga schrijven, probeer ik er altijd voor te zorgen dat ik ontspoor." foto Paul Bergen door Rajko Disseldorp In Je Nakie heet het nieuwe, Nederlands talige album van Lucky Fonz III (34). „Als je alleen bezig bent met succes, krijg je een shitalbum", vindt hij. - Het album In Je Nakie van Lucky Fonz III ligt nu in de winkels. Het Duitse Westerwald is een prachtig groen heuvelgebied, gelegen tussen de steden Keulen en Frankfurt. Hotel Heiderhof, vlakbij Oberstei- nebach, is ideaal voor iedereen die ergraag een paardagentussenuitwil. Het hotel heeft een mooi uitzicht over een wildreservaat. Hotel Heiderhof is een kleinschaligfamiliehotel. dat rustiek en typisch Duits is ingericht. Hier kunt u dan ook echt genieten van de Duitse "gemüt- lichkeit". Dagelijks ontbijtbuffet, lunch en diner en 's avonds zijn de drankjes in de prijs inbegrepen. Inclusief Overnachtingen in hotel Heiderhof op basis van all inclusive Ontbijtbuffet Lunchpakket 3-gangendiner 's Avonds gratis drankjes tussen 18.00 en 22.00 uur (koffie/thee, bier, wijn, frisdranken en Hollands gedistilleerd) Prijzen en vertrekdata: 3dgn 4dgn 5dgn Februari €104 €155 €207 Maart €104 €155 €207 April €106 €159 €212 Mei €110 €165 €220 Juni €110 €165 €220 Juli €110 €165 €220 Augustus €110 €165 €220 September €110 €165 €220 Oktober €106 €159 €213 November 95 €142 €189 December €104 €155 €207 f Prijzen zijn vanaf prijzen Reiscode: BEA8791 Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of bel met peterlanghout.nl tel. 0172-468800 of mail naar klantenservice@peterlanghoutreizen.nl o.v.v. lezersreis Wegener Ontdek Scandinavië met haar prachtige land schappen, kusten, uitgestrekte merengebieden, bossen en natuurlijkde Noordkaap. Ook bezoeken we de hoofdsteden Stockholm en Helsinki. Onze tochtgaatvia hetschitterende Finland en Zweden, maar we komen ook in Noorwegen. Op de Noord kaap worden we beloond met de zon die ook 's nachts blijft schijnen; de middernachtzon. Een reis die u nooit meer vergeet! Op de luxe crui seferry van TT Line verblijft u in een 2-persoonsbin- nenhut met douche en toilet. Tijdens de rondreis overnacht u in diverse hotels. Al deze hotels in Finland, Zweden en Noorwegen zijn goede mid denklasse hotels met nette kamers met douche, toilet en tv. Iedere morgen krijgtu een ontbijtbuffet en 's avonds wordteen heerlijk diner geserveerd. Inclusief Stadstour Helsinki o.l.v. een gids Bustour door het Finse merengebied Bezoek aan Rovaniemi op de Poolcirkel Excursie naar de Noordkaap incl. entree Noordkaaphallen en diploma Bezoek aan Karasjok Bezoek aan Lulea en Gammelstad Bustour langs de Zweedse kust Stadstour Stockholm o.l.v. een gids Bezoek aan Grannaaan hetVatternmeer Prijzen en vertrekdata: 12 dagen 6 juni €1179 20 juni €1259 11 juli €1259 Reiscode:BE39988 «iC.R

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29