Holland Festival in teken Europa Omroepbaas Slagter boos over grap Rutte €120,B0 €59,91 CULTUUR SHOW 27 Rietman springt in voor De Nooij Cel geëist tegen Ben Saunders V Jan Rietman maakt vanaf maandag 15 februari tijdelijk een nieuw radio programma voor Omroep MAX. De RietmanShow vervangt de komende zes weken Tineke de Nooij op NPO Radio 5. De Nooij gaat in die periode op vakantie. Kg» m Zanger Ben Saunders (32) heeft gisteren vijf maanden cel tegen zich horen eisen voor het mishan delen van een verkeersregelaar. Het incident vond plaats op Be vrijdingsdag vorig jaar in het cen trum van Hoorn. Het toneelstuk van Handke is er één zonder tekst en bestaat alleen uit regieaanwijzingen. Het wordt gespeeld door het Thalia Theater Hamburg en ge regisseerd door het Estse duo Ene-Liis Semper en Tiit Ojasoo. Zij maken er een stuk over Europa in 2016 van. Daarin komt de vraag aan de orde wat er nog over is van de Europese eenheidsdroom. Het Holland Festival 2016 is de tweede editie onder de artis tieke leiding van de Britse Ruth Mackenzie. Op meer dan twintig locaties in Amsterdam worden activiteiten gehouden. „Ik geloof dat kunstenaars de wereld kunnen veranderen. Kunst helpt ons met een ande re blik naar de wereld te kijken. Dat maakt het Holland Festival urgent en politiek", aldus Mac kenzie. Het programma omvat twaalf wereldpremières en veer tig producties die voor het eerst in Nederland te zien zijn. Speciale aandacht is er voor het Nederlandse acteurscollectief Wunderbaum, dat vier verschil lende voorstellingen speelt. Ook de Oostenrijkse compo nist Olga Neuwirth krijgt extra aandacht: haar zeventig minu ten durende stuk Le Encantadas wordt in de Gashouder uitge voerd door het Ensemble Inter- Contemporain onder leiding van Matthias Pintscher. Verder speelt het Kronos Quartet nieuwe stukken van Merlijn Twaalfhoven en Yannis Kyriakides en enkele klassie kers in de Proms in het Con certgebouw. Voor een blik van buiten Eu ropa zorgt onder anderen de Egyptische kunstenaar Wael Shawky, die de kruistochten vanuit Arabisch perspectief be licht in zijn filmtrilogie Cabaret Crusades, verbeeld door poppen van glas. Bijzonder is de reünie van The Syrian National Orchestra, waarvan leden naar Europa zijn gevlucht. Zij komen voor het eerst sinds 2010 weer samen. v I Imagodeskundige Bart Maus- sen kan er kort maar krachtig over zijn. Dat Jan Slagter zich genoodzaakt voelt om nu, na dagenlange speculaties, wél te rea geren op de geruchten over een liefdesrelatie met de dochter van voormalig SP-voorman Jan Marij nissen, is 'dom'. „Daardoor richt je de aandacht alleen maar op jouw persoon", legt Maussen uit. „Het chicste is om alle roddels compleet dood te zwijgen. Dan waait het wel over. Maar eerst zeg gen dat je niet reageert omdat het privé is, en daarna toch reageert, dan krijgt het er de schijn van dat er wel wat speelt. Zo bereik je het tegenovergestelde van je doel." Gistermiddag gaven Omroep MAX-baas Jan Slagter en Lilian Marijnissen een verklaring aan de ze krant. „Aanvankelijk hebben wij niet gereageerd, omdat wij van mening zijn dat een privéle- 'Het chicste is om alle roddels compleet dood te zwij'gen. Dan waait het wel over' ven ook privé mag zijn", stellen zij. „En het is niet nodig en niet passend om op roddels, gebaseerd op enkel anonieme 'bronnen', aan gaande je privéleven te reageren. Echter, op dit moment worden ook mensen in onze directe omge ving continu geraakt door deze be richtgeving en dat vinden we on juist", stellen zij. „Wij kunnen het zowel op maatschappelijk als persoonlijk vlak goed met elkaar vinden en er varen een goede vriendschap. Dit betekent echter niet dat er sprake is van een relatie. Het raakt ons dan ook dat mensen in onze direc te persoonlijke omgeving hiermee geconfronteerd blijven worden. Wij vinden het heel vervelend dat een en ander op deze manier in de media is verschenen en ook maar blijft verschijnen. Op verde re speculaties, vragen en insinua ties zullen wij dan ook niet meer reageren." De bekende druppel die de em mer deed overlopen leek een grap te zijn die Mark Rutte woensdaga vond maakte tijdens zijn toe spraak bij het Correspondents' Dinner in de Amsterdamse Beurs van Berlage. De minister-presi dent vertelde over Lilian die een stoomcursus mediatraining krijgt bij Omroep MAX. Slagters blik ver strakte daarop, 2,7 miljoen tv-kij- kers waren daarvan getuige. Hij liet zich later ontvallen dat hij de grap 'premieronwaardig' vond. „Door de uitspraken van Rutte serieus te nemen, maak je het ook serieus. Ze hadden het beter met een korreltje zout kunnen ne men", zegt Maussen. „Even lachen en door. Gooi geen olie op het vuur met een verklaring." 3 dagen bij Giethoorn incl. boottocht VRIJDAG 12 FEBRUARI 2016 7 Zangeres Taylor Swift opent maandag voor de tweede keer in haar carrière de awardshow van de Grammy's. Ze is geno mineerd in zeven categorieën. r AMSTERDAM. De 69ste editie van het Holland Festival in Am sterdam krijgt een nadrukkelijk Europees accent. De openings voorstelling Die Stunde da wir nichts voneinander wussten van de Oostenrijkse schrijver Peter Handke zet meteen de toon. Het festival duurt van 4 tot 26 juni. Jan Slagter bij het Correspondents' Dinner in Amsterdam. door Marlies van Leeuwen Nu zelfs premier Mark Rutte grap pen maakt over de vermeende ro mance tussen Jan Slagter (61) en Li lian Marijnissen (30), is de maat voor de baas van Omroep MAX vol. Nadat hij eerder zijn kaken stijf op elkaar had gehouden, zegt hij nu in een verklaring dat er 'geen sprake is van een relatie'. Maar is zo'n reactie wel handig? Bart Maussen imagodeskundige Fletcher Hotel-Restaurant Steenwijk 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Hotel op Zoover beoordeeld met een 8,3 1 uur rondvaart door Giethoorn Nabij Giethoorn, Assen en Zwolle gelegen informatie HOTELDEAL.NL/K02121 zmaazo-tou273óaQ (.088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27