26 Van Xaviera Hollander (72) verschijnen twee boeken. Een heruitgave van de klassieker De Happy Hooker en het nieuwe Supersex. „Ik begrijp geen bal van alle aandacht voor mij." Fans bezorgd over magere Sam Smith Anouk overtreft Corry Konings Media Entertainment Ze noemt haar boek Supersex het alterna tief voor Fifty Shades of Grey. „Wat een vervelend, saai boek is dat", zegt ze. „Na vier pagina's dacht ik: béééh. Dat hebben we nou wel gehad. De vrouw van een goede vriend kocht het en kwam thuis met een tas vol kettingen, zwepen en te pelklemmen. 'Ik lees vanavond voor, jij brengt het in praktijk', zei ze. Hij heeft het drie nachten volgehou den, was daarna volkomen op. 'Alsjeblieft, laten we het in hemelsnaam op onze manier doen.' „Supersex hoeft niet op het nachtkastje te liggen. Het is een wegwijzer voor mensen die hun seks leven willen kruiden. Of hun doodgebloede relatie een nieuwe impuls willen geven. Géén handleiding. Bij seks moet iets te raden blijven. Ik zeg ook altijd: zet geen porno op. Allemaal zo recht in je gezicht. „Ik heb dit boek lang geleden geschreven voor de Amerikaanse markt. Met tekeningen van vrouwen die nog schaamhaar hadden. De G-spot? Nog nooit van gehoord. Van sextoys had nog niemand kaas ge geten. Ik heb het flink opgeleukt. Het leest toch lek ker? Heb jij er nog wat van geleerd? „Ik begrijp geen bal van alle aandacht rond mijn persoon. Ik ben 72, liet dertig jaar niks van me ho ren. Maar ze kennen me nog in Nederland. Soms zegt een meestal bejaarde dame op straat: 'Bent u niet die mevrouw van dat vieze boekje?' Hahaha. „Met De Happy Hooker begin jaren 70 schokte ik de wereld: het is in vijftien talen uitgebracht. De buurvrouw zei tegen mijn moeder: 'Mevrouw De Vries, kijkt u nou toch eens in de krant. Uw dochter staat op de voorpagina'. En daar stond ik. In sm-out- fït, zweepje in de hand. 'Onze Vera de Vries, ook wel bekend als de Happy Hooker, gearresteerd in de VS'. „Dat boek in Amerika was één ding, maar ik gold ook als prostituee en beroemd bordeelhoudster. Ik moest het land uit en mocht er 28 jaar niet meer in. „In Nederland heb ik met De Happy Hooker veel opengebroken. De jongetjes met wie ik op school zat, gingen voor huisje, boompje, beestje. Ze moch ten mij niet meer zien, al die vrouwen waren stin kend jaloers. Dat ouderwetse, dat knullige gedoe. Vreselijk! Een cadeaulijst voor de verloving, schotel tje zus, kannetje zo bij de Bijenkorf. Bwaaaah! „Ik zeg altijd: huwelijk en monogamie is monoto nie. Het is een instituut en wie wil er nou geïnstitu tionaliseerd worden? Maar ach, ik ben ook getrouwd. Al tien jaar met Philip. Toen ik hem ontmoette, wist ik: die schat hou ik. Weet je wat mijn eerste vraag was? Kun je koken? Nou, dat kan hij als de beste. „Philip had mijn boek Kind af gelezen. Ik heb zo'n achttien boeken geschreven, maar dit verkocht het slechtst. Omdat er geen seks in stond. Bij mij denkt iedereen 'Seks, seks, seks'. Van mijn seks- boeken zijn meer dan 15 miljoen stuks verkocht. Maar Kind af over mijn jeugd, het jappenkamp, mijn tijd in Amsterdam en New York, blijft mijn favoriet. Daarbij is het een ode aan mijn moeder. „Happy Hooker, verschrikkelijke naam. Hoeren zijn zelden gelukkig en dikwijls triest. Ik ben happy, jazeker, maar heb ook suïcidale periodes gekend. Twee jaar geleden nog wilde ik van het Hilton sprin gen. Met mijn hondje Suzie. Philip zei: 'Nee, niet met de hond!' De schat. Maar omdat ik hoogtevrees heb, was het niet zo'n goed idee. „Ik heb het eerder geprobeerd. In New York dacht ik zwanger te zijn geraakt van Carl, mijn toenmalige verloofde. Het was niet gepland en het bleek achter af ook niet zo te zijn, maar toch.Ik hoefde als ik door Central Park liep maar een stel met kinderwa gen, ballonnetje eraan, te zien en ik smolt. Hij wilde me trouwen, was zelfs naar Nederland geweest om aan mijn ouders mijn hand te vragen. Toen ik hem vertelde dat ik drie weken over tijd was, ontstak hij in woede. 'Jij sleept me het huwelijk in.Ik sloeg een pot slaappillen naar binnen, wan- delde groggy naar de balustrade om W te springen. Een prachtige zomera- vond, ik weet het nog. Hij krijste al- leen maar: 'Stop. Denk om de buren! Wat zullen die niet zeggen?' Ik wist toen: nooit meer zou ik me voor een kerel van kant maken. „Ik wilde altijd al een jongetje. Zou een super- lieve homo van hem hebben gemaakt, een totale Queen. Geen vrouw zou goed ge noeg voor hem zijn ge weest. Hij zou er alleen voor Mammy zijn! „Later, toen ik in Toron to woonde met een lieve echt genoot, werd ik wel zwanger. Ik was 33. Vier maanden droeg ik een kindje in mijn buik, maar het was buitenbaarmoederlijk. Het groot ste ongeluk in mijn leven. Later kreeg ik een hyste- rectomie omdat het begin van baarmoederkanker zich openbaarde. Inmiddels is het hele kippenhok er uit. Natuurlijk maakt dat je seksleven anders. Met het klimmen der jaren zakt je libido bovendien in el kaar. Ik geloof meer in polyamoureuze relaties. Ik heb een lesbisch vriendinnetje van 40, die is ge trouwd met een Amerikaanse vrouw. We hebben een hoog knuffelgehalte, liefde bestaat uit meer din gen dan seks alleen. „Ik run nu een bed breakfast in Amster dam-Zuid: Xaviera's Happy House. Loopt als een trein. En ik leg de laatste hand aan mijn autobiogra fie. Wall talk - Als de muren konden gluren heet het. Over mijn leven in Nederland de afgelopen veertig jaar. Want wat hier in huis allemaal is gebeurd. 'Toen ik Philip ontmoette, wist ik: die schat hou ik' Popster Sam Smith (23) is zoveel afgeval len dat zijn fans zich zorgen beginnen te maken. Hij begon vorig jaar aan een dieet en is al 20 kilo kwijt. Fans reageren ge schokt op een foto van een magere Sam Smith. 'Eet alsjeblieft iets', luidt één van de reacties op Instagram. Anouk heeft een record gebroken. De zangeres komt deze week de Top 40 binnen met haar nieuwe nummer Run Away Together. Daar mee scoort ze haar 35e hit en over treft ze Corry Konings, die tussen 1969 en 1999 in totaal 34 hits had. Cultuur 'Liefde bestaat uit meer dingen dan seks alleen' door Arno Celder Xaviera Hollander - Supersex en De Happy Hooker. New Book Collective. Beide 19,90 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26