De voordelen van vroeg opstaan 40 dagen stoppen met... Jeugdbajes koopt klachten af Aanblijven geen optie meer Directeur Delta wil wel opstappen, maar eist een hogere vergoeding dan de commissarissen toestaan. Borsele aan top met fruitteelt In Binnen&Buiten Stapels kookboeken: Wat maken we er nu echt uit? MIDDELBURG. De vraag is niet lan ger óf algemeen directeur Arnoud Kamerbeek vertrekt bij Delta, de vraag is alleen nog: wanneer? Als hij niet vrijwillig opstapt, dreigt ontslag. Dat bevestigen bronnen die dicht bij het vuur zitten. Niet alleen stuurt de Raad van Commissarissen aan op Kamer- beeks vertrek, zelfheeft hij er ook oren naar. Er bestaat alleen onenig heid over de vergoeding die hij meekrijgt. In het contract van Kamerbeek is een vertrekregeling opgenomen die inhoudt dat hij anderhalf jaar salaris meekrijgt. Dat komt neer op een bedrag van 800.000 euro. Daar bovenop meent de algemeen directeur recht te hebben op een forse langetermijnbonus die hij met Delta is overeengekomen. Dat gaat de Raad van Commissarissen te ver. Zij vinden dat Kamerbeek zijn doelen niet heeft gehaald, hij stelt dat hem dat buiten zijn schuld onmogelijk is gemaakt. Er wordt intensief onderhan deld over de voorwaarden voor Ka- merbeeks vertrek, maar tot dusver beweegt hij niet. De uiterste con sequentie kan zijn dat zijn con tract door de rechter moet wor den ontbonden. Kamerbeek meent ook recht te hebben op een langetermijnbonus die hij met Delta is overeengekomen Aanleiding voor de perikelen in de Delta- top is het nieuws over Kamerbeeks salarisver hoging dat vorige week naar buiten kwam. Hij incasseer de vorig jaar 120.000 euro meer dan het jaar daarvoor: 520.000 in plaats van 400.000 euro. Provinciale Staten rie pen de Raad van Commissa rissen in een unanieme mo- De uiterste consequentie kan zijn dat zijn contract door de rechter moet worden ontbonden tie op de 'onacceptabele' salaris verhoging terug te draaien. Dat weigert Kamerbeek. Dat is niet de enige reden dat de Raad van Commissarissen van hem af wil. Er bestaat ergernis over de manier waarop de algemeen di recteur communiceert met de provincie (met 50 procent de grootste aandeelhouder van Delta) en er is een ver schil van in zicht over het meest gewenste toekomstscenario van Delta: herfinanciering van verlies latende onderdelen of verkoop. Kamerbeek wilde gisteren geen commentaar geven. DEN HAAG. Jongeren met klach ten in jeugdgevangenissen en gesloten jeugdzorginstellingen worden regelmatig afgekocht. Ze krijgen frisdrank, hambur germenu's of beltegoed als ze afzien van hun klacht. Dat stelt Kinderombudsman Mare Dul- laert in een rapport dat van daag verschijnt. Hij vindt dat de instellingen acuut moeten stoppen met het 'afkopen'. Anderhalf jaar geleden wa ren er al berichten over 'afkoop praktijken' in justitiële jeugdin richtingen (jji's). Vandaag verschijnt het rap port 'Neem mij(n klacht) se rieus!' van de Kinderombuds man waaruit blijkt dat het aan bieden van rookwaar, frisdrank of een extra uurtje achter de playstation geen incidenten zijn. Nog steeds bestaat de prak tijk in jeugdgevangenissen en jeugdzorginstellingen. „Dat is uiterst kwalijk", constateert Dullaert. De klachten gaan veelal over alledaagse zaken. Stages die op het laatste moment niet kun nen doorgaan, omdat de groeps leiding niets heeft geregeld. Verlofdagen die worden ge schrapt. Jongeren die niet met hun advocaat mogen bellen, omdat de leiding staat te tafel tennissen. HEINKENSZAND. Borsele blijft in Nederland met afstand de ge meente met de meeste hectares aan fruitteelt. Kapelle en Rei- merswaal staan ook in de top tien. Borsele is de laatste jaren uit gelopen op de nummers 2 en 3 - de Gelderse gemeenten Bu ren en Geldermalsen - zo blijkt uit de cijfers die het CBS heeft gepubliceerd. In Borsele gaat het om 1668 hectare, in Buren om 1271 en in Geldermalsen om 901 hectare. Het gaat daar bij om fruitteelt in open grond. PAGINA 10 11 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 12 februari 2016 o Regelmatig 258e jaargang nr. 36 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 zon ZEELAND 10 11 foto Bart Hoogveld/ANP Dagen van Kamerbeek zijn geteld door Ernst Jan Rozendaal Lees meer op Zeeland 2 en 3 Arnoud Kamerbeek 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1