Uitslagen optochten carnaval Ook kinderen Sas niet van suiker Burgemeester trouwt bij jubileum boerenbruiloft in Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Burgemeester Jan-Frans 'Sooike1 Mulder van Hulst werd gisteren in de onecht verbonden bij de 44ste boerenbruiloft. (dinsdag) Buitenwagens: De Mutsen 2. De Jokers 3. De Krabbekokers. Loopgroepen 1/3 personen: 1. Ge staot 'r schoon op zelfs mee verf en kwaad; 2. De wjereld staat op zijne kop; 3. Heel Holland Kakt. Loopgroepen 4/8 personen: 1. Stuk voor stuk.... Beeldig; 2. We zijn een stelletje raddraaiers; 3. Ro se sisters. Loopgroepen 9+ personen: 1. We zijn d'r zoet mee; 2. Aliens ont dekken carnaval; 3. Al elf jaar heb ben we de poppen aan het dan sen. (zaterdag) Binnenwagens: 1. De Mutsen; 2. Droolse Woepers; 3. Fucky Duckies. Buitenwagens: 1. De Boelies; 2. De Knosseljèrs; 3. De Snotkokers. Enkelingen: 1. Ik loop te ijsbe ren. Duo's: 1. De jury; 2. Paars; 3. Heel Holland kakt. 3 t/m 5 personen: 1. De raad van elf; 2. K3 zoekt K3; 3. Winter Noordpool- en Zuidpoolse dieren. 6 t/m 9 personen: 1. Stuk voor stuk beeldig; 2. Wij draaien door; 3. Vis jij een Bossepiel. Meer dan 10 personen: 1. Wij zijn der zoet mee; 2. Elf jaar pot ten aan het dansen; 3. Duivel uit het doosje; (zaterdag) Wagens: 1. De elf zeeën getrot seerd op zoek naar d'n schat; 2. 't is leutig bij de Balinezen, maar voor de echte leut moet je in West- durpe zijn; 3. Met je skihut naar de zon. Groepen volwassenen: 1. De Polderploeters, heel Westdorpe bakt... er niets van; 2. Met de smur fen als vriendje zijn we zo blauw als een tientje; 3. Wanneer Sasse tunnel. Duo's tieners: 1. Poppenspe lers; 2. Drakenstrijders. Duo's volwassenen: 1. Zooitje geregeld. Groepen onderbouw: 1. De Sui kertantes; 2. Circus; 3. Frozen. Duo's onderbouw: 1. Elza. Duo's bovenbouw: 1. Poezen. Breed lachend werd bur gemeester Jan-Frans Mulder gisteren met zijn 'bruid' rondgereden in een koetsje door Hulst. Ook al regende het pijpenstelen op het 44-jarige jubi leum van de boerenbruiloft, de natge regende feestvierders hadden er wei nig last van. Schuilend onder de luifels van de cafés op de markt of met paraplu's ke ken Hulstenaren naar de trouwstoet van Sooike van d'n Oversprong bai- genaomd d'n Burger (de burgemees ter) en Lieske van Cies Petèt bai- genaomd de Voetevraaister (pedicure Ilse Gerreman). In de stoet, die zich vanwege het weer beperkte tot een rondje rond de kerk, liepen oud bruidsparen, prinsen en pastoors mee. De kleumende bruidsmeisjes kregen hiervoor vrijaf maar waren weer present in het stadhuis. Daar werd iedereen die ooit heeft meegewerkt aan de boerenbruiloft uitgebreid bedankt. De plechtigheid werd voltrokken door bisschop Janse- nius en prins Carolus 11, die het niet kon laten meermaals te benadrukken dat hij nu 'de heerser over het Vossen- rijk was.' Zoals gebruikelijk werden 'Sooike' werd niet gespaard. Hij is 'slecht in spullen pakken en kan praten als Brugman'. er genante anekdotes over het stel verteld en ook de burgemeester werd niet gespaard. Hij speelt in het ge niep dwarsfluit en is slecht in spul len pakken: hij vergat de onderkant van zijn tent op fietsvakantie. Caro lus: „Hij kan praten als Brugman en kreeg het thuisfront zo ver om z'n zeiltje naar Parijs te brengen." Ook de tweet over Chinese restaurants waar hij in 2012 het nieuws mee haal de, werd nog eens aangehaald. „Sooi ke zette Hulst weel op de kaalt", lach te prins carnaval in zijn beste Chi nees. De burgervader lachte hartelijk om alles mee. Er werd dit jaar ook be zwaar gemaakt tegen het huwelijk. Il se is actief bij Camere van Rhetorica de Transfiguratie en dat was te mer ken. Collega-acteurs kwamen met veel ophef protesteren en maakten er een show van. Deze boerenbruiloft was in meer opzichten anders dan anders. Voorzitter Jos Truijman, la chend: „We hebben in al die 44 jaar nog nooit zulk slecht weer gehad." SAS VAN GENT. Ook kinderen zijn niet van suiker in Sas van Gent. Gistermiddag leverden ze het ul tieme bewijs. Ondanks de regen trokken ze massaal de straat op voor het carnaval. Het bestuur van De Betekop pen hield van tevoren nog wel even beraad. Laten we de kinder optocht doorgaan of niet? Groot vorst Michelangelo I sprak even na twee uur het verlossende woord in het stampvolle multi functioneel centrum De Statie. „Zoals ze bij de Elfstedentocht zeg gen: 'het geet on'." Hij had het nog niet gezegd, of iedereen stroomde naar buiten. Wel bijna allemaal met een para plu of in plastic gehuld, maar dan nog. Zeven wagens deden aan de optocht mee, waaronder een schit terend vormgegeven vliegtuigje van Sas Air. „Al te lang moet het niet duren", zei één van de ma kers, „want er zit wel waterverf op." Meer dan twintig verklede 'enkelingen' liepen ook mee, on der wie een heel jonge deelnemer: de 7,5 maand oude Tygo Schuit- vlot, verkleed als leeuw en lig gend in een tot kooi omgebouwde kinderwagen. Zo hou je carnaval zeker wel levend. WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 KLOOSTERZANDE. VOGELWAARDE. WESTDORPE. Sooike en Lieske trotseren de regen door Sophie Stockman Het 'echtpaar' Jan-Frans Mulder en Ilse Gerreman trouw den als Sooike en Lieske met elkaar, foto Camile Schelstraete Met de paraplu was de kinderoptocht in Sas van Gent gistermiddag goed te doen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72