Kunstkring Sint Anna terug 'thuis' in kerkje Sluisbouwers gaan behoedzaam te werk 9 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Kloosterse carnavalsmarkt Soap rond Belgisch bord apass. Kunstkring Sint Anna ter Muiden is weer 'thuis.' Vanaf 14 februari zijn er met regelmaat weer acti viteiten in het kerkje van Sint An na ter Muiden. Het was afgelopen jaar onzeker of de kunstkring kon terugkeren naar de kerk, waar zij al jaren de belangrijkste gebruiker van was. Het kerkgebouw sloot eind 2014 omdat stichting Boei, de nieuwe eigenaresse, de stompe toren liet Exploitant The Tower verwelkomt de kunstkring met open armen terug in het kerkgebouw restaureren en ondertussen een exploitant zocht. De kunstkring maakte van de nood een deugd en ging op tournee door de streek. „Dat jaar rondtoeren is goed beval len, maar we hebben terugver langd naar het kerkje", blikt artis tiek leider Jan Peter Kakebeeke te rug. „We heten Kunstkring Sint Anna ter Muiden en horen daar ook", vult voorzitter Monique de Paauw aan. Boei heropende de kerk in no vember 2015 en vond een exploi tant in The Tower, een groep men sen die de kunstkring met open ar men terug verwelkomt. „The To wer wilde ook dat de kerk zijn functie behield", zegt Jan Peter. De kunstkring gaat daarom het he le jaar door voor activiteiten in de kerk zorgen, met uitzondering van juli en augustus. „We kijken ook of we samen kunnen werken met The Tower", zegt Monique. Nog meer dan voorheen wil de kunstkring ook aansluiting zoe ken met andere stichtingen en met België. Jan Peter: „Je moet vin dingrijk zijn, we doen er veel voor om mensen te enthousiasmeren." Ook is het streven dat alle vereni gingen en stichtingen activiteiten beter op elkaar afstemmen. „We willen eikaars publiek niet afpak ken, maar juist in gesprek raken", zegt Monique. Omdat in november pas duide lijk werd dat de kunstkring naar haar vertrouwde stek kon terugke ren, heeft het bestuur hard ge werkt om het programma rond te krijgen. Er zijn al diverse activitei ten gepland. Zo komt schrijver Herman Koch op zondag 10 april en het ziet er naar uit dat violist Matthieu van Bellen dit jaar op treedt in het kerkje. Zondag, op Valentijnsdag, treedt Duo Rossig- nol op. Het tweetal brengt werken van Purcell en Caccini ten gehore. Aanvang is 15.00 uur en een kaart je kost twaalf euro. TERNEUZEN. Omgevingsmanager Harm Verbeek van de project groep Nieuwe Sluis Terneuzen heeft de bewoners van de binnen stad nog eens met de hand op het hart beloofd dat de bouwers van de sluis er alles aan zullen doen om overlast voor hen te voorko men of in elk geval tot een mini mum te beperken. Verbeek verzekerde dat tijdens een bijeenkomst van de wijkraad Binnenstad Terneuzen. Hij deed al eerder pogingen in die richting, maar moet de bewoners keer op keer opnieuw overtuigen. Volgens de omgevingsmanager wordt alles op alles gezet om zowel voor de scheepvaart als het wegverkeer 'minder hinder-maatregelen' te treffen. Mochten omwonenden - met name de binnenstadbewo ners - ondanks alle voorzorgsmaat regelen toch schade ondervinden, dan kunnen ze dat melden bij een schadeloket. Om niets aan het toeval over te laten wordt in augustus van dit jaar heionderzoek uitgevoerd, no dig om kennis over de diepe on dergrond en het benodigde bouw materiaal te verzamelen. Ook mo gelijke hinder door trillingen wordt onderzocht. Het hele project wordt dit voor jaar aanbesteed. In de regio Cuy Verlinde speelt de blues in The Lane Bluesmuzikant Guy Verlinde uit Gent treedt zondag op in The La ne in Oostburg. Tijdens zijn op treden getiteld 'one man band' speelt Verlinde akoestische bluesnummers op verschillende instrumenten zoals gitaar en mondharmonica. Verlinde, voor heen bekend als Lightnin' Guy, heeft al verschillende albums op zijn naam staan en treedt ook re gelmatig op met band. Het optre den begint om 16.00 uur. De toe gang is gratis. Herinrichtingsplan voor Visserslaan Het parkeerterrein tussen de Vis serslaan en Waterpoortstraat in Philippine, nabij de mosselres taurants, gaat op de schop. Er wordt vandaag mee begonnen. Er worden extra parkeerplaatsen aangelegd en de bestrating wordt vernieuwd. Ook komen er vijf ondergrondse afvalcontai ners. Het herinrichtingsplan is opgesteld in overleg met de dorpsraad en andere belangheb benden. Het parkeerterrein wordt tijdelijk afgesloten. Tv-maker Leo Fijen over barmhartigheid Tv-journalist Leo Fijen geeft maandag 15 februari een lezing in de Catharinakerk in Hengst dijk over barmhartigheid, het thema van het heilig jaar 2016. Barmhartigheid staat, aldus Fijen, haaks op de tijdgeest waar in individualisme hoogtij viert. Op basis van persoonlijke erva ringen zal hij vertellen wat barm hartigheid voor hem en zijn ge loofsbeleving inhoudt. De lezing is gratis en begint om 19.30 uur. Groei en Bloei houdt winterwandeling De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van Groei en Bloei houdt zater dag een winterwandeling door natuurgebied Het Zwin, Deelne mers verzamelen om 10.00 uur bij de parking aan de G. van Hoekestraat. Een gids van het Zeeuws Landschap vertelt over de flora en fauna. De tocht duurt 3 uur. Na afloop staat de erwten soep klaar. Deelname kost 5 eu ro, aanmelden via 06-14606241 ofhofzjevernie@gmail.com Mijn dorp, mijn stad Op het terrein van Landbouw- en Mechanisatiebedrijf Wee- maes aan het Hof te Zandeplein wordt zaterdag de traditionele Kloosterse carnavalsmarkt ge houden. Er staan veel carnavals wagens opgesteld die gisteren, op carnavalsdinsdag, nog heb ben meegereden in de Klooria- nenoptocht. Het publiek kan de creaties van dichtbij bekijken. Daarnaast is er de mogelijkheid om wagens, poppen en pakken te kopen of te verkopen. Dit on der het genot van een hapje en drankje. De carnavalvierders kunnen dan ook nog even gezel lig napraten over het afgelopen leutfeest. De carnavalsmarkt duurt van 12.00 tot 17.00 uur. WOENSDAG AXEL. Streekmu seum Het Waren huis, Markt, 13.30-16.00 uur: Kinderworkshop houten vogelhuis jes maken; De Halle, 9.00 uur: Knoppenspreek uur; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Biljarten, kaarten; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Sjoelen; HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljar ten, bloemschik ken; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten, jeu de bou les; 19.00 uur: Bridge, biljarten; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljar ten; 9.30 uur: Teke nen; 13.00 uur: Bil jarten; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Inter net café; Robbedoes in basis school De Nobel- horst, 10.00 uur: Mama café; KLOOSTERZANDE. De Binnendeur, 11.30 uur: Senioren diner; 13.00 uur: KBO biljarten; OOSTBURG Her vormd kerkcen trum, 9.00 uur: Koffieochtend Open Kring; PHILIPPINE. De Kaaie, 14.00 uur: Kaarten; Statie, 14.00 uur: Kaarten; Industrieel Mu seum, Westkade, 13.00-17.00 uur; Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: Biljarten, Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos, jeu de boules; Portaal van Vlaan deren, 13.00- 17.00 uur; De Hoeve, 13.30 uur: Kinderbingo; 19.30 uur: Bingo; Porgy Bess, 20.00 uur: Lezing 'Allian ce Francaise Toen en Nu', door Mar tin Beyer. Kunstkring Sint Anna ter Muiden hoort in het kerkje, vinden Jan Peter Ka- kebeeke en Monique de Paauw. foto Ronald den Dekker door Sophie Stockman door Wout Bareman OOSTBURC PHILIPPINE HENGSTDIJK RETRANCHEMENT ZEEUWS-VLAANDEREN Askruisjes halen in negen kerken Het carnaval is (bijna) acfiter de rug. De veertigdagentijd tot Pasen begint vandaag, een tijd van inkeer, be zinning en boete in de rooms-katholieke traditie. Symbool daar voor is de toediening van het askruisje. In negen kerken in Zeeuws-Vlaanderen vinden daarvoor vie ringen plaats, in Hulst, Clinge, Kloosterzan- de, Koewacht, Bosch- kapelle (Vogelwaar de), Terneuzen, IJzen- dijke, Oostburg en Aardenburg. Steeds vanaf 19.00 uur. In KLOOSTERZANDE Aardenburg wordt ook het carnaval nog officieel afgesloten. OSSENISSE Slot carnaval Een week na het regu liere carnaval krijgt het leutfeest zondag nog een staartje. In het bolwerk van de ju bilerende prinses Mar- garetha (22 jaar vor stin) en haar vrouwelij ke raad van elf begint om 14.30 uur vanaf Zeedorp een grote al ternatieve optocht met vijftien deelne mende wagens, aange vuld met loopgroe pen en dweilbands. Vooraf is er in ge meenschapscentrum Hof ter Nesse om 13.00 uur een limona debal en verkleedwed- strijd voor de jeugd. Na de optocht is er in Hof ter Nesse een slotfestijn. Dan is ook de prijsuitreiking en geven de carnavals prinsen de sleutel van hun carnavalsbolwerk weer terug aan burge meester Mulder van Hulst. KOEWACHT. Hè, hè, het is gelukt! Jo de Caluwé uit Koewacht moest er stad en land voor afbellen. Hij woont vlakbij de Belgisch-Nederlandse grens aan de Nieuwstraat. Opeens stond er een groot bord tegenover zijn woning, een bord waarop staat dat het rijden met vrachtauto's in België (vanaf 1 april) geld kost. „Goed dat ze zo'n bord wegzetten", zegt De Caluwé, „maar niet vlak voor mijn neus. Mijn uitzicht is weg" De Caluwé klom in de telefoon. Het was het begin van een haast hope loze missie. Op de grens aan de Nieuwstraat komen drie gemeenten samen: Terneuzen, Stekene en Moerkerke. Na vele telefoontjes had De Caluwé eindelijk beet. De gemeente Moerbeke had zich vergist door het bord op Terneuzens grondgebied te zetten. De Caluwé: „Het is nog niet weg, maar het steekt voor mij niet op een dag. Het wordt ver plaatst, dat is het belangrijkste." foto Camile Schelstraete SAS VAN GENT. De Schieting; TERNEUZEN. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71