Poepbank kan darmflora patiënten genezen met transplantatie' 'Het voelde alsof een essentieel gereedschap uit 6 NIEUWS Ê^KOOPJEDEALNL) DA6AToBfIbEVAN Een 'historische blunder' wordt rechtgezet: de landmacht heeft weer tanks. Vooralsnog te leen. Nu slechts 39,95 Nu slechts 12,95 Nu slechts 24,95 Nu slechts 89,95 Nu slechts 24,95 Nu slechts 4,95 De ontlasting die hier wordt op geslagen, moet darmpatiënten via een poeptransplantatie uit hun lijden verlossen. Het gaat om mensen met de darminfectie Clostridium diffici le, die jaarlijks ongeveer 3.000 zie kenhuispatiënten treft. Zij krij gen diarree na een antibiotica- kuur, waardoor hun darmflora ernstig verstoord raakt. Bij een deel van de slachtoffers blijft de infectie terugkeren. Deze patiën ten hebben baat bij andermans ontlasting. Hoe een poeptransplantatie werkt? „We spoelen hun dar men", zegt professor Ed Kuijper van de afdeling medische micro biologie. „Via een slangetje in de neus krijgen ze verse donorpoep, De ideale poepdonor is tussen de 18 en 50 jaar, bezit een gezonde stoelgang en is niet te dik die vloeibaar is gemaakt, in hun darmen. Die gezonde ontlasting maakt de zieke darmflora van de patiënt ook weer gezond." Het klinkt als een smerige be handeling, maar volgens Kuijper heeft de patiënt dat er graag voor over om van zijn probleem af te komen. Om van de nieuwe poepbank een succes te maken, zoekt het LUMC vrijwilligers. De ideale poepdonor is tussen de 18 en 50 jaar, bezit een gezonde stoelgang en is niet te dik. Om te doneren, moeten mensen een speciaal op- vangbakje onder de wc-bril han gen. Vervolgens moeten ze snel naar het lab in Leiden. Dat machtige ge voel bovenop de geschutskoepel. Het gehuil van die enorme die selmotor. Zijn imposante verschijning. Ja, waar nemend commandant John van het nieuwe, allereerste tankpelo ton heeft het gemist. En niet zo'n beetje ook, zegt hij voor de loop van de Leopard 2A6. Van 1997 tot 2011 mocht hij er ook al op rij den, tot die zwarte dag dat de landmacht ze moest verkopen. „Het voelde alsof een essentieel gereedschap uit de kist van de timmerman was afgepakt", zegt hij. Maar vandaag is geen dag om te treuren. Dankzij een deal met het Duitse leger mag hij weer 'crossen' over de Oostduitse hei in Weissenkeissel tijdens een oe fening. Vanaf de geschutskoepel tuurt John trots de verte in. Dikke rookpluimen stijgen op als zijn maatje de 70.000 kilo staal in beweging zet op de zand vlakte. Bijna niets houdt zo veel bruut geweld tegen. Zelfs bomen breken af als de meterslange rups banden plotseling de bossen in draaien. Richten. Een knal uit de loop. Het is nog maar een losse flodder, maar het geluid dreunt na tot in de wijde omtrek. Dit is wat John zijn hele leven heeft gewild. „Hiermee kun je el ke tegenstander domineren. Van buiten ziet hij er misschien lomp korting korting korting Krachtige Draadloze MultiTool met extra Accu Zagen, schuren, polijsten, slijpen, beitelen en nog veel meer Onmisbaar in ieder huis Geleverd incl. vele accessoires en opbergkoffer Garantie: 5 jaar Adviesprijs £139,95 Korting 71% U bespaart: 100,- Box Hoofdkussen voor een ongekende nachtrust Voorkomt en verhelpt lichamelijke klachten Unieke vulling van zowel microvezel en DONS(Ü) Anti-allergisch, wasbaar en een uitstekende vochtregulatie Niet tevreden? GRATIS retourneren! Adviesprijs 99,95 Korting 75% U bespaart: €75,- Luxe Ergonomische Bureaustoel Ergonomisch ontworpen, voorkomt lichamelijke klachten! Geschikt voor elke soort ondergrond Geeft je werkplek meer aanzien Geschikt voor langdurig gebruik Adviesprijs 199,95 Korting 55% U bespaart: €110,- Inlegzolen Orthopedische Memory Foam inlegzolen 1 paar 1 paar GRATIS Past zich aan de drukverdeling van je lichaam aan Geschikt voor dames en heren Maar ook tegen artritis, jicht, blaren en nog veel meer! Adviesprijs 29,95 Korting 83% U bespaart: 25,- Adviesprijs 29,95 Korting 57% U bespaart: €17,- Pierre Cardin trui met V-hals Casual naar werk en netjes onder een colbert Stijlvol model en zit zeer comfortabel Subtiel Pierre Cardin logo op de borst Maten: M t/m XL Materiaal: 100% katoen Adviesprijs 69,95 Korting 64% U bespaart: 45,- Originele Apple EarPods (nieuwste versie) Optimale geluidskwaliteit, diepe en rijke bastonen Geschikt voor handsfree bellen Goede bescherming tegen transpiratie en water Afspelen van muziek en video regelen met de afstandsbediening BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! fiPbePPoy (V]^ NIET TEVREDEN? GEL0 TERUG! door Heieen Boex LEIDEN Na bloed en sperma kun nen mensen nu ook poep done ren. Het Leids Universitair Me disch Centrum heeft afgelopen week de eerste feces-transplanta- tiebank van Nederland geopend. 'Speer op het slagveld' is terug door Raymond Boere jmK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6