Raadslid is troosteloze kale vlaktes in Smerdiek West meer dan zat Dorpsraad Colijnsplaat tegen appartementen Ook maquette van nieuwe afslag A58 op evenement in Zeelandhallen BEVELANDEN en THOLEN 7 Jaarlijkse show in Goes woekert noodgedwongen met de ruimte vanwege opvang van vluchtelingen. Met drieëntwin tig edities ach ter de rug orga niseerde Jan van 't Veen de Modelbouw show in de Zeelandhallen eigen lijk op de automatische piloot. Maar voor de aankomende vieren twintigste keer moest hij toch even schakelen. Doordat de hallen ook deels worden gebruikt als noodopvang- locatie voor vluchtelingen, is alles anders dan anders. Van 't Veen, die een groot deel van het jaar be zig is met de voorbereidingen van het evenement, had de indeling van de hallen al klaar toen bleek dat er veel minder ruimte beschik baar zou zijn. Dat betekende schrappen en deelnemers afbel len. Vervolgens besloot eigenaar Libéma van de Zeelandhallen een gigantisch paviljoen op het terrein neer te zetten en kon Van 't Veen opnieuw alles indelen en mensen bellen dat ze tóch konden komen. „Het was een hele puzzel", zegt mister Modelbouwshow. On danks het paviljoen van maar liefst drieduizend vierkante me ter, is de show wel iets anders van opzet dan voorgaande jaren. Zo ontbreekt dit keer het botenbas- sin. „Het is improviseren, maar hoewel we iets kleiner zijn, is het toch een volwaardige show", zegt Van 't Veen. Zoals elk jaar zijn er nieuwe deelnemers met spoorba- nen die nog niet eerder te zien wa ren. „Ik heb nu ook iemand die al lerlei miniatuurmachines heeft ge maakt, zoals draaibanken. Net echt, heel bijzonder." Ook is er een van Fisher Technik gemaakt schaalmodel van het beroemde Brusselse Atomium te bewonde ren. „Waarschijnlijk voor het laatst in het openbaar, want het bedrijf zelfheeft interesse", weet Van 't Veen. Verder is er een ma quette te zien van de nieuwe af slag A58 bij Goes-Zuid, waarvan Jan van 't Veen moest voor de komende editie van de Modelbouwshow even schakelen de aanleg binnenkort begint. Voor het eerst in de historie van de Modelbouwshow maken dit jaar vier stoomgroepen uit het land hun opwachting om de be zoekers hun treinen en stoomma chines te laten zien in de schalen 1:3 tot 1:16. Centraal thema is dit keer mo delvrachtwagens, die zijn er dan ook in alle soorten en maten. Lief hebbers van Lego komen even eens weer aan hun trekken, daar wordt nog een apart paviljoen voor neergezet. De kolos voor de ingang van de Zeelandhallen krijgt vloerbedekking. Hoewel nu de 24ste editie van de Modelbouwshow voor de deur staat, is Van 't Veen ook al weer be zig met volgend jaar. Voor het jubi leum wil hij proberen om deelne mers te vinden die er de aller eerste keer ook waren. Een jaar of vijf geleden besloot de corporatie de wijk West een flinke impuls te geven. Zo'n hon derdzestig sterk verouderde wo ningen zouden tegen de vlakte gaan om plaats te maken voor nieuwbouw. In onder meer de Vier Meistraat en de Henri Du- nantstraat zijn met dat doel voor ogen in 2013 al rijtjes huizen te gen de vlakte gegaan. Drie jaar later liggen de kale vlaktes er troosteloos bij. Mede vanwege een versobering van het plan en onduidelijkheid over de toekomst van de scholen in het gebied is vertraging opgetreden. Een complete herstructurering van de wijk met bijvoorbeeld het veranderen van het stratenpa- troon is niet meer aan de orde. Koopman vindt dat nu heel 'Het zijn poepvelden geworden. En nu, na al die regen, is het één grote waterpartij' snel iets moet gebeuren. „Die ka le vlaktes zijn veel inwoners een doorn in het oog", zegt hij. „Het zijn poepvelden geworden. En nu, na al die regen, is het één gro te waterpartij." Volgens Koopman moet Stad lander zo snel mogelijk een aan tal huurwoningen terugbouwen in het gebied. Verder pleit hij voor de uitgifte van vrije kavels. „Want daar is vraag naar in Sint-Maartensdijk." De SGP'er wijst erop dat er momenteel niet wordt gebouwd in zijn woon plaats. De komst van de nieuwe wijk in de Geertruidapolder is op de lange baan geschoven. „En dat terwijl in kleine dorpen als Scher- penisse, Stavenisse en Poortvliet wel nieuwe woningen komen." Koopman stelt dat de gemeen te best wat meer druk op Stadlan der mag uitoefenen om woning bouw in Sint-Maartensdijk West op gang te krijgen. De corporatie zei een jaar gele den nog te hopen dat in 2016 zou kunnen worden gebouwd. Er kon gisteren geen actuele verwach ting worden gegeven. In een brief aan de raadsleden van de gemeente Noord-Beveland vraagt de dorpsraad om niet in te stemmen met de bouw van appar tementencomplex Aedes Mariti- ma en het vrijmaken van zes ton voor de ontwikkeling van de Oude Haven. Voorzitter Cor Quinten en de andere dorpsraadleden zijn niet per definitie tegen herinrichting van het gebied, maar wel tegen de plannen die er nu liggen. De twaalf appartementen - zes voor permanente bewoning en zes voor recreatief gebruik - verstoren volgens hen de omgeving en het dorp. Daar komt bij dat het ont werp van architectenbureau Wil lem Kort uit Zierikzee qua schaal grootte en stijl totaal niet past bij Colijnsplaat. De dorpsraad grijpt terug naar de 'Dorpsvisie 2020' uit 2011. Daar in staat de gewenste bestemming van de oude aardappelloods om schreven als 'kleinschalige bedrij vigheid op straatniveau en wonen op de eerste verdieping'. Met deze doeleinden zou het nieuwe ge bouw niet hoger hoeven zijn dan de huidige loods en is het ontwik kelen van de Oude Haven ook nog eens eenvoudiger en dus goedko per, zo stelt de dorpsraad. Een bijeenkomst met gemeen te, dorpsraad en inwoners biedt volgens Quinten alle betrokkenen de mogelijkheid om mee te praten over de plannen. De gemeente raad bespreekt morgen het voor stel voor de bouw. WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 Modelbouw in het klein door Luc Oggel Organisator Jan van 't Veen van de Modelbouwshow in het tijdelijke, immense paviljoen op het terrein voor de Zeelandhallen, foto Mechteld Jansen De komende editie is op 20 en 21 fe bruari. Alle informatie is te vinden op www.modelbouwshow.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK. Het kan ZO echt niet langer meer. Woningcor poratie Stadlander moet snel aan de slag in Sint-Maartensdijk West. Dat vindt SGP-raadslid Chris Koop man, zelf inwoner van de Smal- stad. „Het is niet om aan te zien." Chris Koopman, raadslid SGP door Ellen Jobse COLIJNSPLAAT. De dorpsraad van Colijnsplaat keert zich tegen het plan om appartementen te bou wen op de plek van de aardappel- loods bij de Oude Haven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68