'Laat stacaravan gewoon buiten' Word bezorger! 'Zakjes weg, drollen terug* Roompot wil nieuw gebouw op strand 6 BEVELANDEN en THOLEN Stickers voor WhatsAppgroepen Marien Rijk is 100 geworden Als het aan burgemeester en wet houders ligt, maken agrariërs die seizoensarbeiders willen huisves ten voortaan een keuze. Ze bou wen een permanent onderkomen voor deze mensen of ze laten ze in een caravan op het erf wonen, maar deze moet in de winter wel naar binnen worden verplaatst. Voor caravans die vooraf wor den aangemeld, geldt straks een overgangsregeling. Ze mogen nog maximaal drie jaar buiten blijven staan in de winter. Deze maatre- Leefbaar Reimerswaal pleit voor onderscheid tussen toer en stacaravans bij huisvesten van arbeidsmigranten gel wordt als een coulance gepre senteerd, maar Leefbaar Reimers waal en CDA hebben er toch moeite mee. „Een toercaravan zet je gemakkelijk binnen, maar voor een stacaravan is dat heel lastig", stelde Nico van der Hoest (LR) gis teren tijdens de themaraad. Hij vroeg zich af waarom het college geen onderscheid maakt tussen deze twee. Stacaravans kunnen volgens Van der Hoest mooie be huizingen zijn, die best perma nent buiten kunnen staan. Hij stel de hier in het verleden al aan dacht voor te hebben gevraagd, maar vindt dat er sprake is van on wil aan de kant van het college. Ook Peter Koeman (CDA) heeft moeite met de regeling. Hij noemt het pure kapitaalvernieti ging als een agrariër een relatief nieuwe stacaravan, vaak met vaste aansluitingen, over drie jaar moet afbreken. „Dat heeft hij de investe ring er echt nog niet uit, hoor. Dan moet je eerder aan tien jaar denken. Laten we dit onze onder nemers niet aandoen." Wethouder Izak Vogelaar (WD) erkende dat stacaravans er soms aardig uitzien. „Maar soms ook niet." Hij lijkt vooralsnog vast te willen houden aan het voorne men dat agrariërs hun caravans - wat voor type dan ook - in de win ter binnen moeten zetten. „Zo voorkomen we verrommeling van het buitengebied." Desondanks zegde hij toe de opmerkingen van uit de gemeenteraad mee te ne men als het college een eindvoor stel formuleert. Dat gebeurt ver moedelijk nog dit jaar. De raad mag het finale oordeel vellen. Wilhelminadorp Goes Noord-Beveland Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl GOES. De bezuiniging op hon denpoepzakjes in Goes heeft volgens de gemeente nog niet geleid tot klachten over meer hondendrollen op straat. Toch denkt niet ieder een daar zo over. Een bewoner van Goes- Oost laat juist weten dat hon denbezitters het niet meer no dig vinden de uitwerpselen van hun viervoeter op te rui men. „Wij als bewoners van Goes-Oost zijn terug bij af, er verschijnen steeds meer stin kende hopen", aldus S. de Klerk. De 'hondenhaltes' wor den sinds begin dit jaar niet meer bijgevuld met papieren zakjes en daarmee bespaart Goes op jaarbasis 50.000 eu ro. Het dorpenplatform Goes sprak een half jaar geleden, toen het besluit werd geno men, haar zorgen uit over de maatregel en vreesde voor een 'vieze boel'. Een gemeentewoordvoer ster laat weten dat de haltes eventueel nog worden voor zien van een sticker 'als we merken dat het viezer wordt of meer meldingen krijgen'. KAMPERLAND. Oud en te klein. Dat is het huidige on derkomen van Movement Sports in Kamperland. Het outdoor centrum huist in een gebouw van Roompot Beach Resort op het Sophiastrand. Vakantiegangers kunnen er le ren kite- en windsurfen of deelnemen aan activiteiten als mountainbiken, suppen en powerkiten. Het huidige gebouw is een verzameling van units, over kappingen en hokjes die ge durende de afgelopen vijftien jaar zijn neergezet. Als de ge meente instemt met de ver gunningsaanvraag, komt er een compleet nieuw gebouw. Movement Sports gaat van uit het pand opereren, maar wat Roompot betreft blijft het daar niet bij. „Als je het doet, kun je het maar beter goed doen ook", zegt Room potmanager David Hanne- wijk. „We willen het nieuwe gebouw toekomstbestendig maken. Het is de bedoeling dat er buitendouches komen, een kleedkamer, toiletten voor de strandgangers en een winkeltje met surfspullen." Hannewijk gaat er vanuit dat de sloop en bouw voor het hoogseizoen klaar zijn. In de regio Presentatieconcert Komende zaterdag presenteert de stich ting Musica Zelandica twee nieuwe vocale ensembles: het ZED Chamber Choir en het ZED Consort. Het presentatiecon cert in de Maria Mag- dalenakerk in Goes be gint om 20.15 uur, tickets kosten 18 eu- De gemeente Kapelle heeft stickers laten maken voor de WhatsAppgroepen die actief zijn binnen de gemeente. Morgen reikt burgemeester Anton Stapel kamp de eerste sticker uit aan de appgroep van Schore. Dat was de eerste die een dergelijk initiatief nam in Kapelle. De uitreiking vindt plaats in het Dorpshuis in Schore. De stickers kunnen gebruikt wor den door de deelnemers aan de WhatsAppgroepen. Zij kunnen die op de deur of op het raam plakken om duidelijk te maken dat de buurt in de gaten gehou den wordt. Bij de Whats Appgroepen waarschuwen buurt bewoners elkaar bij verdachte si tuaties. Zo zou het aantal inbra ken omlaag gebracht kunnen worden. Naast het buurtinitiatief in Scho re zijn er nog twee groepen ac tief in de gemeente. Buurtvereni ging Wal en Schip doet dat in Wemeldinge en ook in de omge ving De Veilingmeester in Kapel le is een groep actief. Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; Educatie ruimte Historisch Museum, Singel straat, 11.00-16.00 uur - Taxatiedag voor streeksieraden; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaal voetbal voor jonge ren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Thea ter De Mythe, Bleek veld 1, 20.00 uur - Show 'humor voor dummies' Cederhof, Cederlaan 9,08.00-21.00 uur - Expositie schilder werk Carla Scheele en muzikale en crea tieve uitingen van Addie Verlare Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Exposi tie schilderijen Ineke de Vries, op de kunst werken zijn o.a. de havens van Hans- weert en Yerseke te zien Ons Dorpshuis, Berg hoekstraat 3, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljarten voor senioren Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband; Vrije Evangelische Ge- meentekerk, Kaai- straat 20,19.30-20.45 uur - Maranatha Conferentie m.m.v. het Urker Mannen- kwartet Werk met voldoende beweging? door Rob Paardekam KRUININGEN. De gemeenteraad van Reimerswaal lijkt er nog altijd niet van overtuigd dat het college de juiste weg is ingeslagen als het gaat om de regels voor het huisves ting van arbeidsmigranten. Dat sommige agrariërs over drie jaar hun stacaravans moeten afbreken is sommige fracties een doorn in het oog. Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. door Luc Oggel door Ellen Jobse THOLEN Oude foto's van Tholen De cliënten van SRVZ (en iedereen die inte resse heeft) worden zaterdagmiddag in het kader van 650 jaar stadsrechten getrak teerd op oud beeldma teriaal over de historie van Tholen. Fred van de Kieboom van het Gemeentear chief Tholen zal de KAPELLE beelden mondeling toelichten. Op deze manier hoopt de Stichting Tholen 650 jaar een bijdrage te leveren voor alle ouderen die het tehuis niet kun nen verlaten. De mid dag duurt van 14.30 tot 16.30 uur en toe gang is gratis. De loca tie is Zorgcentrum Ten Anker - Restau rant De Klipper. GOES OVEZANDE. Marien Rijk uit Ovezande is gisteren honderd jaar gewor den. De oudste man van het dorp is een bekende figuur. Hij had eerst een akkerbouwbedrijf en later begon hij met zwarte bessen. Rijk was al jong politiek bewust en actief. Hij werd op zijn 16e lid van de KVP (later CDA) en is dat nog steeds. Hij zat in het schoolbe stuur, het Rode Kruis en was tot op hoge leeftijd actiefin het kerkbe stuur. Bezig blijven was altijd zijn motto. Drie jaar geleden, na een hu welijk van 62 jaar, werd hij weduwnaar. Samen kregen ze acht kinde ren, vijf meiden en drie jongens. De verjaardag wordt zondag in fami liekring gevierd, foto Johan van der Heijden GOES KAPELLE KRABBENDIJKE KRUININGEN NIEUWDORP YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67