Recordaantal van zeven nominaties voor Minderhoud Van Leeuwen gaat op de Koerdische toer leeftijd ZEELAND 13 Meppelder. De eerste twee zijn voor de derde maal genomineerd, waar Meppelder een debutante is. Van de Ven is de 'titelverdedig ster'. Het Topsportgala begint om 20.30 uur. De presentatie is in han den van Gert van 't Hof, presenta tor van NOS Studio Sport. NOMINATIES Minderhoud hoorde al bij de bes te drie in 2007, 2009, 2010, 2011, 2023 en 2014. En nu is de voormali ge Westkapellenaar ook bij het ga la dat over het sportjaar 2015 gaat. Hij won echter alleen in 2010. Mor gen zou de dressuurruiter, als hij de voorkeur krijgt boven schaatser Erwin Mesu en judoka Sam van 't Westende, voor de tweede maal de eretitel kunnen opstrijken. Overigens werd Minderhoud ook bij het gala van 2008 gehul digd. Toen had de jury voor hem en judoka Elisabeth Willeboordse aparte prijzen, omdat ze een me daille hadden gewonnen bij de Olympische Spelen van Peking. Zij werden toen buiten de verkie zingen gehouden. Bij de vrouwen gaat morgen de strijd tussen tennisster Lesley Kerkhove, motorcrossster Nancy van de Ven en taekwondoka Nina Soms hangt geluk aan een zijden draadje. Dat gold op 24 maart 2015 voor de dele gatie van de Zweeds-Koer dische voetbalclub Dalkurd FF. Dankzij een op het nippertje om- geboekte vlucht ontsnapten zij aan de dood bij de moedwillige vliegtuigcrash van een German- wings-toestel boven de Franse Al pen. Een halfjaar later werd de club kampioen. Afgelopen week einde reisde Terneuzenaar Remco van Leeuwen af naar Scandinavië, om met zijn bedrijf Provispo za ken te doen met deze club. Ruim een maand geleden kreeg Van Leeuwen, eigenaar van het bedrijf dat gespecialiseerd is in videoanalyse, een e-mail van de Koerdische zakenman Sarkat Ju- nad. Hij bezit samen met zijn broer een aantal telecombedrijven in Koerdistan en heeft sinds afge lopen zondag 49 procent van de aandelen in bezit van Dalkurd FF, de club die in 2004 is opgericht door Koerdische immigranten. In een mum van tijd klom het op naar de Superettan, het op één na hoogste voetbalniveau. „Junad wil binnen drie tot vijfjaar de Cham pions League halen met Dalkurd", vertelt Van Leeuwen, voor wie het gehele weekeinde accommodatie en vervoer werd geregeld in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Junad heeft interesse in het ge avanceerde PanoField-systeem, waarbij twee camera's aan elkaar worden gekoppeld waardoor het gehele speelveld inzichtelijk is. Met dit systeem won Van Leeu wen onlangs de innovatieprijs Zee land op de netwerkbeurs Contac- ta. „Meneer Junad wil ervoor zor- 'Met mijn beelden wil hij de Koerdische-achterban optimaal op de hoogte houden' gen dat Dalkurd FF zich met dit systeem verder kan ontwikkelen. Videoanalyse is binnen de club nog niet geïntegreerd en de bedoe ling is dat ik dat op poten ga zet ten. De club wil in Koerdistan een extra academie starten." Uiteraard speelt voor Junad ook het zakelijke aspect een rol. Van Leeuwen maakte zaterdag opna mes van een oefenwedstrijd van de succesvolle club. Die de mo-beelden werden in Koerdistan live gestreamd door het bedrijf van Junad. „Met mijn beelden wil hij de Koerdische-achterban opti maal op de hoogte houden. Bij competitiewedstrijden zitten er maar vijfhonderd mensen op de tribune, maar de club heeft bijna 1,3 miljoen volgers op Facebook. Het heeft de grootste supporters- schare van Zweden, zo werd mij verteld." De persoonlijke begeleider van Van Leeuwen in Zweden was me deoprichter Elvan Cicen. Tijdens een diner met spelers en bestuur vertelde hij de Terneuzenaar het aangrijpende 'Germanwings-ver- haal'. Van Leeuwen: „Hij was zelf niet aanwezig bij het trainings kamp in Spanje. De zes uur duren de tussenstop in Düsseldorf vond men wat te gortig en daarom wer den de spelers verdeeld over drie andere vluchten." Cicen verkeerde twee uur lang in een nachtmerrie. „Hij dacht dat iedereen dood was, zag zijn hele wereld instorten. Uit respect voor de slachtoffers is het recente kam pioenschap ook niet gevierd." Van Leeuwen is duidelijk onder de in druk, maar kan enkele minuten la ter een glimlach niet onderdruk ken als hij op zijn telefoon kijkt. Een whatsapp-bericht van Junad: „I think we can do business." WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 groot te denken Hans Peter Minderhoud (links) is voor de zevende keer genomineerd voor Zeeuwse sporter van het jaar, Jean Paul de Bruijn (midden) ontbreekt voor het eerst sinds lange tijd en Nancy van de Ven (rechts) is 'titelverdedigster'. door Roeland van Vliet Sportman: Erwin Mesu (schaat sen), Hans Peter Minderhoud (dressuur), Sam van 't Westende (judo). Sportvrouw: Lesley Kerkhove (ten nis), Nina Meppelder (taekwondo/kickboksen), Nancy van de Ven (motorcross). Sportploeg: Dallinga (driebanden), Het Witte Paard (schaken), TOP Arnemuiden (korfbal). Sporttalent: Erik Bastiaaansen (snowboarden), Rick van Dronge- len (voetbal), Antwan Tolhoek (wielrennen). Aangepast sporter met een licha melijke beperking: Mark Aalders (rolstoelbasketbal), Corné de Ko ning (pararoeien), Ellis van Loen- hout (wielrennen). Aangepast sporter met een ver standelijke beperking: Joannathan Duinkerke (wielrennen), Shirley Kerkhove (atletiek), Walter Pollet (wielrennen). GOES. Bij het Zeeuws Topsportga la, dat morgenavond in het Goese theater De Mythe wordt gehou den, pakt dressuurruiter Hans Peter Minderhoud een record. Hij is namelijk voor de zevende keer genomineerd voor de titel 'Sport man van het jaar'. Vorig jaar was hij er samen met driebander Jean Paul de Bruijn voor de zesde keer bij, maar de Hulstenaar haalde dit keer niet de shortlist. door Juriën Dam Remco van Leeuwen baas Provispo Kees Blomaard voorafgaand aan het EK-kwalificatieduel in 2011 tussen België en Turkije in het Koning Boude- wijnstadion. Hij had daar een eigen naambordje op de tribune, foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62