'Aanpak zwerfvuil moet veel beter* Broers krijgen vier jaar cel in plaats van zeven De geest en defies Storing Vlissinger zoekt sponsors voor 2 ZEELAND COMMENTAAR Je kunt het allemaal voorspellen. Natuurlijk reageert Geert Wilders provocerend en ver over de rand van het betamelij ke op de kritiek van PvdA-voorzitter Hans Spekman. En na tuurlijk valt Diederik Samsom dan weer over Wilders heen. In een interview ter gelegenheid van het 70-jarig jubileum van zijn partij geeft Spekman een brede uiteenzetting over de politie ke missie. Dat hij in dat verband ook iets zegt over de koers van de PW, kun je hem niet verwijten. Dat hij daarbij uitgerekend aandacht besteedt aan Wilders' suggestie dat het volk zich zal verzetten als na de verkiezingen niemand met hem wil samen werken, is minder verstandig. Niet alleen vanwege het specula tieve karakter. Spekman vindt dat Wilders een gevaarlijke geest uit de fles heeft gehaald - een goeie observatie. En dat-ie terug onder de kurk moet. Ook goed. Maar dat doe je niet door op Wilders' onde mocratische retoriek te reageren. Juist niet. Spekman vindt dat de reacties op Wilders' denkbeelden veel te nuchter zijn. Nou is Wilders inderdaad de meester van de platte emotie. Maar de beste reactie, die ook goed past op het po dium van het PvdA-feestje, is rustig wijzen op je eigen standpun ten. Dat is moeilijk als je met de rechtse WD regeert. Toch is het de beste keus voor de PvdA en voor de democratie. Je krijgt de geest niet terug in de fles door mee te gaan in de retoriek van Geert Wilders Is de zwerfvuilproblematiek in Bruinisse groter dan elders? „Dat zal niet", zegt Tom Hage. Hij er gert zich aan het huidige beleid van de gemeente Schouwen-Dui- 'De aanpak van zwerfvuil is niet een taak voor bewoners alleen. Ik denk dat de gemeente hier ook iets laat liggen' veland. „Kijk bijvoorbeeld naar het maaibeleid. Ruim eerst de rot zooi op voor je gaat maaien. Nu wordt de rommel die er ligt hele maal fijngemalen. Het is niet al leen niet meer te doen om het op te ruimen, het is nog gevaarlijk ook: je kunt je verwonden aan bij voorbeeld opengereten blikjes." Hage richt zich in eerste instan tie op zijn dorp Bruinisse, maar hij vindt het over het algemeen be langrijk dat de natuur gespaard wordt. Zo snapt hij niet dat bij voorbeeld bij het baggeren van slo ten en grachten het vuil gewoon op de kant wordt gegooid en daar blijft liggen. In zijn dorp ziet hij verschillende veroorzakers van zwerfvuil, zowel aan de zeekant als binnendijks. „Bij de sportvel den ligt nog plastic en piep schuim in de sloot van bouwpro jecten van jaren geleden. Ik ruim wel stukken op, maar er is geen be ginnen aan." De Bruënaar maakt zich al ja ren druk om zwerfvuil en was ook initiatiefnemer voor een jut- bak aan het Zijpe, nu onderdeel van de organisatie Doe mee, ver los de zee. Voorbijgangers worden met de jutbak gestimuleerd zwerf vuil te verzamelen. Hage vindt dat overheden meer hun best mogen doen om te hel pen. „Het is niet een taak voor be woners alleen. Ik denk dat de ge meente hier een taak laat liggen." En als het niet anders kan, hand haaf dan, zegt Hage. Hij heeft zijn ergernissen voorgelegd aan de ge meente en wacht op een reactie. Almanak Een storing in zowel de telefoon als de televisie trof onlangs een ouder paar. Omdat de telefoon van het stel het na dagen wachten nog steeds niet deed, belde de dochter met de help desk om de storing te melden. Weer vier dagen later was het echtpaar nog steeds per telefoon onbereikbaar dus belde de dochter opnieuw, want dit was toch echt te lastig. Ze kreeg te horen dat de telefoonstoring bekend was. Waarom het nog niet was opge lost? Nou, was het antwoord, ze had den al een paar keer gebeld voor een afspraak, maar ze kregen de ouders maar niet te pakken.... Open dag bij Daltonschool Voor ouders die zich afvra gen of hun kind wellicht hoogbegaafd is, houdt openbare scholenkoepel Vi- truvio een open dag bij Dalton basisschool Binnen de Veste in Zierikzee. Op donderdag 18 februari kunnen ouders er ontdek ken of wat meer uitdagend onderwijs hun kind kan helpen. De deuren van de hoogbe- gaafdheidsschool aan de Raamstraat in Zierikzee staan van 9.00 tot 14.00 uur open. Vernielingen aan sanitairgebouw Vandalen hebben vernielin gen aangericht aan het nieuwe sanitairgebouw voor duikers bij de Zeeland- brug. Geprobeerd is een deur los te schroeven. De schade die daarbij ont stond, is inmiddels verhol pen. In het gebouwtje zijn 4 wc's en een omkleed- ruimte ondergebracht. Het is neergezet na de recente dijkversterking, ter verbete ring van de de populaire duikplek. Duikbond NOB roept op misstanden gelijk bij de politie te melden. Theatergroep speelt Brecht Theatergroep Zierik speelt in de laatste week van mei en de eerste week van juni acht voorstellingen van het wereldberoemde toneel stuk De Driestuiversopera van Bertolt Brecht en Kurt Weill. De voorstellingen worden 's avonds op locatie gege ven in de voormalige Chi- choreifabriek De Kapel in buurtschap Capelle, langs de N59. Gezocht: zwemkleding Voor de nieuwe leerlingen die afkomstig zijn uit Eritrea zoekt christelijke ba sisschool Opdreef in Brui nisse zwemkleding. De school zoekt zwemkleding voor een meisje met maat 146/152, een jongen met maat 140/146 en een meis je met maat 116/128. De ma ten vormen een schatting, alles wat zou kunnen pas sen is welkom. VUSSINGEN. Twee Surinaamse broers (51 en 53), die eind 2007 ruim twintig kilo cocaïne zou den hebben ingevoerd via Vlis- singen, hebben dinsdag in hoger beroep een forse strafverminde ring gekregen. In 2010 werden ze allebei tot zeven jaar cel veroor deeld. De ontkennende broers gingen tegen dat vonnis in be roep. Omdat hun hoger beroep- procedure door traagheid van jus titie veel te lang voortsleepte, eis te het OM twee weken geleden tijdens de laatste behandeling bij het Haagse gerechtshof respectie velijk nog maar vier en vijf jaar cel tegen de broers. Ook het hof achtte de broers schuldig. Maar inderdaad rekening houdend met het tijdsverloop van de ver volging veroordeelde het hof de mannen ieder nog maar tot vier jaar cel. De broers liepen tegen de lamp nadat een bank zogenoem de verdachte financiële transac ties meldde aan justitie. Jacques (51) en Leopold B. (53) maakten indertijd grote bedragen naar het buitenland over via de reke ning van hun minderjarige kin deren. Door af te luisteren en te observeren kwam de politie er achter dat er op 28 december 2007 aan boord van het schip Ap- man II een partij cocaïne aan zou komen in Vlissingen. FZC door Valeska Nastaly BRUINISSE. „In Bru doen we alles zelf', zegt Tom Hage. Zo ook zwerf vuil opruimen. Alleen is het pro bleem zo groot dat de gemeente ook veel meer haar best moet doen om het netjes te houden, vindt de inwoner van Bruinisse. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE Kaarten a vijftien euro zijn uitsluitend vooraf te koop, bij boekhandel De Vries en via www.toegangskaartjes.nu BRUINISSE De school is gevestigd aan de Molenstraat in Bruinisse. De sportrolstoel van Bob Götz is aangepast om ermee te hockeyen. Met de T-stick (boven) 'slaat' hij de bal. Elektronica zorgt dat de rolstoel snel en wendbaar is; verder is de rolstoel rondom van bescherming voorzien. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58