Sr GO! 5 0 KLEINGELD 'Wij frituren altijd opzicht, maar bij deze airfryers kun je alleen bij de Tefal naar binnen kijken' nog nauwelijks geopend, of de fri- tuurveteranen staan deze ochtend al met 1-0 achter tegen de airfryers, doordat we aan het begin van hun werkdag worden verwelkomt door een gordijn van enigszins muffe fri- tuurvetgeur. „Ja, die geur blijft een nadeel van het frituren," erkent De Bruijn. En een groot voordeel van de geurloze airfryers dus: niet lan ger hoefje als gastheer tijdens een feestje meer blauwbekkend de bit terballen te bereiden omdat de fri- teuse noodgedwongen naar de tuin is verbannen. Smaakloos Snel door naar de eerste smaak- ronde met patat. Na bestudering van wat blogs kiezen we voor oven frieten. Toegegeven, het is even schipperen met de precieze baktijd, waardoor de airfryers in eerste in stantie wat te slappe of juist don kere frieten afleveren. „Wij frituren altijd op zicht, maar bij deze airfry ers kun je alleen bij de Tefal naar binnenkijken," merkt De Bruijn op. Af en toe proeven lijkt het devies. En hoe smaakt dat dan uiteinde lijk? Alle airfryers leveren volgens het panel een smaak met een nogal hoog je-moet-er-van-houden-ge- halte. Sleebe: „Je proeft dat geen vet is gebruikt, maar dat maakt de friet in mijn opinie ook zo goed als smaakloos. Ik vind het bijna kar ton. Zelfs het zout valt er van el lende van af." Bitterballen De bitterbalronde levert al een stuk betere resultaten op. Waar traditio nele bitterballen in airfryers kunnen leeglopen als stukgeprikte strand ballen, eindigen de ovenvarianten bijna zonder uitzondering met een keurig korstje. De groenteloempiaat jes doen het vervolgens zelfs nog beter en lijken met hun knapperige filodeeg de ideale snack voor het he- teluchttijdperk. Opvallende kanttekening: qua smaak en structuur leveren de vier airfryers vrijwel identieke resulta ten. Het zijn dan ook de details in het gebruiksgemak die de Philips Airfryer XL uiteindelijk de hoogste podiumplaats bezorgen. „Uiteinde lijk scoren ze alle vier ruimschoots een voldoende," oordeelt De Bruijn. „Maar wij houden het bij het fri tuurvet, hoor. De airfryers zijn veel tijdrovender en hebben een onmo gelijk kleine capaciteit. Ik moet er niet aan denken dat we op een drukke dag zo onze friet moeten bereiden." DE UITSLAG Door vrijwel identieke smaakresultaten werd het een ware nek-aan-nekrace. Gebruiksge mak geeft de doorslag. Wil je even voorschieten? Gaan we snoerloos zuigen? 00 BOEK Leren van de boeven BUITEN BEENTJES^ ECONOMIE BESPAARTIP Beperk de extraatjes woensdag 10 februari 2016 bijna van karton 44 -> Philips Airfryer XL HD9240 Relatief snel, ruim, goed geïsoleerd en door digitale display eenvoudig te bedienen. Handmatig omhusselen blijft jammer. Adviesprijs: €279,99. Tristar Crispy Fryer XL FR-6990 Een no-nonsense airfryer met prima bakresultaten. Weinig op aan te merken. Al moet ook deze friet halverwege met de hand worden gedraaid. Prijs ca. €109,99. Tefal Actifry Express XL Leek favoriet met het automatische om- schudmechanisme en glazen kap. Maar o.a. het mandje is krap en de tempera tuur valt niet te regelen. €249,95 Emerio Smart Fryer AF-107604 Oogt en voelt wat gammel en goedkoop. Ook hier: snacks halverwege handmatig husselen. Resultaat bitterballen: net wat te wisselvallig. Adviesprijs: €99,99 Wie is er aan de beurt met voorschieten van de bood schappen? Splittable voorkomt ruzies en ver warring, de app heeft in de smiezen wie nu de porte monnee moet trekken. procent van de filet americain uit de supermarkt scoort een onvoldoende in de test van Vara's consumenten programma Kassa. Ze zijn licht en mak kelijk in het gebruik. Snoerloze stofzui gers zouden dit jaar weieens kunnen doorbreken. Dat voorspelt de Britse consumentenbond Which?. Er zijn vol gens de organisatie al goede snoerloze stofzuigers onder de 260 euro. Welke lessen hebben op lichters, piraten, smokke laars en vervalsers voor ons? Dat is de vraag die Alexa Clay en Kyra Maya Philips stellen in hun boek De buitenbeentjesecono mie. Succesvolle crimine len blijken meesters als het gaat om creativiteit, innovatie en verkooptech nieken (Unieboek, €20). ALESA CUY KVRA M WA FHILIIH DE Lfc3SEh VAN OUtiSIERS. iCwëlï wëlk Ei-a. HAfittfü EN JMEDE VtLLÜiÖt QAEBMEftEftS Bezig met bezuinigen? Dat betekent niet dat je jezelf nooit meer mag verwennen. Bekijk je uit gaven. Koop je vaak koffie, geef je veel uit aan lunch of koop je graag tijdschrif ten? Kies er eentje waar van je het meest intens geniet en beperk de andere extraatjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50