Topsporter houdt arrestatie voor verkrachting van meisje geheim PvdA en Wilders ruziën over 'revolte' JjjjJdEl/ffJZJfJ. fjJ H Jam 4 NIEUWS Nog één keer zwepen Steven van de V. en zijn maatje Michiel van Dorsten op het WK beachvolleybal in de zomer van 2015 in eigen land het pu bliek op. Met een 17e plaats zet de 21-jarige boomlange blonde beachvolleyballer een knappe prestatie neer. Als de 1 meter 99 lange blok- keerder nog maar een paar maandjes samenspeelt met Dirk Boehlé, betreden zij op 30 augus tus het hoogste schavot tijdens het Nederlands Kampioenschap beachvolleybal. „Dit is een titel die niemand ons meer afpakt en die veel vertrouwen geeft voor de toekomst", zegt Steven daarna. Die uitspraak staat sinds een bericht in een Britse krant ineens in een heel ander daglicht. Waar alles wat Steven van de V. aan raakt in goud lijkt te veranderen, kopt de Daily Mail ineens: Neder lander bekent dat hij naar Enge land kwam om een 12-jarig Brits meisje te verkrachten, nadat hij haar op Facebook had ontmoet. Uit een reconstructie blijkt dat er maar een paar dagen zaten tus sen het moment dat hij Neder lands Kampioen beachvolleybal wordt, en dat er een Europees ar restatiebevel tegen hem is uitge vaardigd. „Sinds 3 september 2015 wordt hij gezocht op verdenking van grooming en drie keer ver krachting van hetzelfde meisje", verklaart woordvoerder van het Openbaar Ministerie Franklin Wattimena. De Nederlandse topvolleybal- ler blijkt al sinds de zomer van 2014 zijn geheim met zich mee te dragen. Volgens de politie uit Tha mes Valley reisde de dan net 20-jarige volleyballer in augustus naar Engeland om de 12-jarige scholiere te ontmoeten bij Furz- ton Lake, zo'n 80 kilometer van Londen. Hij zou haar bij het meer en daar in de buurt hebben verkracht. De derde verkrachting zou de dag er na in de stad Milton Keynes heb ben plaatsgevonden, vlak voor hij terugreisde naar Nederland. Maandag heeft hij voor de recht bank bekend dat hij drie keer seks met haar had. Of de seks on der dwang was of niet, maakt niet uit: gezien haar leeftijd is er hoe dan ook sprake van verkrach ting. Al op 1 oktober 2015 blijkt hij te zijn aangehouden, maar een dag later kon hij weer gaan, om dat hij zijn proces in vrijheid mocht afwachten. Al die tijd lijkt hij zijn kaken stijf op elkaar te hebben gehouden. Zelfs zijn eigen beachvolleybal- maatje Dirk Boehlé uit Hulst had geen idee wat hem boven het hoofd hing. „Ik ben diep ge- 'Op het zand waren we een gouden duo. Dit betekent het eind van onze samenwerking' schokt door het bericht dat Ste ven in Engeland is voorgeleid", laat hij vanaf zijn trainingsstage op Hawaï weten. „Op het zand waren we een gouden duo en ik ben ervan overtuigd dat we het ver hadden kunnen schoppen, maar vanzelfsprekend betekent dit het einde van onze samenwer king." Ook in de volleybalwereld hakt het nieuws erin. Hulstenaar Michel Everaert directeur van vol- leybalbond Nevobo: „Wij zijn ge schokt, wisten van niets, en ook de mensen om hem heen hebben niets gemerkt." De voormalig top- volleyballer noemt het 'bizar'. Van de V. die ook een jaar met Reinder Nummerdor een duo vormde, verliet een jaar geleden Beach Team Holland, om met een eigen coach verder te gaan. „Toen hij uit het topsportpro gramma stapte, hebben we nog 'Wij zijn geschokt, wisten van niets, en ook mensen om hem heen hebben niets gemerkt' Michel Everaert volleybalbond tegen elkaar gezegd: hij is zo'n groot talent, laten we hem in de gaten houden." Trainer Victor Anfiloff, verant woordelijk voor de dames van Beach Team Holland, lijkt het niet te kunnen bevatten: „Hij is een leuke kerel. Ik geloof het niet." Volgens oprichter van het beachvolleybalcircuit Frank van Overeem was 'niemand in de beachvolleybalwereld zich ervan bewust dat hij zo diep kon val len'. „Het is heel triest als je met zoveel talent niet in staat bent om de juiste richting aan je leven te geven. Hij was één van de wei nigen die kans had om in de top sportcultuur groot te worden, maar dat jasje zat hem blijkbaar te strak." Als Van de V. wordt veroor deeld mag hij zijn straf in Neder land uitzitten. De maximumstraf voor seks met een minderjarige tussen de 12 en 15 jaar is acht jaar en voor grooming twee jaar „Maar die straf wordt bijna nooit opgelegd", voegt de OM-woord- voerder toe. Op 21 maart hoort de topvolleyballer hoe lang hij ach ter de tralies verdwijnt. „Je zou denken dat uitgerekend Wilders wel tegen kritiek kan", schampert Samsom. De PvdA'er schaart zich achter zijn partijvoor zitter Hans Spekman. Die zei giste ren in NRC Handelsblad dat Wil ders' uitlatingen over asielzoekers en de islam gevaarlijk zijn. De PW-oproep om 'in verzet' te ko men tegen de komst van vluchte lingen haalt volgens Spekman 'de geest uit de fles'. „Ik geloof nog steeds dat Wilders niet wil dat er geweld wordt gepleegd in zijn naam. Maar 'revolte' is een hele domme, onverstandige uitspraak." Wilders reageerde gistermid dag verbolgen op de woorden van Spekman. „Hoezo opruiend? Wij zeggen wat heel veel mensen den ken. Spekman speelt het op de man. Dat is dom en gevaarlijk." Wilders benadrukt dat het 'verzet' waartoe hij oproept, 'altijd demo cratisch en geweldloos' moet zijn. Bovendien stelt Wilders dat 'als de kogel komt, heel Nederland weet dat aan de zijkant 'PvdA' staat geschreven'. Hij verwijst met die uitspraak naar de moord op Pim Fortuyn in 2002. Toen zeiden rechtse politici dat 'de kogel van links kwam'. Vorige week zei Wil ders dat 'mensen het niet zullen accepteren als ik straks de groot ste ben en anderen willen niet met me samenwerken'. „Dan komt het volk in opstand." D66-leider Pechtold noemt Wilders' reactie op Spekman 'sleets en voorspelbaar': „Wie kaatst, kan de bal verwachten." Zelf uit Wilders vaak felle kri tiek op zijn politieke tegenstan ders. Zo zei hij onlangs nog dat zijn collega's 'de rambam kunnen krijgen'. Ook noemde hij de VVD onder meer 'een maffiafamilie met Mark Rutte als Don Corleo- ne' en typeerde hij Pechtold als een 'miezerig mannetje'. 10 dagen Venetië en Zuid-Tirol 8 dagen Boedapest en omgeving 5 dagen van der Valk, Landhotel Spornitz 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Eilanden van Dalmatië Kust van Dalmatië Steven van de V. heeft bekend dat hij seks heeft gehad met een 12-jarig meisje. Gezien haar leeftijd is dat altijd verkrachting, foto Remko de Waal/ANP door Marcia Nieuwenhuis De Nederlandse beachvolleyballer Steven van de V. werd in de zo mer van 2015 Nederlands Kam pioen Beachvolleybal en 17e op het WK Beachvolleybal in eigen land. Zijn doel: in 2020 goud op de Spelen in Tokio. Dat lijkt an ders te lopen, door een groot ge heim waar zelfs zijn eigen beach- volleybalmaatje niets van wist. Dirk Boehlé beachvolleybalmaatje door Susanne Geuze DEN HAAG. Geruzie op het Binnen hof tussen de PvdA en de PW. Over en weer delen de partijen el kaar verbale klappen uit. PvdA- voorman Diederik Samsom verwijt Wilders een 'slachtofferrol'. De PW-leider op zijn beurt stelt dat de PvdA hem 'demoniseert'. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: 11,18, 25 april 2, 9,16, 23, 30 mei6,13,27junietc Vertrekdata: 2,16,30 mei13, 27junietc. •lUL^IIIMiniL Vertrekdata: 18 april 72,16, 30 mei 13 juni /etc. -ï- Vertrekdata: 25 april 23 mei 7 6,20juni etc. Vertrekdata: 18 april/2,16, mei13 junietc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4