J- Brian van Coethem in de aanval in Qatar Zeeuwse rasorganisator overlijdt op 90-jarige 1925-2016 12 ZEELAND Martijn de Kok heeft goed gevoel bij Grevelingencross Schweertman tweede geplaatst Voormalig voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland haalde tal van profclubs en nationale elftallen naar Zeeland voor een voetbalwedstrijd en een vistochtje. De Grevelingendam vormt ko mende zaterdag het toneel voor de 22e uitvoering van de Greve lingencross. De atletiekwedstrijd is tevens de zesde en voorlaatste wedstrijd in de VZA-crosscompe- titie. Twee weken later is de Kust- cross in Vlissingen de laatste etappe in het circuit. Vooral Martijn de Kok heeft goe de herinneringen aan de Greve lingencross. De loper uit Hein- kenszand won de laatste twee edities en in 2013 werd hij derde, maar dat was ruimschoots vol doende voor de eindzege in het crosscircuit. Zaterdag start het programma om 12.30. De start van de hoofd act (8 kilometer) is om 14.10 uur. Hellemons richt zich volledig op jeugd Eric Hellemons gaat zich bij voet balclub NAC Breda fulltime op zijn rol als hoofd jeugdopleidin gen richten. De voormalige trai ner van Hoek (eind 2012) combi neerde die functie eerst nog met het assistentschap bij het eerste elftal. Hellemons werd na het ont slag van Nebojsa Gudelj in novem ber 2014 betrokken bij het eerste elftal afwisselend als hoofdtrai ner en assistent. De Bruijn gaat twee jaar terug in de tijd Driebander Jean Paul de Bruijn is na zijn prestaties in de wereldbe ker in het Turkse Bursa afgezakt naar de 28e plaats op de wereld ranglijst. Voor de biljarter uit Hulst is dat de laagste klassering in ruim twee jaar. Eind 2013 stond hij na de wereldbeker in Antwerpen op dezelfde plaats. De volgende grote afspraak voor De Bruijn is eind volgende maand de wereldbeker in Luxor (Egypte). Van Goethem ging met de aller eerste ontsnappingspoging van de dag mee. Samen met zijn landge noot Lieuwe Westra (Astana Pro Team), de Litouwer Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale) en Belgisch kampioen Preben van Hecke (Topsport Vlaanderen-Ba- loise) kreeg hij in eerste instantie ruimte van het peloton. De vier koplopers fietsten een maximale voorsprong van twee minuten bij een, maar daarna gooide de harde wind roet in het eten. Een eerste waaier van twintig renners slokte de kopgroep op. Van Goethem verzeilde vervol gens in de tweede waaier, maar in het zicht van finishplaats Doha kwam alles weer samen. De Noor Alexander Kristoff nam vervol gens revanche op zijn vijfde plaats van gisteren en verwees de Brit Mark Cavendish (Team Dimen sion Data) naar de tweede plaats in de eindsprint. Van Goethem eindigde in dezelfde tijd als 60e. Het was een prach tige ontmoeting op die warme middag in mei 2006. Kees Blom- aard was naar Mierlo getogen om met bonds coach Guus Hiddink de laatste de tails voor een oefenwedstrijd van het nationale team van Australië tegen Kloetinge door te nemen. De sportmaaltijd, het begin van de warming-up, het vistochtje op de Oosterschelde; alles werd doorgesproken. 'Ik neem aan dat je voor een lekker visje zorgt', sprak Hiddink tot Kees Blom- aard. 'En geen viskroketje hè Kees...' Een paar dagen later deed de gehele selectie van Australië zich in Yerseke tegoed aan een uitge breide vismaaltijd. Zoiets kon je wel aan Kees Blomaard overlaten. De Goesenaar, die zondag op 90-jarige leeftijd overleed, was een meester in het regelen van voetbal tripjes. 'Organiseren en improviseren zijn mijn lust en le ven", zei Blomaard in 2006 in de PZC. Hij was toen al 80 jaar, maar dat weerhield hem er niet van om het Zeeuwse voetbal nog van een impuls te voorzien. Samen met Fons Pijnen en Joost Folmer gaf hij het 75-jarig jubileum van Kloetinge kleur en werd een vriendschappelijk duel met Au stralië geregeld, met alles erop en eraan. 'Het blijft leuk om af en toe een clubje naar de provincie te halen', zei Blomaard. 'Het is al lemaal wat moeilijker geworden, maar als je bereid bent om er moeite voor te doen, kun je toch veel gedaan krijgen.' Hollandia-toernooi Blomaard kreeg alles gedaan. Toen hij nog secretaris was bij Kloetinge strikte hij in 1966 een Frans militair elftal voor het be faamde Hollandia-toernooi. Dat gebeurde nadat hij Charles de Gaulle een brief had geschreven. Kees Blomaard Blomaard was een bewonderaar van de Franse president en vond dat een Franse ploeg niet op het evenement mocht ontbreken. Hij kreeg keurig antwoord van de ka binetschef en de Franse militaire kampioen Arras kon aan het deel nemersveld worden toegevoegd. Hij durfde groot te denken en onderhield nauwe contacten met voetbalcoryfeeën als Guy Thijs (bondscoach Belgisch elftal), Han Berger (destijds coach van Jong Oranje), Kees Rijvers (bonds coach Nederlands elftal en trai ner van PSV), Urbain Braems (trainer van Anderlecht en Beve- ren), Eric Gerets (speler van PSV), Kees Ploegsma (zaakwaar nemer), Francois de Keersmae- 'Contact leggen is niet zo moeilijk, maar het onderhouden ervan is andere koek' cker (voorzitter Belgische voetbal bond) en Guus Hiddink. Verder was hij kind aan huis bij de Bel gische voetbalbond, Club Brugge en Beveren. Daarnaast had hij ook vele voetbalvrienden in Enge land. 'Contact leggen is niet zo moeilijk, maar het onderhouden van contacten is andere koek', zei Blomaard altijd. Het leverde het Zeeuwse voet bal door de jaren veel mooie mo menten op. Als voorzitter van de afdeling Zeeland haalde Blom aard samen met manager Wim Jagt dertien keer het nationale elf tal van België naar de provincie, het Nederlands elftal was twee maal op bezoek. Ook organiseer de hij in Terneuzen en Vlissin gen internationale proftoer- nooien, met clubs als Sparta Praag, West Ham United, PSV en Club Brugge. Blomaard was ook de man ach ter het samenwerkingsverband van de KNVB afdeling Zeeland met PSV. De Eindhovense club kreeg in ruil voor een geldbedrag alle medewerking bij de speur tocht naar talent in Zeeland. Een actie die het nodige stof deed op waaien. 'Mij werd verweten dat ik de belangen van de afdeling Zeeland verkwanselde voor een paar zilverlingen, maar de negen jaar samenwerking met PSV heb ben de afdeling gouden dukaten opgeleverd', zei Blomaard in 1995 bij zijn afscheid als voorzitter van de afdeling Zeeland. FA Cup Final De Goesenaar, die binnen de KNVB één van de hoogste onder scheidingen (bondsridder) kreeg en ook lid in de Orde van Oranje Nassau was, ging na zijn bestuur lijke periode niet achter de gera niums zitten. Hij was bijna weke lijks te vinden op de Zeeuwse voetbalvelden. Zelfs toen de laat ste jaren zijn gezichtsvermogen sterk verminderde, trok hij er nog met vrienden op uit. Twee jaar geleden was hij op Wembley getuige van de FA Cup Final tus sen Arsenal en Huil City. En in terlands van Oranje en het Bel gisch elftal sloeg hij zelden over. Hij werd met alle egards ontvan gen en altijd aangesproken door tal van bekenden. Jean-Marie Pfafif, de voormalig keeper van de Rode Duivels, schudde hem in de catcomben van het Koning Boudewijnstadion in Brussel al tijd even de hand en sprak hem aan met 'meneer Kees'. Kees Blomaard was van plan om komende zomer de verrich tingen van het Belgisch elftal op het EK op de voet te volgen. Het komt er niet meer van. Afgelopen zondag overleed hij plotseling in het ziekenhuis van Terneuzen. Sport sport@pzc.nl BRUINISSE AMSTERDAM. Piëdro Schweertman (rechts) is bij het NK squash, dat morgen in Amsterdam begint, als tweede geplaatst. De voormalige Koudekerkenaar heeft alleen Laurens-Jan Anjema voor zich. Schweert man start tegen Stefan Welters. Wanneer hij erin slaagt de finale van zondag te bereiken, dan wordt dat zijn vijfde keer. Hij slaagde er nog nooit om de nationale titel op te strijken, foto Caspar Huurdeman BREDA VLISSINGEN door Job de Feijter DOHA. Wielrenner Brian van Goethem (Team Roompot Oranje Peloton) zat tijdens de tweede etappe van de Ronde van Qatar in de vroege ontsnapping. De 24-jari- ge renner uit Sluiskil zag zijn vluchtpoging echter snel stranden door de harde tegenwind. Blomaard durfde door Jan Dagevos Kees Blomaard organisator Dalkurd FF heeft interesse in het PanoField-systeem, waarbij twee camera's aan elkaar worden gekoppeld waar door het gehele speelveld inzichtelijk is. Met dit systeem won Van Leeuwen (inzet) onlangs de innovatieprijs Zee land op de netwerkbeurs Contacta. foto's Juriën Dam en Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41