Modelbouwshow Goes in het klein Kans op huizen op plek school Ritthem groeit Problemen met verkeerslicht bij Schroebrug zijn vooral toeval WALCHEREN 7 Verkeerslichten op de drukste route door Middelburg zijn aan vervanging toe. Krakkemikkig zijn ze niet. Maar de ver keerslichten op de drukste route door Middelburg zijn wel aan vervanging toe. Het eerste, op de Torenweg is nu aan de beurt; de komende twee jaar volgen de andere kruis punten op de Schroeweg en het Groenewoud. Om lekker door te kunnen rij den op deze drukke route is het wel prettig als een verkeerslicht het even niet doet. Als je met de auto bent dan. Voor de fietsers is dat natuurlijk wel gevaarlijk. En je moet lang wachten. Zeker als één van de belangrijk ste verkeerslichten - de oversteek bij de Schroebrug over het Groene woud naar de binnenstad - dienst weigert. Dan vliegen auto's de bocht om de brug over en wordt het geduld van de fietser op de proef gesteld. De afgelopen week gebeurde dat daar drie keer. Reden voor de Christenunie om aan de bel te trekken. Eerst via berichten op Twitter aan de gemeente. „Maar ik heb donderdag ook een gesprek met verkeerswethouder Chris Simons", zegt fractievoorzitter Willemien Treurniet. „Dit is het drukste kruispunt op de fietsrou te naar de binnenstad." Het was een vervelend toeval dat de verkeerslichten meerdere keren zo kort achter elkaar uitvie- len, reageert Simons. „Belangrijk vind ik dat adequaat is gereageerd op de storingen door de gemeente en de leverancier." Eerst heeft op verzoek van de gemeente een installatiebedrijf ge probeerd de lichten weer aan de praat te krijgen. Dat lukte niet. De leverancier moest er twee keer aan te pas komen om het euvel te verhelpen. Volgens Rob Vermeer 'De verkeerslichten bij het Groenewoud zijn niet de nieuwste, maar ook niet krakkemikkig' van de gemeente Middelburg is za terdag een voeding vervangen en zondag een printplaat. „Het is niet de nieuwste instal latie, maar ook niet krakkemikkig. Deze is vijftien jaar oud en kan twintig jaar mee. Wij vervangen verkeerslichten altijd na zestien, zeventien jaar. En dat gaat ook met deze gebeuren", kondigt Ver meer aan. De komende twee jaar wordt de hele route van de Schroeweg en het Groenewoud aangepakt, zegt Vermeer. „We zijn nu net be gonnen met de verkeerslichten op de kruising met de Torenweg. Dat duurt twee weken." Hierna vol gen de kruisingen met de Staten- laan, Veldzigt, Kanaalweg, Groene- woud/Blauwe Dijk, Poelendaele- singel en de Zandstraat. Doordat de hallen ook deels worden gebruikt als noodopvang- locatie voor vluchtelingen, is al les anders dan anders. Van 't Veen had de indeling van de hal len al klaar toen bleek dat er veel minder ruimte beschikbaar zou zijn. Dat betekende schrappen en deelnemers afbellen. Vervolgens besloot eigenaar Libéma van de Zeelandhallen een gigantisch pa viljoen op het terrein neer te zet ten en kon Van 't Veen opnieuw alles indelen en mensen bellen dat ze tóch konden komen. „Het was een hele puzzel." Ondanks het paviljoen van drieduizend vierkante meter, is de show kleiner dan voorgaande jaren. Zo ontbreekt het botenbas- sin. „Het is improviseren, maar het is een volwaardige show." Zoals elk jaar zijn er nieuwe deelnemers met spoorbanen die nog niet eerder te zien waren. „Ik heb nu ook iemand die allerlei miniatuurmachines heeft ge- 'Het is improviseren, maar het is een volwaardige show' maakt, zoals draaibanken. Net echt, heel bijzonder." Ook is er een van Fisher Technik gemaakt schaalmodel van het beroemde Brusselse Atomium te bewonde ren. „Waarschijnlijk voor het laatst in het openbaar, want het bedrijf zelfheeft interesse." Voor het eerst in de historie van de Modelbouwshow maken dit jaar vier stoomgroepen uit het land hun opwachting om de bezoekers hun treinen en stoom machines te laten zien in de scha len 1:3 tot 1:16. Liefhebbers van Le go komen eveneens aan hun trek ken, daar wordt nog een apart pa viljoen voor neergezet. Hoewel nu de 24ste editie van de Modelbouwshow voor de deur staat, is Van 't Veen ook al weer bezig met volgend jaar. Voor het jubileum wil hij probe ren om deelnemers te vinden die er de allereerste keer ook waren. VLISSINGEN. Woningcorporatie Woonburg en de gemeente Vlis- singen hopen binnenkort een knoop door te kunnen hakken over het bouwen van woningen op de plek van de voormalige ba sisschool in Ritthem. Vertegenwoordigers van de cor poratie en de gemeente zijn al sinds de zomer van vorig jaar be zig om te kijken of er huizen op die plek kunnen komen. Dat had de gemeente eerder aan Mar ja Droste moeten laten weten, meld de een afdelingsmanager onlangs in een brief aan de Ritthemse. Droste en haar partner doen al vier jaar pogingen om de voormali ge basisschool in hun dorp te ko pen. Ze willen het pand omvor men tot een levensloopbestendige woning inclusief kantoor, atelier en tentoonstellingsruimte. De dorpsraad van Ritthem zou het liefst zien dat er appartemen ten voor senioren op het schoolter rein verrijzen. Droste kan zich daar iets bij voorstellen, maar vraagt zich af of ouderen op die plek willen wonen. „De school ligt aan een doodlopend paadje met uitzicht op het kerkhof. Wil len senioren daar wonen." Droste, die vorige maand in sprak tijdens een adviesraadsverga dering, baalt ervan dat ze nu pas op de hoogte wordt gesteld van de onderhandelingen van de gemeen te en Woonburg. Maar ze weet nog niet of ze bezwaar aantekent, omdat de pap gestort lijkt. Woonburg heeft zich nooit uit gesproken over de soort huizen die ze in Ritthem wil bouwen. Maar de corporatie heeft wel be hoefte aan wisselwoningen om ne gen huizen aan de Lambrechtsen- straat te kunnen slopen. WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 door Maurits Sep het stoplicht Het kruispunt van de Schroeweg en de Torenweg krijgt als eerste op de drukste route door Middelburg nieuwe verkeerslichten, foto Ruben Oreel Rob Vermeer, Gemeente Middelburg Storingen in door Luc Oggel GOES Met 23 edities achter de rug organiseerde Jan van 't Veen de Modelbouwshow in de Zee landhallen eigenlijk op de automa tische piloot. Maar voor de aanko mende vierentwintigste keer moest hij toch even schakelen. Jan van 't Veen De Modelbouwshow is 20/21 februa ri. Info: www.modelbouwshow.nl door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35