Vee re pakt duinpaden en strandtrappen aan Muziekvereniging wil nieuwe dorpshuis van Zoutelande draaien 6 WALCHEREN Overgangen afgesloten Voorstelling over drugsgebruik Uit een strandschouw vorig jaar bleek dat die de toets der kri tiek niet konden doorstaan. Van schots en scheef liggende tegels op paden tot trappen die te steil zijn, onder het zand liggen, met kapotte leuningen of overgangen die simpelweg niet meer passen in het beeld dat Veere de toerist graag wil laten zien. In de top staat met stip de Zou- telandse duintrap bij de Strand- zot. Ooit aangelegd door de pavil joeneigenaar zelf. De gemeente heeft die trap nu overgenomen en wil die vervangen, vertelt wet houder René Molenaar. „De trap ligt op een strategische plek en wordt door heel veel strandgan- gers en wandelaars gebruikt. Al lang niet meer alleen de pavil joenbezoekers. De trap voldoet in middels niet meer aan onze crite ria. Overnemen is een logische stap. Er komt een nieuwe 'luie' trap; minder steil, met bijvoor beeld een plateautje om even te rusten. Wij zullen alle zeilen bij- Veere wil ruim vijf ton uittrekken voor de aanpak van een aantal duinpaden en strandovergangen zetten om die trap al voor deze zomer klaar te hebben." Voor aan koop en vervanging daarvan wil Veere 125.000 euro uittrekken. In totaal hangt er een prijs kaartje van ruim 550.000 euro aan de top zes. Molenaar: „Het ei sen- en wensenpakket is de laat ste jaren flink veranderd. Ze zijn een visitekaartje, de schakel tus sen kustparkeerterrein en strand. Veere is al een tijd bezig bezig om de kwaliteit en uitstraling van de kuststrook te verbeteren. De Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) is straks verantwoor delijk voor het dagelijks beheer en klein onderhoud." De gemeente telt, in de kust strook van ongeveer 34 kilome ter, rond de 85 dijk- en strand overgangen en zo'n vijftien kilo meter aan wandelpaden, inclu sief de boulevards. In de top zes staan, naast de Zoutelandse trap, duinovergang Strandweg in Koudekerke, trap Zonneveld Oostkapelle, duinpad Bramendal in Zoutelande, duin pad Kaapduinseweg-Strandweg in Koudekerke en de duinover gang Aardappeldal A en B (twee trappen) in Westkapelle. Die trap pen liggen zo'n 200 meter uit el kaar en worden vervangen door één nieuwe. In overleg met dorps raad, ondernemers, waterschap en Stichting Duinbehoud wordt bekeken waar die nieuwe komt. Waterschap Scheldestromen heeft dinsdag twee strandover gangen afgesloten: De Vijgheter in Vlissingen en de overgang bij het Kustlicht in Zoutelande. „Door wind en hoog water is zand weggeslagen, waardoor de betonnen platen onderaan de trappen los liggen. De Vijgheter blijft nog enkele weken dicht. Die gaat open als de zandsupple- tie daar afgerond is. Een aanne mer gaat maandag aan de slag bij Zoutelande. Met een mobiele kraan worden de platen weer recht gelegd en het zand geëgali seerd. Dat kan nu nog niet om dat er te veel wind met hoog wa ter wordt verwacht. Dan is het letterlijk zand naar de zee dra gen", aldus een woordvoerder van Scheldestromen. De laatste keer dat overgangen werden af gesloten was december 2013. De vereniging wil het dorps huis in het nieuwe multifunctio neel centrum aan de Westkapelse- weg exploiteren. Omdat de Willi- brordusschool en Kinderopvang Walcheren (KOW) er ook zitten hoopt Wisse dat kinderen en mu ziek meer samenkomen. De ge meente Veere heeft 18.000 euro toegezegd uit het fonds Leefbaar heid voor de exploitatie. „We hebben nu de laatste ge sprekken met de gemeente, we zijn er bijna uit. Het is een mooie gelegenheid voor ons en de ande re verenigingen om er echt een ontmoetingsplaats van te maken. Er zijn al aanvragen. De Zoute landse afdeling van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen staat te popelen. Het is een ruim te die iedereen kan gebruiken. Bij voorbeeld ook voor een huwe lijksjubileum. Dan zorgen wij voor een hapje en een drankje." Glimlachend: „Vrijwilligers die 'Dorpshuis in multifunctioneel centrum moet het kloppend hart van Zoutelande worden' willen bijspringen, zijn van harte welkom." Luctor et Emergo heeft al een drietal repetities in het nieuwe gebouw achter de rug. Wisse is razend enthousiast. „De akoes tiek is heel goed. Het is ruim en er is prachtig licht." Gemeente, school en KOW ga ven gisteren een kijkje achter de schermen van het gebouw dat morgen officieel geopend wordt. Met een open huis tussen 15.30 en 17.00 uur. De school zit er sinds dit jaar. KOW runt er de buitenschoolse opvang en een peuterspeelzaal. Ze wil er op niet al te lange termijn ook een kin derdagverblijf beginnen. Zoute lande heeft dat nog niet. Dick Schmelzer van KOW: „Bij de bouw van het centrum is daar al rekening mee gehouden. In de peuterspeelzaal is een ruimte waar kindjes kunnen slapen. Dit wordt strak een integraal kind centrum; doorlopend vanaf nul tot 13 jaar. In juni komt er nog een feestje met en door de kinde ren. Dan wordt ook de naam van het centrum bekend gemaakt." In de regio Mijn dorp, mijn stad Verenigingsgebouw de Arne, 19.30 uur - Vogelvereniging Zanglust organiseert lezing van Erwin Lens, keurmeester in België, over zijn sys teem voor het kwe ken van kruisingen bij vogels Lange Noordstraat 62,12.45-13.10 uur - Lunchlezing Piet de Widt, inclusief pia nospel; Filmzaal Pro vinciehuis, Abdij 9, 13.30 uur - Lezing Amerikaanse Ambas sadeur Timothy Broas; Gymzaal Pa let, Johan van Rei gersberglaan 2, 13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 14.30-15.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 15.30-16.30 uur - Voetballen voor kin deren t/m 14 jaar; Stadsschouwburg Middelburg, Molen water 99,14.00 uur - Kindervoorstelling 'Thomas en de Stoomlocomotief Theater de wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur - Theater concert Folk/singer-songwri- ter Martyn Joseph Kroonjuweel 5, 16.30-17.30 uur - Kleutergym voor kleuters van 4 en 5 jaar Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Na- tuurspreekuur bij Terra Maris Torenstraat 32, 13.00-17.00 uur - Ten toonstelling t.g.v. het 50-jarig jubileum van de gouden mun- tenvondst in het Oude Brandspuit huis; Verenigingsge bouw De Zandput, Zandput 5,19.30 uur - Lezing kweker Jaap Duijs over 'Zomer- bollen voor kleur in uw tuin' Vrijehhovenzaal, Bas- kenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Van Hogen- dorpweg 58A, 09.30-11.30 uur - Naai-atelier, iedere woensdagmorgen de mogelijkheid kle ding te laten verstel len door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Een top zes van Veerse strandovergangen en wandelpa den. Dit keer echter niet de kroon juwelen van de gemeente maar de minder fraaie. Zes die dringend aan groot onderhoud toe zijn en voor zomer 2017 opgeknapt dan wel vervangen moeten zijn. De gemeente Veere wil een aantal strandovergangen, zoals deze in Zoute- lande, aanpakken, foto Dirk-Jan Gjeltema door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE. „Wij willen muziek in huis halen", wenst vicevoorzit- ter Jos Wisse (32) van muziekvere niging Luctor et Emergo in Zoute lande. Die zit sinds kort onder een dak met school en kinderopvang. Jos Wisse, Luctor et Emergo MIDDELBURG Schrijfster Griet op de Beeck bij Nehalennia De Vlaamse schrijfster Griet op de Beeck be zoekt morgen de ste delijke scholenge meenschap Nehalen nia in Middelburg. Het literair café begint om 19.00 uur. De toe gang is gratis, maar wel alleen met toe gangskaart. Toegangs kaarten zijn verkrijg baar bij De Drvkkery in Middelburg en op de avond zelf aan de zaal. VLISSINGEN Busch Trio treedt op in kerk Het Busch Trio treedt vrijdag, samen met violist Mathieu van Bellen uit Hulst, op in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten vijftien eu- DOMBURG Expositie Elly Mes Vanaf zaterdag is de ju bileumexpositie van El ly Mes om 16.00 uur te zien in de Duingale rie in Domburg. De expositie bestaat uit beelden en schilde rijen en is tot begin mei dagelijks gratis te bezoeken van 12.00 tot 18.00 uur. VLISSINGEN Winterwandeltocht Wandelsportvereni ging Willen Is Kunnen uit Vlissingen houdt zaterdag een winter wandeltocht. Deelne mers kunnen zich in schrijven voor vijf, tien, vijftien, twintig of dertig kilometer. In schrijven en start is voor alle afstanden in clubhuis 'Ons Plekje' aan Falckstraat 4 in Vlissingen. Wandelaars die twin tig of dertig kilometer lopen, kunnen starten tussen 8.00 en 9.00 uur, overige afstanden tussen 9.00 en 12.00 uur. Deelnemen kost drie euro. VLISSINGEN. Op middelbare scholen op Walcheren wordt vanaf 11 februa ri een voorstelling gegeven door theatergezelschap Theaterloods-B over drugsgebruik door jongeren. Theaterloods-B speelt het stuk De Jacht der tig keer. De voorstelling wordt gegeven op scholengemeenschap Schelde- mond en CSW Bestevaer uit Vlissingen, CSW Van de Perre, CSW Toorop, en ODPC Griffioen uit Middelburg. Door een financiële bijdrage van de Stichting Hervormde Jeugdgebouwen Vlissingen konden de scholen voor voortgezet onderwijs de voorstelling aankopen. De Jacht gaat over drugs gebruik door jongeren. Het doel van de voorstelling is het onder de aan dacht brengen van de gevaren van deze middelen. Het stuk wordt uitge voerd door Annemarike Ruitenbeek en Oscar Postema. ARNEMUIDEN MIDDELBURG NIEUW- EN SINT JOOS- LAND OOST-SOUBURG OOSTKAPELLE SEROOSKERKE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34