Gevallen trapgeveltje richt ravage aan in Vlissingse binnenstad Bewoners van pand slapen rustig verder en ook de meeste buurtbewoners schrikken niet op. 4 ZEELAND VLISSINGEN. Slechts één auto werd dinsdagmorgen vernield door het trapgeveltje dat van het dak waai de in de Vlissingse Branderij straat. Eigenaresse Moniek Corve- leijn baalde wel dat haar oude kar retje naar de sloop kan, maar was ook blij dat niemand gewond is ge raakt. Als de gevel niet net na midder nacht, maar aan het eind van de middag naar beneden was geko men, hadden haar kinderen nog op de achterbank kunnen zitten. Nu kon ze, schertsend van de schrik, droogjes tegen haar part ner zeggen: „Je wilde toch altijd een cabrio... Nou, die heb je nu." Zes cliënten van Arduin wonen 'begeleid' in het pand waarvan de trapgevel afwaaide. De meesten van hen sliepen, evenals het gros van de buurtbewoners, gewoon door. De begeleidster van dienst schrok wel wakker. Zij alarmeerde de hulpdiensten. Die inspecteer den de schade en besloten dat het huis niet ontruimd hoefde te wor den. Uit voorzorg werd wel een deel van de straat afgezet, ook al omdat de brokstukken van de ge vel pas de volgende dag goed kon den worden opgeruimd. Gastvrouw Heidi de Jong, die de nachtbegeleidster afloste, had de gehaktballen al weer op het vuur staan de volgende morgen om tien uur. „Ik ga er vanuit dat de bewoners hier vanavond terug komen. Ze hoefden afgelopen nacht tenslotte ook niet te verkas sen." Directeur zorg Lilian Lagen dijk van Arduin bevestigde later dat de bewoners in hun vertrouw de omgeving konden blijven, om dat l'Escaut Woonservice het pand tijdelijk wind- en water dicht had laten maken. Het duurt nog iets langer voor er een nieuwe trapgevel op het pand nummer 22 verrijst, meldde projectleider vastgoed Nils Bouw man van de woningbouwcorpora tie. Er is beter weer nodig om de 'Je wilde toch graag een cabriolet. Nou heb je er één,' flapte geschrokken eigenaresse van getroffen auto er uit gevel te herstellen én l'Escaut moet op zoek naar (her) te gebrui ken stenen voor het karakteristie ke geveltje. „We kunnen niet zo maar wat stenen gebruiken. Er zijn speciale gevelstenen en spe ciaal voegsel nodig voor een histo risch verantwoorde gevel. Ook moet de trapgevel er precies het zelfde uitzien als die op nummer 24" Bouwman is niet bang dat trap gevels van andere woningen in de binnenstad bij een volgende storm ook naar beneden komen. De bevestigingsconstructie is niet overal hetzelfde en de bouwkundi ge staat van de panden van l'Es caut wordt regelmatig gecontro leerd. Waarschijnlijk begaf de ge vel aan de Branderijstraat het door een combinatie van de storm en de windwervelingen rondom de nabijliggende Sint Jacobskerk. De brandweer controleert 's nachts direct of meer gevelstenen naar beneden dreigen te vallen. Dag auto, maar gelukkig zitten er 's nachts geen kinderen op de achterbank, vindt eigenaresse. rukt gevel van huis Storm door René Hoonhorst De begeleidster van Arduin, die de klap hoorde en de hulpdiensten belde, kijkt naar boven om te zien welk stuk van de gevel voor haar op straat ligt. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32