Verdachten prostitutie blijven in cel de aanschaf van een nieuwe sportrolstoel; kosten: 18.000 euro ZEELAND 3 Bob Götz wil op het EK rolstoelhockey in Madrid schitteren met een nieuwe snelle rolstoel. Europees geld voor aquacultuur Langzaam begint het hem te kriebelen. Want nog geen twee jaar nadat Bob Götz (19) wereldkampioen rol stoelhockey werd, hoopt hij nu vurig in juli te mogen knallen op het EK in Madrid. Of de bondscoach hem selecteert, weet hij nog niet. Wat de Vlissinger wél weet is dat zijn sportrolstoel aan vervanging toe is. En hard ook. „Maar ja, een nieuwe kost 18.000 euro. We zoeken sponsors." Hockey is zijn passie. „Ik doe dat al sinds mijn vijfde. Al mijn gevoel kan ik in die sport kwijt. Ik ben heel fanatiek en heb een hekel aan verliezen." Door de spierziekte SMA-2 heeft Bob weinig kracht in armen en benen. Maar dat houdt hem niet tegen om op topni veau te sporten. Al dertien jaar jaagt hij met zijn elektrische sportrolstoel achter de bal aan. „De competitie is nog in vol le gang. We staan momenteel derde. El ke week train ik; om en om in Goes en Rotterdam en eens in de maand met het Nederlands team in Nijmegen." Bob is een T-sticker; hij 'slaat' de bal met een stick die vastzit aan zijn rol stoel. „Mijn voornaamste functie is bloc- ken en de weg vrijmaken voor mijn teamgenoten. Ik heb inderdaad geen di rect balcontact en moet het doen met de snelheid en wendbaarheid van mijn rolstoel. Ik moet dus voortdurend tac tisch vooruitkijken wat ik wanneer met mijn stoel doe." Ooit begon hij in een Quickie. De laatste zes jaar jaagt hij zijn tegenstan ders angst aan vanuit een Turbo Twist Sport 2. „Die heb ik kunnen kopen met hulp van het Foppe fonds van Foppe de Haan. Er zit een onderhoudscontract bij en dat loopt in maart af. Gaat er vanaf die tijd iets kapot, dan moeten we het zelf betalen." Na al die jaren intensief en op hoog niveau hockeyen, heeft de stoel zijn bes te tijd wel gehad. Maar Bobs moeder Ina heeft geen 18.000 euro op de plank lig gen. „Teamgenoten uit het Nederlands Het duo werd samen met een 20-jarige Vlissingse drie maan den geleden aangehouden omdat ze eind 2014 een minderjarig meisje seksueel zouden hebben uitgebuit. Ze zouden het meisje hebben bedreigd, naaktfoto's van haar hebben genomen en haar hebben geprostitueerd op ver schillende websites. De recht bank wees hun verzoek af, omdat de twee mogelijk weer een min derjarig meisje tot prostitutie aan zetten. Ook komen ze niet vrij omdat ze, aldus de rechtbank, de rechtsorde hebben geschokt. Daarmee zeggen de rechters dat er onrust in de maatschappij kan ontstaan als de twee nu al weer vrij rondlopen. Politie en Openbaar Ministerie (OM) hebben vijftien mannen achterhaald die betaalde seks met haar hadden. Zij worden ook ver volgd. Of de rechtszaak tegen hen samenvalt met de strafzaak tegen de drie hoofdverdachten werd gis teren niet duidelijk. Alleen C. en R. verschenen voor de rechtbank tijdens een tus sentijdse zitting, omdat ze nu al drie maanden in voorarrest zit ten. Na zo'n periode moet de rechtbank beslissen of dat voorar rest nog verlengd mag worden. De advocaten Claudine Kouijzer en Virginie Serrarens stelden on der andere dat verdachten in prin- Politie en OM hebben vijftien mannen achterhaald die betaalde seks hadden met minderjarig meisje cipe in vrijheid hun berechting moeten kunnen afwachten. Maar ook zei Serrarens dat haar Goese cliënt 'absoluut niets' te maken had met het prostitueren van het meisje. Volgens haar heeft zij bij hem overnacht, meer niet. Ze vroeg om het schorsen van het voorarrest omdat hij anders zijn woning kwijtraakt. Kouijzer ver telde dat haar cliënt alleen maar respect heeft voor vrouwen en dat hij dus niet gezien kan wor den als iemand die meisjes tot prostitutie aanzet. Maar al die woorden mochten niet baten. Op 19 april moeten ze opnieuw voor de rechtbank verschijnen. Dan wordt weer bekeken of het voorar rest kan worden beëindigd. DEN HAAG. Er ligt vanaf april drie miljoen euro Europese subsidie op de plank voor vernieuwende aquacultuurprojecten. Dat meldt de Rijksdienst voor Onderne mend Nederland, een onderdeel van het ministerie van Economi sche Zaken. Het subsidiegeld moet leiden tot uitbreiding van aquacultuur zoals bijvoorbeeld vis- en schelpdierenkweek op land. Aquacultuur is een lastige tak van sport. Het pionierswerk gaat gepaard met forse investerin gen. Bedrijven of samenwerkings verbanden kunnen tot eind juni subsidie aanvragen. Voorwaarde is dat de aanvrager minimaal 7 ton aan subsidiabele kosten heeft, dus zelf ook flink investeert. team komen uit het hele land. Van hen weet ik dat sommige gemeenten bijdra gen in de aanschaf van een nieuwe sportrolstoel. Arnhem geeft bijvoor beeld 10.000 euro." Vlissingen betaalt wel Bobs gewone elektrische rolstoel, maar niet zijn sport rolstoel. „De gemeente Vlissingen heeft gezegd dat we eerst fondsen moeten aanschrijven en sponsoren moeten zoe ken", vertelt Ina. „Mochten we het niet redden, dan bekijkt de gemeente op nieuw of ze een bijdrage geeft." Daar kan Bob geen sportcarrière op bouwen en dus is hij druk op sponsor- jacht. Hij weet exact wat voor stoel hij wil. „De Ibrbo Twist Sport 3. De nieu we versie van de stoel die ik nu heb. Ik weet hoe goed de Turbo Twist 2 is. Maar de 3 is écht een beest. Ik heb er al een keer in gereden. Wow. Hij rijdt heel soe pel. Elke beweging die je met je stuur maakt, volgt hij direct. Ik heb hem in het begin zelfs iets langzamer moeten zetten, omdat die te snel was. Met de 3 zou ik nog beter kunnen spelen en mijn team een stap verder kunnen hel pen. Mijn huidige stoel is gewoon lang zamer en dan kan een tegenstander makkelijker langs me heen komen." Op 21 februari hoort hij of hij mee mag naar het EK in Madrid, dat van 11 tot en met 19 juli wordt gespeeld. „Het zou machtig zijn als ik mee mag en dan ook nog zou kunnen schitteren in een nieuwe rolstoel." 'De Turbo IVvist Sport 3 rijdt heel soepel. Elke beweging die je met je stuur maakt, volgt hij direct' WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 'De Turbo Twist is een beest' door Jeffrey Kutterink door Emile Calon MIDDELBURG. Ricardo C. (20) en El- vier R. (27) blijven in voorarrest. De beide advocaten van de inwo ners van Goes en Velp vroegen gis teren tevergeefs aan de Middel burgse rechtbank om hen voorlo pig vrij te laten. DONEREN Wie een bijdrage wil leveren aan de nieu we sportrolstoel van Bob Götz kan dat doen via: www.dreamordonate.nl/4649-sportrol- stoel óf door geld te storten op rekening: NL34INGB 0702338869 t.n.v. B. Götz- Schulenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31