Rechtbank vindt opname te vroeg Broers krijgen vier jaar cel in plaats van zeven De geest en defies Storing Vlissinger zoekt sponsors voor 2 ZEELAND COMMENTAAR Je kunt het allemaal voorspellen. Natuurlijk reageert Geert Wilders provocerend en ver over de rand van het betamelij ke op de kritiek van PvdA-voorzitter Hans Spekman. En na tuurlijk valt Diederik Samsom dan weer over Wilders heen. In een interview ter gelegenheid van het 70-jarig jubileum van zijn partij geeft Spekman een brede uiteenzetting over de politie ke missie. Dat hij in dat verband ook iets zegt over de koers van de PW, kun je hem niet verwijten. Dat hij daarbij uitgerekend aandacht besteedt aan Wilders' suggestie dat het volk zich zal verzetten als na de verkiezingen niemand met hem wil samen werken, is minder verstandig. Niet alleen vanwege het specula tieve karakter. Spekman vindt dat Wilders een gevaarlijke geest uit de fles heeft gehaald - een goeie observatie. En dat-ie terug onder de kurk moet. Ook goed. Maar dat doe je niet door op Wilders' onde mocratische retoriek te reageren. Juist niet. Spekman vindt dat de reacties op Wilders' denkbeelden veel te nuchter zijn. Nou is Wilders inderdaad de meester van de platte emotie. Maar de beste reactie, die ook goed past op het po dium van het PvdA-feestje, is rustig wijzen op je eigen standpun ten. Dat is moeilijk als je met de rechtse WD regeert. Toch is het de beste keus voor de PvdA en voor de democratie. Je krijgt de geest niet terug in de fles door mee te gaan in de retoriek van Geert Wilders Vlissinger Armando D. (24) wordt verdacht van meerdere bedreigin gen via Facebook en WhatsApp. Zo zou hij de koks van een Itali aans restaurant in Middelburg met de dood hebben bedreigd. Een Vlissinger (24) wordt verdacht van meerdere bedreigingen via Facebook en Whatsapp Ook zou hij hun zaak in brand ste ken. Tevens wordt hij ervan ver dacht dat hij in Middelburg een vrouw in haar woning zou heb ben opgesloten en bedreigd. Rammeloo zei gisteren tegen de leden van de Middelburgse rechtbank dat een veiligheidsfunc tionaris van het Openbaar Ministe rie (OM) tot de conclusie is geko men dat D. gezien moet worden als een gevaarlijk iemand. Hij pleitte dan ook voor opname in het Pieter Baan Centrum in Utrecht zodat deskundigen daar een oordeel over hem kunnen vor men voordat de Vlissinger terecht moet staan voor de bedreigingen. Raadsman Mark Dunsbergen vond dat de officier te hard van stapel liep. Hij wees de rechtbank erop dat, voor er beslist wordt tot zo'n gedwongen opname, de ver dachte zelf gehoord moet worden over wat hij daarvan vindt. Aange zien de Vlissinger afwezig was - hij wilde niet verschijnen - kon er geen beslissing over opname wor den genomen, aldus de raadsman. Daarnaast stelde hij dat de bedrei gingen niet groter gemaakt moe ten worden dan ze zijn. „Voor dit soort zaken wordt meestal een boete van 250 euro per bedreiging gegeven. Het zijn relatief lichte vergrijpen." De rechtbank concludeerde dat het nu nog te vroeg is om te beslis sen of de Vlissinger opgenomen moet worden. De rechters willen dat eerst een psycholoog en een psychiater advies geven of zoiets wel noodzakelijk is. Almanak Een storing in zowel de telefoon als de televisie trof onlangs een ouder paar. Omdat de telefoon van het stel het na dagen wachten nog steeds niet deed, belde de dochter met de help desk om de storing te melden. Weer vier dagen later was het echtpaar nog steeds per telefoon onbereikbaar dus belde de dochter opnieuw, want dit was toch echt te lastig. Ze kreeg te horen dat de telefoonstoring bekend was. Waarom het nog niet was opge lost? Nou, was het antwoord, ze had den al een paar keer gebeld voor een afspraak, maar ze kregen de ouders maar niet te pakken.... Groeiend protest tegen bomenkap De petitie tegen het kap pen van bomen aan de Los- kade in Middelburg is in nog geen twee weken zes honderd keer ondertekend. Het streven van initiatief nemer Janine Cooijmans uit Middelburg is om op 29 februari duizend steunbe tuigingen te hebben. Die dag vindt op verzoek van de oppositiepartijen Groen links, SP, D66 en LPM een extra gemeenteraadsverga dering plaats over de bo menkap. De partijen wil len het maatschappelijk verzet gebruiken om de bo men alsnog te behouden. De raad stemde eerder in met de bomenkap. SGP klaagt over grafonderhoud Een groot aantal bezoekers van de Noorderbegraaf plaats ergert zich aan het slechte onderhoud van de begraafplaats, laten SGP' ers weten. SGP-raadslid Li lian Janse vraagt zich dan ook af of het onderhoud door de gemeente wordt gedaan of is uitbesteed. Ge zien de jaarlijkse verhogin gen van het grafrechttarief mogen nabestaanden reke nen op een goed verzorgde omgeving voor laatste rust plaatsen. Janse vraagt het college daar voor te zorgen. Stichting 650 zoekt oldtimers De Stichting Tholen 650 jaar wil tijdens de histori sche dag in september een oldtimershow houden. Ze is daarvoor op zoek naar be zitters van zo'n auto. Wie mee wil doen, kan zich aan melden via de website. Het eerstvolgende evenement in het kader van het feest jaar is de presentatie van oud beeldmateriaal met een toelichting door ge meentearchivaris Fred van den Kieboom. Deze vindt zaterdag 13 februari vanaf 14.30 uur plaats in Ten An ker. Iedereen is welkom. Vernielingen aan sanitairgebouw Vandalen hebben vernielin gen aangericht aan het nieuwe sanitairgebouw voor duikers bij de Zeeland- brug. Geprobeerd is een deur los te schroeven. De schade die daarbij ont stond, is inmiddels verhol pen. In het gebouwtje zijn 4 wc's en een omkleed- ruimte ondergebracht. Het is neergezet na de recente dijkversterking, ter verbete ring van de de populaire duikplek. VLISSINGEN. Twee Surinaamse broers (51 en 53), die eind 2007 ruim twintig kilo cocaïne zou den hebben ingevoerd via Vlis- singen, hebben dinsdag in hoger beroep een forse strafverminde ring gekregen. In 2010 werden ze allebei tot zeven jaar cel veroor deeld. De ontkennende broers gingen tegen dat vonnis in be roep. Omdat hun hoger beroep- procedure door traagheid van jus titie veel te lang voortsleepte, eis te het OM twee weken geleden tijdens de laatste behandeling bij het Haagse gerechtshof respectie velijk nog maar vier en vijf jaar cel tegen de broers. Ook het hof achtte de broers schuldig. Maar inderdaad rekening houdend met het tijdsverloop van de ver volging veroordeelde het hof de mannen ieder nog maar tot vier jaar cel. De broers liepen tegen de lamp nadat een bank zogenoem de verdachte financiële transac ties meldde aan justitie. Jacques (51) en Leopold B. (53) maakten indertijd grote bedragen naar het buitenland over via de reke ning van hun minderjarige kin deren. Door af te luisteren en te observeren kwam de politie er achter dat er op 28 december 2007 aan boord van het schip Ap- man II een partij cocaïne aan zou komen in Vlissingen. FZC door Emile Calon MIDDELBURG. Armando D. is gevaar lijk en moet opgenomen worden in het Pieter Baan Centrum om te on derzoeken hóe gevaarlijk hij is, zo vindt officier van justitie Rob Ram- meloo. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG VLISSINGEN THOLEN ZIERIKZEE De sportrolstoel van Bob Götz is aangepast om ermee te hockeyen. Met de T-stick (boven) 'slaat' hij de bal. Elektronica zorgt dat de rolstoel snel en wendbaar is; verder is de rolstoel rondom van bescherming voorzien. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30