Leen timmert meubels voof|| chihuahua's Ik zoek sponsors! JL a AI T r caraco Einde volleybalduo na verkrachting Kamp slecht voor gezondheid Minister Asscher rekent af met reaguurders Leven voor asielzoekers in noodkamp Heumensoord is onder de maat, zegt College voor de Rechten van de Mens. Arnemuidenaar (25) verongelukt nSp Waarom 1 W) bekende merken <.1 Y het loodje leggen geweldig lekker %j(* Vlissinger Bob Götz (19) is een begenadigd rolstoelhockeyer en regerend wereldkampioen. In juli staat het Europees Kam pioenschap in Madrid op het programma, waar hij wil knal len. Zijn huidige sportrolstoel is versleten en een nieuwe zou hem vleugels geven, maar die NIJMEGEN. De Nationale Ombuds man en het College voor de Rech ten van de Mens willen dat er on middellijk wordt ingegrepen op noodkamp Heumensoord. Dat schrijven ze in een rapport dat vandaag verschijnt. Het leven in het tentenkamp is onder de maat, oordelen ze. Een massale opvang van asiel zoekers zoals in de noodopvang Heumensoord bij Nijmegen mag er niet nog eens komen. In het ten- Het kamp blijft tot 1 juni in gebruik. Dus moet er ingegrepen worden, stellen College en Ombudsman tenkamp, waar bijna drieduizend mensen wonen, ontbreekt het aan privacy, een zinvolle dagbesteding en aan leefgeld. Dat is schadelijk voor de gezondheid en veiligheid van asielzoekers, concluderen de Nationale Ombudsman en het College voor de Rechten van de Mens. Het kamp blijft tot 1 juni in ge bruik. Dus moet er ingegrepen worden, stelt zowel het College als de Ombudsman vast. Ze doen zestien aanbevelingen die de om standigheden moeten verbeteren. Ombudsman en College be zochten het kamp in januari. Ze spraken er met vluchtelingen, vrij willigers en medewerkers van het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA). Aanleiding waren klachten van asielzoekers. Het COA vindt dat het voldoet aan zijn taak, het bieden van een veilige, leefbare en beheersbare omgeving aan asielzoekers, stelt het rapport. „De percepties van het COA en de bewoners lopen volledig uiteen", aldus het rap port. De Ombudsman adviseert onder meer de bewoners leefgeld te geven, zodat ze beltegoed kun nen kopen om contact te onder houden met familieleden. Bewo ners van Heumensoord krijgen nu geen geld, alleen 'bed, bad en brood'. Het College voor de Rechten van de Mens wil dat klachten van bewoners beter worden behan deld. Er moeten klachtenfunctio narissen en vertrouwenspersonen komen. De Nationale Ombuds man vindt dat de toegang tot zorg moet verbeteren voor kinderen, zwangere vrouwen en chronisch zieken. VLISSINGEN. Een 25-jarige man uit Arnemuiden is gistermiddag om het leven gekomen bij een onge val op de N59 ter hoogte van Oude-Tonge. De automobilist botste frontaal op een tegemoetko mende bus en overleed ter plekke aan zijn verwondingen. Door nog onbekende oorzaak kwam de auto om 16.40 uur op de verkeerde weg helft terecht. De lijnbus vervoerde geen passagiers en de chauffeur bleef ongedeerd. De N59 werd in beide richtingen afgesloten. „Ik ben diep geschokt door het be richt dat Steven in Engeland is voorgeleid", liet de 23-jarige Boeh lé gisteren vanuit Hawaï weten. Hij is daar om te trainen. „De afge lopen maanden heb ik geen enke le vorm van contact meer gehad met hem. Ik was op de hoogte van dat er iets speelde, maar had geen enkele notie van de inhoud en de zwaarte hiervan." De verkrachting dateert van au gustus 2014. Begin januari van dit jaar is de 21-jarige Steven van de V. in Nederland gearresteerd en vervolgens is hij uitgeleverd aan Engeland. Maandag begon in Ay lesbury de rechtszaak tegen hem. De officiële samenwerking van de twee beachvolleyballers begon in de zomer van 2015. Ze waren meteen succesvol: ze wonnen het Nederlands kampioenschap. ZEELAND 5 Kui ZEELAND 2 3 Opvang bij Nijmegen onmenselijk door Bettine Winters Lees verder op pagina 6 HULST. De Hulster beachvolleybal- ler Dirk Boehlé zal zijn olympische droom moeten zien te verwezenlij ken met een andere partner. Hij speelde namelijk samen met een Hagenaar die in Engeland terecht staat voor verkrachting van een twaalfjarig meisje. Die heeft be kend en wacht nu op de uitspraak van 21 maart. Lees verder op pagina 4 Geregeld buien www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 10 februari 2016 258e jaargang nr. 34 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 PAGINA 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1