Gertjan vs. Pep, een groter contrast is er bijna niet 50 miljoen mm Henk de Jong werd om 4 uur wakker en dacht Ik doe het niet meer* SPORT 17 Katoesja blijft in peloton Dartsbond PDC in zee met BBC 'Het karakter van Bochum weerspiegelt de trainer* vstbrirf Katoesja blijft welkom in het wielerpeloton. De voorzitter van de disciplinaire commissie ziet onvoldoende reden om de Russische wielerploeg te schor sen na een tweede dopingge- val binnen twaalf maanden. De professionele dartsbond PDC, waartoe onder anderen Michael van Gerwen en Raymond van Bar- neveld behoren, gaat in zee met de BBC. De Britse publieke om roep heeft de uitzendrechten ver worven van de Champions Lea gue of Darts, een nieuw toernooi op de agenda. De top acht van de PDC is daarvoor op 24 en 25 sep tember welkom in de Motorpoint Arena in Cardiff. De winnaar kan ruim 125.000 euro bijschrijven op zijn rekening. PDC-baas Barry Hearn is ingenomen met de deal. „De Champions League brengt de beste darters op het BBC-scherm in een enerverend snel toernooi." Gertjan Verbeek uit Jub- bega staat vanavond in het stadion van zijn VfL Bochum langs de zijlijn naast vermoedelijk de beste trainer van de wereld. Een groter contrast is haast niet denkbaar. De gespierde selfmade-trainer met de woeste haardos en de prikkelende uitspraken tegenover de slanke, berekenende voetbalvernieuwer, die als gevierde topvoetballer zijn trainerscarrière kon beginnen bij een van de beste voetbalclubs van de wereld: Barcelona. Verbeek vindt zijn collega van Bayern München een boeiende man. Ook al staat hij er voor zijn gevoel mijlenver vanaf. „De enige overeenkomst tussen ons is dat we allebei met een tweede team zijn begonnen. Hij bij Barcelona, ik bij Heerenveen. Daarna houdt het wel zo'n beetje op. Pep heeft de clubs voor het uitkiezen. Ik weet wat ik kan, maar ik ken ook mijn beperkingen. Ik heb succes sen gehad bij AZ, Heracles en Hee renveen. Dan ben je een subtop per. In Nederland heb je dan een goede naam. In het buitenland nog niet. Misschien was dat an ders geweest als ik met Feyenoord kampioen was geworden. Maar nu niet." En dus timmert Verbeek aan de weg op het tweede Duitse ni veau, waar hij met Bochum bezig is aan een puik seizoen. De huidi ge vijfde plaats biedt perspectief op promotie. Eremetaal lonkt in de DFB-Pokal, al is Bayern natuur lijk een haast onbedwingbare hor de. Dat weet Verbeek ook wel: „Het verschil tussen hen en de rest van de Bundesliga is al im mens. Laat staan met ons hier in de Tweede Bundesliga." Werken in Duitsland biedt hem wel de gelegenheid zo nu en dan een kijkje in de keuken te ne men bij de groten der aarde. „Ik ben niet van de biografieën, dus dat boek over Guardiola heb ik niet gelezen. Als trainer van FC Nümberg heb ik wel trainingen van hem bezocht. Daar heb ik echt wat aan gehad. Het is indruk wekkend hoe hij Bayern laat spe len. Ik vind dat hij echt wat toe voegt aan hun spel en aan het voetbal in zijn algemeen. Het is aanvallend en het gaat uit van bal bezit Daar hou ik van." Verbeek acht zich toch niet ge heel kansloos tegen Bayern. De landskampioen speelde zijn laat ste wedstrijd gelijk tegen Bayer Le- verkusen en steekt niet in zijn grootste vorm. „Wij hebben wél gewonnen afgelopen weekeinde. En misschien nog een voordeel: ons veld is ook niet geweldig." Pep Guardiola prijst de kwaliteiten van Gertjan Verbeek. Gis teren, voorafgaand aan de wedstrijd, was hij vol lof over zijn Nederlandse collega: „Ik verwacht dat Bo chum veel druk zal zetten. Het is een van de sterkste ploegen in de Tweede Bundes liga. De trainer laat zijn ploeg intensief spelen, dat is zeer in teressant. Het karak ter van een ploeg weerspiegelt de trai ner." Guardiola, die vertrekt deze zomer, moet in Bochum zien af te rekenen met de onrust rond de lands kampioen. Hij kreeg te maken met een mol in de selectie die lekte naar de pers en een tegenvallend re sultaat tegen Bayer Leverkusen. 1 miljoen „Deze spelersgroep is fantastisch, we zijn stapelgek op elkaar", zegt De Jong. „Cambuur heeft een kans om in de eredivisie te blij ven. En hoe gek het ook klinkt: misschien kunnen we dan vol gend jaar zomaar hetzelfde als Her acles presteren." Dat is een nogal optimistische uitspraak van de trainer. Cam buur won deze jaargang immers slechts twee wedstrijden, maar ei genlijk zette het sportieve verval zich na de winterstop van vorig seizoen al in. De Jong: „Niemand heeft mij gezegd dat ik moet ver trekken. Maar dit duurt nu al veer tien maanden. Dan ben ik niet meer de juiste persoon op deze plaats en moet er iets anders ge beuren." „Ik werd om vier uur 's nachts wakker", reconstrueert De Jong. „En nadat ik even had nagedacht, wist ik: ik doe het niet meer. Mijn keuze is dus op emotie gebaseerd. En toch is het de juiste, denk ik. Ik zag tegen Groningen een ploeg die angstig was om te winnen. Dat gebeurde afgelopen maand ook al in gedeeltes van andere wedstrijden. Wij missen momen teel het onbevangen gevoel van De Graafschap, dat wél als een stel bandieten voetbalt." Cambuur en De Jong, die een aflopend contract had, zijn een fi nanciële regeling overeengeko men. Geïnteresseerde clubs - giste ren werd hij al genoemd bij Go Ahead Eagles - hoeven de trainer nog even niet te bellen. „Ik neem voorlopig even rust." Met een kwinkslag naar Van der Vegt en al gemeen directeur Ard de Graaf: „Ik kom hier binnenkort weer als betaalde supporter." Internationale wintertransfers 2016 (zie boven top-5) serman Media Group, het make laarskantoor dat Trent Sainsbury van PEC Zwolle naar Jiangsu Suning begeleidde. „China kent geen voetbalcultuur. Vergelijk het met American football dat je naar Nederland wilt halen." Brood en Spelen Waarom de Chinese Super Lea gue nu met miljoenen strooit? „Het land wil winnen en heeft daar alles voor over", stelt Chi na-expert Joke Bruynzeel, be stuurslid van het kennisnetwerk voor het zakendoen met China: Guanxi.nu. „De president stelt prioriteiten en doelen. Grote be drijven zetten zich in voor het voetbal. Binnen die ondernemin gen zit altijd wel een regerings functionaris. Het clubbelang dient dus ook het landsbelang. En daarnaast: het gaat slecht met de economie in China. Dit zorgt voor afleiding. Als in de tijd van de Romeinen. Hou het volk stil met brood en Spelen. In China is dat met iets minder brood, maar des te meer Spelen." WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 5 Southampton-trainer Ronald Koeman moet Victor Wanyama vijf wedstrijden missen. De middenvelder is geschorst na zijn rode kaart van zaterdag. door Nik Kok Gertjan Verbeek staat vandaag als trainer van Bochum in de kwartfinale van de Duitse beker oog in oog met Pep Guardiola. foto Hollandse Hoogte Trent Sainsbury (Australië) PEC Zwolle - JS Suning door Sander de Vries LEEUWARDEN. Wie hem zo ziet zit ten, aan het hoofd van de tafel in de directiekamer, denkt dat hij nog altijd trainer van Cambuur is. Niet alleen spreekt de opgestapte Henk de Jong in de 'we'-vorm, bovenal oogt hij nog opvallend strijdbaar. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Speler Gil Renato Augusto Ersan Gülüm Stéphane Mbia Fredy Montero GaëlKakuta Bruninho Jö Assani Lukimya Bit-Garam Yoon Mbaye Diagne Seung-Dae Kim Oude club Corinthians Corinthians Besiktas Trabzonspor Nieuwe club SD Luneng BJ Guoan HB China Fortune HB China Fortune Sporting Lissabon TJTeda Sevilla Nordsjaelland AlShabab Werder Bremen Jeju United Ujpest FC Pohang HB China Fortune GZR&F JS Suning Liaoning FC YB Funde TJ Teda YB Funde Transferbedrag 8,50 min 8 min 7 min 6 min 5 min 5 min 2,5 min 2 min 2 min 2 min 1,9 min 1,5 min

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17