Vakantie Lanzarote eindigt in drama VWO na zomer ook te doen in vijf jaar ComFortbed, nu slimme optie: elektrisch verstelbaar GRATIS* molenaar^ NIEUWS 9 Nu GRATIS elektrisch verstelbaar De 67-jarige Ad Schellens steekt net over met zijn vrouw Cis (66) als een auto komt aanscheuren. Een Italiaanse zit achter het stuur van de huurwagen. Ze is 27, heeft gedronken en hier, in de Spaanse kustplaats Teguise, rijdt ze in op het echtpaar uit Bergeijk. Op het zebrapad maakt ze in één klap een einde aan twee levens. Ad is die donderdagavond op slag dood. Zijn vrouw Cis wordt nog gereanimeerd door hulpverle ners, maar overlijdt in de ambu lance. In Bergeijk, het dorp waar het stel begin deze maand de deur van hun witte, vrijstaande huis achter zich dichtsloeg om op va kantie te gaan, slaat het dit week einde in als een bom. Niet alleen omdat het om plaatsgenoten blijkt te gaan, maar ook omdat er dit weekend vanuit Lanzarote be richten komen dat de vrouw die hen aanreed niet is vastgezet. Die blijken niet correct: ze zit wél ach ter de tralies, zegt een functiona ris van de politie op het Spaanse eiland. De Italiaanse hangt, aldus lokale media, twee jaar cel boven het hoofd. Het onderzoek naar het ongeluk is nog in volle gang, zegt de politiefunctionaris op Lanzarote. Het verandert niets aan de tra gedie. Ad en Cis waren van die se nioren die het goed hadden sa men. Hun kinderen volwassen, goed terechtgekomen ook. Maar stilzitten? Welnee. Cis bridgede, Ad werkte ook na zijn pensioen De bestuurster (27) die het ongeval veroorzaakte, hangt twee jaar cel boven het hoofd nog, op projectbasis bij een groot handel in bouwmaterialen Saint-Gobain. Na een partij golf, de sport waarvan ze allebei houden, kwam de rust én gezelligheid. Al lebei dronken ze dan graag een wijntje, op de club aan één van de tafeltjes met uitzicht over de green. Cis speelde erop met een stel vrouwen, Ad met de man nen, vertelt de barvrouw. De ster van de golfbaan was hij overigens niet, zegt een ander subtiel. „Hij speelde écht vriendschappelijk." Cis trad ook op, met het zang koor waar ze deel van uitmaakte. Maar bij de repetities en de voor stelling die in maart op het pro gramma staat, zal ze niet meer zijn. Buren van het stel vragen zich af hoe het heeft kunnen gebeu ren. „Kennissen van ons uit Ber geijk, die nu ook op vakantie zijn in Lanzarote, hebben ons gebeld om te vertellen wat ze daar had den gehoord. Zoiets als dit kan je niet geloven, dat is niet te bevat ten." Dat geldt ook voor wethouder Frank van der Meijden, die bij het echtpaar in de straat woont. „Ongelooflijk dat je zo op een ze brapad wordt aangereden. Het kan je zomaar overkomen, dat is nu wel gebleken." Tijdens de carnavalsoptocht dit weekend, zijn er veel bewo ners die niet écht met plezier kij ken naar de bonte stoet die voor bijtrekt. „Ik moet de hele tijd aan Ad en Cis denken", verzucht één van de toeschouwers. Op de golfclub, Gendersteyn in Veldhoven, heerst ook versla genheid. „Ze waren echte levens genieters", zegt manager Geert Frommé. Het is nog niet duidelijk wan neer de lichamen van het echt paar worden vrijgegeven en wor den overgebracht naar Neder land. Op de golfclub, Gendersteyn in Veldhoven, heerst verslagenheid: 'ze waren echte levensgenieters' Staatssecretaris Sander Dekker (Onderwijs, WD) wil met het versnelde vwo tegemoet komen aan de groep leerlingen die hij 'toptalenten' noemt. „Versneld vwo is een prachtige vorm voor leerlingen die goed en makkelijk kunnen leren." Op twee scholen in Gelderland was het al mogelijk om het vwo in vijfjaar te volgen. Het Pallas Athe ne College in Ede en het Ludger College in Doetinchem. In Ede kregen achttien leerlingen vorig jaar na vijf jaar vwo hun diploma. Omdat de eerste ervaringen posi tief zijn, breidt Dekker het experi ment uit naar 24 scholen. Onderwijsinstellingen moeten zelf een aanvraag doen om het vijf jarige vwo te mogen aanbieden. Als die wordt toegekend, mogen ze het eerstvolgende schooljaar aan de slag. Welke leerlingen in aanmer king komen voor een plek in zo'n sprintklas, bepalen scholen zelf. Dg dag begint pas echt goed als u lekker geslapen heeft. Met de bedden van Molenaar kiest u voor een bed met meer comfort én meer energie overdag. Zo biedt een elektrisch verstelbaar bed extra steun in de onderrug en de knieën. Tot 13 februari geven we bij aankoop van een compleet bed deze slimme optie gratis weg. En we nemen uw oude bed kosteloos mee. Vraag nu de brochure aan! 0800 - 27 40 400 www.molenaar.nl MAANDAG 8 FEBRUARI 2016 door Miel Timmers en Carla van der Wal BERGEIJK. Ad en Cis Schellens uit Bergeijk waren op vakantie in Lan- zarote, toen een beschonken be stuurder uit Italië op hen inreed. Nu zijn ze dood. In hun woon plaats wordt gerouwd om het stel, dat nog niet lang geleden met pen sioen ging. Ad Schellens. Cis Schellens. door Hanneke Keultjes DEN HAAG. Knappe koppen kunnen vanaf volgend schooljaar op 24 scholen versneld het vwo volgen. Die leerlingen kunnen daar hun di ploma in 5 in plaats van 6 jaar ver dienen, net zo snel als de havo. Slaapscan® ln-/uitstap- Omkeren Nu GRATIS* Uw matras op verlichting niet nodig elektrisch maat verstelbaar 'De actie 'Nu GRATIS elektrisch verstelbaar' geldt alleen voorde optie onderrug en knieën; de actie is niet van toepassing op de optie hoog-laag. ONZE WINKELS Alkmaar Arnhem Best Capelle a/d IJssef1' Katwijk Nunspeet (1) Beperktassortiment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9