Weinig reacties uit Limburg op vertrek Cécile Narinx: 't is carnaval VOORSPEL WEDSTRIJDEN i S sportnieuws.nl CULTUUR SHOW 25 Geen aanslag maar opname film Arie Boomsma deelt foto baby Rouwregister voor Eddy Wally I een Samsung Galaxy Tab O Ga naar sportnieuws.nl/games en speel gratis mee! Een dubbeldekker die met veel geweld explodeerde, heeft giste ren in het centrum van Londen voor paniek gezorgd. Nietsver moedende toeschouwers dach ten dat er een terreuraanslag werd gepleegd. Het ging echter om een gecontroleerde explosie voor de opnames van een film. De bus reed over de Lambeth- brug, tegen de achtergrond van Westminster Palace, toen een enorme steekvlam was te zien en een luide klap klonk. De beel den zullen te zien zijn in de film The Foreigner, met in de hoofdrol len Pierce Brosnan en Jackie Chan. Arie Boomsma deelde dit week end voor het eerst een foto van zichzelf met dochter Bobby Jo. Op Instagram plaatste hij zaterdag een kiekje waarop te zien is hoe hij met zijn op 1 februari geboren dochter op de bank ligt. ZELZATE. De gemeente Zelzate eert de zaterdagavond overleden volkszanger Eddy Wally (83), één van haar beroemdste 'zonen', door een rouwregister te openen in het gemeentehuis aan de Grote Markt. Vanaf 9.00 uur kan dit wor den getekend. „We willen inwo ners en fans de gelegenheid bie den hun medeleven te uiten", al dus burgemeester Frank Brugge- man die zaterdagochtend nog een laatste bezoek bracht aan Eddy Wally. twee versies, die van Hoes en die van Wally. Hoes: „Ik schreef Chérie voor hem, het lied dat zijn leven op z'n kop heeft gezet. Toen hij bij mij kwam, baatte Eddy een klein cafeetje uit. Twee jaar later had hij een eigen zaal en een ei gen winkel en was hij tot ster ge bombardeerd." Wally: „De grote mijnheer Hoes ontving mij in zijn studio. Toen ik begon te zingen, was hij meteen verkocht. Hij zou van mij de Vlaamse Tino Rossi (Franse ster uit de jaren dertig, red.) maken. Het is hem nog ge lukt ook." Chérie staat acht maan den in de hitparade. Er worden er uiteindelijk meer dan een miljoen aan de man gebracht. Het begin van een rijke en lange carrière. In de Achterstraat in Ertvelde ver rijst de Paris-Las Vegas, een feest zaal met 450 zitplaatsen. 's Avonds en in het weekend treedt Eddy hier op. Na Chérie volgen nog vele hits. Als marktkramer ben ik geboren, Ik spring uit 'n vliegma- chien, Dans met mij de laatste tango, Rood is je mond. In totaal verkoopt hij meer dan 4 miljoen platen, goed voor 25 platina en gouden exemplaren. Onheil Hij reist ook de wereld over. In 1979 doet hij een tournee door de toenmalige Sovjet-Unie en staat er samen op de planken met Elton John. 'The Voice of Europe', zoals hij zichzelf noemt, zingt in China met Aznavour. In de jaren negen tig surft hij op de newbeat- en housegolf en neemt nieuwe ver sies op van oude nummers. In de Star Trek-parodie Wally in Space speelt hij de gezagvoerder. Er speelt een musical over zijn leven in Gent en VTM zendt een do- cusoap Wally's World uit. Zijn 75e verjaardag wordt gevierd in het Sportpaleis. Er komt ook onheil op zijn pad. Kleindochter Vanessa raakt van het rechte pad. Hijzelf krijgt eind 2003 darmkanker. En op 6 maart 2011 wordt hij getroffen door een hersenbloeding. Vier maanden la ter verhuist hij naar een tehuis in Zelzate. Op 6 oktober 2012 sterft Mariëtje na een lange strijd tegen kanker. Op 7 januari 2015 treedt Wally voor het laatst op, op een plek die recht doet aan zijn status: het Eddy Wally-museum in Zelza te. Nu ze uit de race ligt, kan en wil Cécile Na rinx (45) direct korte metten maken met de nog eventueel overgebleven arg waan. De modejournalist heeft écht een bloedhekel aan fietsen door zand en bungelt écht voor geen goud aan een hoge rots wand. Sterker: ze maakte zich naar eigen zeggen geen enkele keer schuldig aan bewust 'mollen' tijdens een opdracht. „Nee, ik liet mezelf ook niet ex pres uit die kano vallen in afleve ring vier. Wie goed kijkt, ziet een duiker mij het water in trekken. Familie en vrienden verdachten mij ook niet, ze zagen de Cécile die ze kennen." De Maastrichtse Narinx, die precies halverwege het huidige 16e seizoen van het populaire AVROTROS-programma gedwon gen het veld moest ruimen, biecht op een 'klein katertje' te hebben. Het is carnaval en daar verandert ook Wie is de Mol? hele maal niets aan. Nauwe lijks een ziel in haar woonplaats die zaterdag thuis achter de buis zat, dus ook nauwelijks reac ties op straat op haar ver trek. Op sociale media re gende het wél reacties. „Die waren allemaal opvallend lief. Ik las zelfs dat mensen fan van me waren geworden. Je bent enkele weken toch een soort huis kamervriend", aldus de hoofdre dacteur van Harper's Bazaar die als potentiële Mol zichzelf eens van een andere kant kon laten zien. En dan doelt ze niet op die absolute 'fashion faux pas': het dra gen van een witte legging tijdens de lasergameopdracht ('het waren skinny jeans, maar ik zal het nooit meer doen!'). „Natuurlijk deed ik mee voor het spel en om me even als een klein kind te kunnen gedra gen. Maar ik ben ook een tikkeltje ijdel en hoopte dat mensen eens zagen dat ik echt niet zo'n stij ve, strenge modebitch ben. En dat was ook de reactie: 'er zit wel de gelijk een warm kloppend hart in die vrouw'." Wat het spel betreft, had ze dat achteraf gezien beter moeten spe len? „Als ik het terugzie, denk ik wel: wat had ik een bord voor mijn kop! In de opdracht waarin we twee identieke decors moes ten opbouwen, had ik even een witte joker in mijn hand. Maar ik dacht dat het een prop was. Heel stom. Nu zie ik ineens dat ieder een stiekem jokers achterover drukte." Ze is niet rouwig om haar exit. „Ik zag er van tevoren best een beetje tegenop. Hou ik het wel vol in zo'n groep, is er wel een klik met mensen met wie ik op een ka mer slaap? Terugkijkend: het was vooral een fantastische ervaring en zo gezellig!" Wjn maancj zaterdag s 13:45 16.00 1600 16-00 16-00 MAANDAG 8 FEBRUARI 2016 Deze krant spreekt wekelijks met de afvaller van Wie is de Mol?. Za terdagavond hield de reis voor Cé cile Narinx op; zij moest na de exe cutietest naar huis. Zelf is ze er niet rouwig om. door Gudo Tienhooven Cécile Narinx. „Familie en vrienden verdachten mij niet, ze zagen de Cécile die ze kennen." foto Sander Koning/ANP Norwich City Watford Liverpool M Newcastle V Aston Villa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70