Tienduizenden Syriërs vluchten nu het regeringsleger de stad met Russische steun herovert. Minister Kamp (63) kondigt afscheid van de politiek aan Wapens als hulpgoederen Agent gewond bij mishandeling door 15-jarige NS doet proef met pictogram in stiltecoupé 4 NIEUWS er staat een traplift in de gang nu met €500 korting* De Spaanse politie heeft gisteren zeven mensen opgepakt die wor den verdacht van steun aan 'isla- mistische militante groepen' die vechten in Irak en Syrië. Onder het mom van humanitaire hulp stuurden ze geld en containers vol wapens, grondstoffen voor bommen en computers naar het strijdtoneel, stelde het ministerie van Binnenlandse Zaken in Ma drid. De politie pakte de verdach ten op in de omgeving van Alican te, Valencia en de Noord-Afrikaan se Spaanse exclave Ceuta. Vijf van hen hebben de Spaanse nationali teit en zijn van Syrische, Jordaan se en Marokkaanse origine, de twee anderen zijn een Syriër en een Marokkaan. Welke groepe ring ze steunden, is niet bekend gemaakt. Een agressieve tiener heeft in Ber gen op Zoom een agent ernstig mishandeld. De politieman hield een hersenschudding en een zwaar gekneusde kaak over aan het incident op vrijdagavond. De vijftienjarige dader werd aange houden. Na verhoor mocht de jon gen weer naar huis, maakte de po litie gisteren bekend. Hij heeft een gebiedsverbod van twee maanden gekregen voor de bin nenstad van Bergen op Zoom. Ook wordt een jeugdhulpverle ningstraject ingezet vanwege zijn gewelddadige gedrag. De agent zal door het letsel enige tijd niet kunnen werken. WD-er Henk Kamp (63) heeft gisteren zijn afscheid uit de lande lijke politiek aangekondigd. De minister van Economische Zaken gaf aan bij de Tweede Kamerver kiezingen, gepland voor maart 2017, geen plaats op de VVD-kan- didatenlijst te ambiëren en zei dat hij ook niet terugkeert als be windsman. De politicus maakte dit bekend in zijn Twentse woon plaats Diepenheim, tijdens de eer ste aflevering van de maandelijk se talkshow Politiek in De Pol. „Als er verkiezingen zijn in maart 2017 ben ik 64 jaar en ben ik 33 jaar po litiek actief geweest. Ik zit dan on geveer een jaar voor mijn pen sioen en wil gedurende die perio de werk in een wat lager tempo doen", motiveerde Kamp zijn be sluit. Hij was en is namens de WD minister in de kabinetten Balkenende I, II en III en Rutte I en II. Henk Kamp gaf aan dat hij lang genoeg zeer hard heeft gewerkt: een weekeinde is zel den een gewoon weekeinde met twee dagen vrij voor de bewinds man. „De zaterdag probeer ik meestal vrij te houden, maar ook dat lukt momenteel, nu we als Nederland voorzitter van de Europese Unie zijn en ook ik allerlei extra werk zaamheden heb, niet of nauwe lijks." De Nederlandse Spoorwegen wil len van een stiltecoupé ook een echte stiltecoupé maken. Omdat niet altijd even duidelijk is dat men zich in een stiltecoupé be vindt, gaat de NS pictogrammen op alle stoelen aanbrengen. De NS is deze week een proef gestart met twee stiltezones. Als het aan slaat komen in de andere treinen met stiltezones ook pictogram men, zei een woordvoerder „We merken aan klachten dat het som mige reizigers nog wel eens ont gaat dat ze zich in een stiltecoupé bevinden. Het is vervelend voor andere reizigers als er dan toch ge beld en gekletst wordt." Belangrijkste voordelen op een rij tkencasa.nl/krant ALEPPO. Een nieuwe stroom ont heemden uit Syrië is in bewe ging door de heftige aanvallen van het Syrische regime op en rond de stad Aleppo. Sinds een week heeft het Syri sche leger weer veel terrein ge wonnen in voorsteden en ook in sommige wijken van de goed deels in puin geschoten economi sche hoofdstad van het land. Non-stopbombardementen van Rusland en grondoffensieven met de steun van sjiitische batal jons uit Iran, Irak en Libanon ba nen sinds enige weken de weg voor het oprukkende Syrische le ger. Vlak voor de Turkse grens bij Bab al-Salam en A'zaz wachten volgens het Syrisch Observato rium voor de Mensenrechten (SOHR) inmiddels 40.000 men sen, vooral afkomstig uit door het regime al heroverde dorpen en steden in het noorden van de provincie Aleppo. De Turkse au toriteiten spreken van 70.000 vluchtelingen. Dat aantal zal op lopen als meer inwoners van Aleppo op de vlucht staan. Die kans is groot, want ze weten wat president Bashir al-Assad wil doen: de stad afsluiten van elke bevoorrading van levensmidde len en wapens. Nu komen die nog uit Turkije. De al eerder naar Turkije ge vluchte Ahmet Sadul (43) wacht bij de grens in zijn auto. Hij hoopt familieleden uit de stad A'zaz op te halen die onderweg zijn naar Turkije, maar zijn ge strand voor het dichte hek, ver telt hij aan journalisten. „Ze wachten aan de andere kant. Ze zijn ontsnapt aan de Russen die de hele tijd bombarderen. Veel mensen zijn Aleppo ontvlucht. Maar er wonen er nog steeds heel veel." In de tweede stad van het land zouden nog altijd 350.000 mensen wonen - voor de oorlog waren dat er bijna 3 miljoen. Ach terblijvers steunden vaak de op positie en vrezen nu de wraak van het regeringsleger als dat te rugkeert. Aleppo, een van de oudste ste den ter wereld, heeft ook een symbolische waarde: het was hier dat de opstand tegen de dic tatuur van Assad groot werd na- WEQERW MADRID BERGEN OP ZOOM 100 In verband met zware windstoten geldt in de westelijke provincies, Friesland, Noord-Brabant en Limburg vandaag code geel. Het KNMI waarschuwt voor windstoten tussen de 75 en 90 kilometer per uur, aan zee mogelijk van 90 tot 100 kilometer per uur. In Roermond werd de carnavalsoptocht afgeblazen, terwijl in Amsterdam het vuurwerk ter gelegenheid van het Chinees Nieuwjaar is geschrapt. UTRECHT Henk Kamp. foto ANP Uw trap blijft altijd beloopbaar Meest ergonomische traplift Meerdere verdiepingen mogelijk met 1 traplift Snelle levering en montage ik wil ook €500 korting. Stuur de ingevulde bon in een envelop zonder postzegel aan: thyssenkrupp Encasa NV, Antwoordnummer 170, 2920 VB Krimpen a/d IJssel. Adres Postcode "Wilt u ook een traplift in de gang? Ik kom graag bij u langs voor een vrijblijvend advies. Maarten Adriaanse, adviseur Zeeland VOOR MEER INFORMATIE Naam Woonplaats Telefoon Email 'Actie geldig tot en met 29 februari 2016. Niet geldig i.c.m. andere aanbiedingen. door Bob van Huët

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4