a Nederlander Lijnders vervangt zieke Klopp United sprankelt Leicester City lijkt steeds meer op het legendarisch Nottingham B 6 SPORT De verrassende Engelse koploper Leicester City wint ook uit bij Manchester City (1-3). NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND obbie Savage plaatste de mythe vorming van Lei- cester City zater dag, nadat de ver rassende koploper ook van Manchester City gewon nen had (1-3), in een studio in het Etihad Stadium onbedoeld in het juiste perspectief. De analyticus erkende de kracht van de ploeg, maar kon het niet laten een sneer uit te delen. 'The Foxes' bestaan volgens de ex-prof grotendeels uit een zooitje ongeregeld. Daarmee gaf hij de ploeg dezelfde geuzen naam als het legendarische elftal van Nottingham Forest bijna veer tig jaar eerder kreeg. Een mooier compliment kon Savage niet maken. De successen van Nottingham gelden als een mirakel. Onder manager Brian Clough promoveerde de club met drinkebroers, misfits en ellendelin gen in t977 naar de First Division (tegenwoordig Premier League). De landstitel volgde direct. Vervol gens ging het elftal tweemaal ach ter elkaar met de Europa Cup I aan de haal. Leicester hoeft zich niet te schamen om in één adem met de grootste stuntploeg ooit te worden genoemd. Als Leicester zich tot landskam pioen kroont, wordt de prestatie van Nottingham toch minimaal geëvenaard. Geld speelde in de ja ren zeventig veel minder een rol dan nu. Armoedzaaiers konden eenvoudiger de top van Engeland bestormen. Leicester, vorig jaar rond deze tijd op de laatste plaats in de Premier League, spot nog meer met alle voetbalwetten dan de antihelden van Forest. En over hen worden nog altijd boeken ge schreven en documentaires ge maakt. Het charisma van Clough, een rauwdouwer met een enorm ego, versterkte de beeldvorming. De Engelsman gaf Forest het imago van een stel proleten. In zekere zin waren ze dat ook. De ploeg ver zamelde in een rokerige kroeg en dronk bier als water. Ze liepen hierdoor de prijs voor Sportploeg van het Jaar mis. De keurige BBC gaf na hun eerste Europese zege tocht de voorkeur aan vier dres suurruiters. Het deerde hen alle maal weinig. De selectie zou later, daags voor een (verloren) duel met Ajax, in de rosse buurt van Amsterdam ongegeneerd pints tanken. Manager Claudio Ranieri geeft Leicester zachtere trekken. Het plotselinge succes van de club heeft niettemin een vergelijkbare achtergrond: een laag budget. Clough haalde bijvoorbeeld Garry Door de zege in Manchester staat Leicester nu vijf punten voor op nummer twee Tottenham Hotspur LIVERPOOL. Een telefoontje van uit het ziekenhuis zette de zater dag van veldtrainer Pepijn Lijn ders (33) op zijn kop. De Neder lander kreeg van Liver- pool-coach Jürgen Klopp, die is geopereerd aan zijn blindedarm, de opdracht de media te woord te staan en de teambespreking te houden rond het thuisduel met Sunderland (2-2). Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Lijnders al veel ervaring. Bij PSV en FC Porto werkte hij in totaal 12 jaar, tot hij in 2014 naar Liverpool vertrok. Maar van zelfsprekend was het niet dat hij enkele taken van de Duitse hoofdtrainer over zou nemen. Zeljko Buvac en Peter Krawietz fungeren als Klopps rechter- en linkerhand. Lijnders staat iets la ger in de pikorde. Zijn talenken nis gaf de doorslag. „In de prak tijk veranderde er weinig", zei Lijnders. „Het tactische plan lag al klaar. Buvac nam tijdens de wedstrijd alle beslissingen." Zijn rol als stand-in zit er nog niet op. Morgen gaat Liverpool op bezoek bij West Ham United voor de FA Cup. „Ik doe in elk ge val de persconferentie vooraf." Als het aan hem ligt, keert Klopp vlug weer terug. „Ooit wil ik hoofdtrainer worden. Maar onder Jürgen zit ik fantas tisch op mijn plek." Hij had een punt, maar zijn woe de kwam voort uit ergernis over het knullig weggeven van de ze ge in de slotfase. Bij winst gloor de er licht aan de horizon. Nu bleef een wolkendek boven hem hangen. De achterstand op koploper Leicester City liep op tot twaalf punten. De vierde plek, die recht geeft op deelname aan de Cham pions League, raakte verder uit beeld. Onnodig. United haalde een hoog niveau en had door kunnen bijten. In het tempo, het directe spel en de alertheid van United wa ren verbeteringen te zien. Tegen Derby County (3-1) en Stoke Ci ty (3-0) was hier al iets van te zien. Los van elkaar gaven spe lers van United aan dit te wijten aan nieuwverworven vrijheden. De strikte opdrachten zouden deels zijn losgelaten. Maar Van Gaal ontkende dit. De topper bij Chelsea gold als vuurproef. In een week waarin Britse media met stelligheid be weerden dat de directie van Uni ted José Mourinho had gepolst om Van Gaal eventueel op te vol- Wesley Hoedt, foto EPA transfer naar Salernitana weiger de, bleef de gehele wedstrijd op de bank. Galatasaray, met Wesley Sneijder en Ryan Donk, verspeelde op nieuw punten in Turkije: 0-0 tegen Konyaspor. Fenerbahge verloor vrijdag al, ondanks een benutte strafschop in blessuretijd van Ro bin van Persie, met 4-2 bij Anta- lyaspor. Oussama Tannane maakte een van de vier goals voor Saint-Étien- ne tegen Bordeaux: 1-4. Ronald Koeman, foto Action Images Ronald Koeman werd voor de der de keer uitgeroepen tot Manager of the Month in de Premier League en vierde dat met een 1-0 overwin ning van Southampton op concur rent West Ham United. Oud-VW-verdediger Maya Yoshi- da tekende al na negen minuten voor de winnende goal. Jordy Cla- sie speelde bijna de hele wed strijd. Newcastle United steeg tot boven de degradatiestreep door een 1-0 overwinning op West Bromwich Albion. Daryl Janmaat en Georgi- nio Wijnaldum speelden negentig minuten. Arjen Robben werd bij een moei zaam draaiend Bayern München in het duel met Bayer Leverkusen na een uur vervangen door Thomas Müller. Het bleef 0-0, maar de voorsprong van koploper Bayern op Borussia Dortmund (ook 0-0, tegen Hertha BSC) bleef acht pun ten. Met zijn eerste competitiegoal in twee maanden tijd zette Klaas-Jan Huntelaar Schalke 04 op het goe de spoor tegen VfL Wolfsburg (3-0 winst). De Nederlandse spits scoorde voor het laatst op 4 de cember van vorig jaar, tegen Han nover 96. Hoffenheim kon tegen Darmstadt 98 niets doen aan de precaire si tuatie op de ranglijst. De ploeg van Huub Stevens verloor met 0-2 en blijft voorlaatste in de Bundesli- ga- Lazio Roma, met Wesley Hoedt, komt maar niet op toeren in de Se rie A: 0-0 tegen Genoa. Edson Braafheid, die vorige week een Wordt het sprookje door Geert Langendorff MANCHESTER CITY LEICESTER CITY door Geert Langendorff LONDEN. De vierde official kreeg de volle laag van Louis van Gaal, bij het ingaan van de tunnel op Stamford Bridge. Tot grote frus tratie van de Nederlander maakte de arbiter te vroeg een einde aan de wedstrijd tegen Chelsea. BARCLAYS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38